• İnceleyenler Kulübü'nde her konuda deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede "Bilinçli Tüketici Toplumu" oluşturma hedefimize katkı sağlayabilirsiniz. :)
  • inceleriz.com üzerinden inceleme ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Android TV Box ve TV Stick Tavsiyelerim...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan osmanke
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Selam arkadaşlar bugün sizlere Android TV Box ve Stick Tavsiyelerinde bulunacağım. Uzun ömürlü ve kullanışlı boxları sizin için derledim. Yurtiçi ve yurtdışından önerdiğim modeller var bunları vergi dahil zahmetsizce alabileceksiniz. Umarım video sizlere yardımcı olacaktır. İyi seyirler
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini ayarlamak üzere izninize ihtiyacımız olacak.
Daha ayrıntılı bilgi için çerezler sayfamıza bakın.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ 4K UYDULU ANDROID BOXI YENİLENDİ-WIFI6 AX-BT AIR KUMANDA-TKGS-L1 LİSANS MatrixPro​

Herkese Selamlar Arkadaşlar, Beklenen gün geldi ve artık Hiremco matrix pro ve smile modelleri ile tanışıyoruz. Bir çok bilgisayar ve telefonda bile göremediğimiz wifi 6 AX cihazlara eklendi. Kumanda air fonksiyonu kazandı bunun yanında yazılımsal bir çok iyileştirme yapıldı. Hadi şimdi cihazlara yakından bakalım.
00:27 intro 00:28 Matrix Pro ve Smile Model Özellikleri 01:00 Matrix Pro ve Smile Farkı 01:45 Cihazlardaki Yenilikler 02:00 Wifi 6 03:40 Air Kumanda 06:30 Hiremco App Market 07:12 Lisans Yeteneği (L1) 08:30 Matrix ve Smile Serisini Rakiplerden Ayıran Özellikler 09:00 Uydu Yetenekleri 10:00 Arayüz Özellikleri 11:40 Apk Kurulumu 12:00 Performans 13:30 Cihazların Özet Bilgileri 14:30 Satın Alma Önerisi 18:30 Kapanış
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini ayarlamak üzere izninize ihtiyacımız olacak.

İNCELEDİĞİM EN İYİ TV STICK ◈ SOĞUTUCU VE KUMANDA FARK YARATIYOR ▶ WAIPU.TV STICK 4K​

Herkese Selamlar Arkadaşlar, Bugün sizlere Android box ve stick tavsiye videosunda önerdiğim waipu.tv stick 4k modelinin incelemesiniz yapacağım. İncelediğim tv stickler arasında kesinlikle en iyisi diyebilirim. Amazon fire stick cihazları ayırırsak bu cihaz hız olarakta kullanım keyfi olarakta son derece başarılı ve kesinlikle takip etmenizi öneriyorum. Ömürlük bir cihaz olarak önerilecek bir yapısı var buda bizim gibi parası değerli insanları memnun edecektir. Umarım videomuz sizlere faydalı olur.

Valla Amazon Fire Stick derim. Daha da birşey demem. Tam bir fiyat performans cihazı. Yok L1 lisansmış yok L3 lisansmış felan düşünmüyor insan. Tek sıkıntısı Amazon ürünü daha Türkiye pazarına açmadığı için ABD ya da Almanya adresli bir Amazon hesabı açıp tanımlamak gerekiyor.

Valla Amazon Fire Stick derim. Daha da birşey demem. Tam bir fiyat performans cihazı. Yok L1 lisansmış yok L3 lisansmış felan düşünmüyor insan. Tek sıkıntısı Amazon ürünü daha Türkiye pazarına açmadığı için ABD ya da Almanya adresli bir Amazon hesabı açıp tanımlamak gerekiyor.
O zaman hoş geldin. :clap2 :krotey

daha önce mi cihaz kullandım henüz bu cihazlar tr de yoktu ama maalesef artık yeterli değil geçen yıla kadariyi hizmet etti bana doğrusu ama şu an bence hiremco en iyisi diyorum çünkü sadece android box dışında hem 4k hemde uydu cihazı birini kapatıp diğer bölümü seyretmek tek bir kumanda hareketiyle geçiş ve tr malı olup servis hizmeti olması yazılımlar konusunda ise ustalarımız oldukça iyi çalışıyorlar ben alacak olsam bundan alırım

daha önce mi cihaz kullandım henüz bu cihazlar tr de yoktu ama maalesef artık yeterli değil geçen yıla kadariyi hizmet etti bana doğrusu ama şu an bence hiremco en iyisi diyorum çünkü sadece android box dışında hem 4k hemde uydu cihazı birini kapatıp diğer bölümü seyretmek tek bir kumanda hareketiyle geçiş ve tr malı olup servis hizmeti olması yazılımlar konusunda ise ustalarımız oldukça iyi çalışıyorlar ben alacak olsam bundan alırım
Ben bu konularda biraz tembel bir insanım. Harici bir kutu kullanımı (Uydu olur, TV Stick olur ya da Kablo TV olur) bana oldum olası ikinci bir kumanda kullanımı bana eziyet gibi geliyor. Çünkü zaten hali hazırda sistemimde 3 kumanda gerekiyordu.
İlk sistemim Toshiba REGZA 55SV685D, Yamaha RX-V365 ve HTPC'den oluşuyordu. Bunları beraber tek kumanda ile kullanabilmek için Harmony One kumanda almıştım. Kablolu TV'de dijital yayın alınca direkt modül istedim. Sonrasında Yamaha RX-V577 geldi. CEC ve ARC'den dolayı Toshiba arızalanınca gelen TV'lerin sesini beğenmediğimden normal TV izlerken bile Yamaha'dan alıyorum sesi. Ama HTPC hala ya cep telefonundan ya da Harmony One üstünden çalışıyor.
Uydu alıcı için dahili alıcıyı kullanmayıp da harici bir kutu kullanır mıyım? Hiç sanmam. Zaten Fire Sticklerden bir tanesi annemlerde kullanımda diğeri de 1 yıllık çalışma sonucunda tekrar hayata döndürdüğüm Toshiba'ya bağlı.

Sana da böyle bir giriş yakışırdı :kiskis

Sana da böyle bir giriş yakışırdı :kiskis
Full-HD olanını normalde 29.99€ iken 19.99€ olmuştu Medimarkt'da. Onun da 2€su tax-free'den geri aldım. Oldu sana 17.99€.
Almayanı döverlerdi valla.
Şu an en ucuz kullanılmış olanını 850TL'den satıyorlar.
4K olanlar ise şu an 59.99€. İndirimde 39.99€a kadar inebiliyor. Bunun da kullanılmışını 1050TL'den aşağı görmedim.
Bu şartlar altında alınmaz da ne yapılır ;)

Önermeyeceğim TV Box Tavsiyesi: Hiremco X6. Bu box u özellikleri nedeniyle yaklaşık 45 gün önce satın almıştım. 4gb ram ve 64 gb rom Allwinner H616 işlemcisi ve güzel bir arayüzü vardı.
yaklaşık 20-25 gün civarında kullandım. Bir apk kurulumu esnasında bootloop oldu yani sürekli restart moduna geçti. Ne yaptımsa kurtaramadım. Allwinner işlemciler için kurtarma romu bulunmuyor sitesinde. Kendi teknik servis sitesinde sadece OTA.....zip dosyası var ve Allwinner cihaz yükleyici programlar img uzantılı dosya ile çalışıyor.Yani işe yaramıyor. Sadece update butonu kullanarak bu zip dosyasını update edebiliyorsunuz eğer bootloop olmadıysa...
Recovery bölümüne de ulaşılmıyor.
Bilgisayardan ADB Fastboot kullanarak rom atmayı denedim olmadı.
En sonunda çöpe attım. Cihaz 1 ay dolmadan çöp oldu.

Tavsiyem şudur ki aldığınız android box u iyi araştırın. Eğer recovery (yedekleme arayüzü ) ve kurtarma romu yoksa sitesinde veya herhangi bir sitede almayın o box tan. Amlogic S905x2 ,S905X3,S905x4 işlemcili android box lar için recovery ve rom lar çokça mevcut.

Tavsiyem sessiz bir 8x8cm kasa fanı alıp android box unuzun altında soğutucu olarak kullanmanız.Bu box lar her ne kadar iyi donanımla gelseler bile soğutucu sistemleri yetersiz. yeni aldığım başka bir box (X96 Max Plus Ultra )normal kullanımda 70 dereceler civarında çalışıyor ve bu normal değil bence. soğutucuyla beraber 40-45 derece civarına düşüyor ısı.

Adb fastboot herhangi bir işlemciye özel araç değildir. Tüm android işletim sistemli cihazlara windows ve kablo üzerinden bağlanıp sistem özelliklerini değiştirebilmek için kullanılır. Bunun için ADB Fastboot sürücüsü ya da Android SDK indirilmesi gerekmektedir. birtakım cmd (msdos komutlarıyla )cihazı kurtarmak veri almak için kullanıılr.
Bunun kullanılabilmesi için öncelikle Android cihazınızın cihaz tercihleri kısmında Geliştirici Seçenekleri başlığı altında ""USB hata ayıklaması"nın açık olması gerekir.
Geliştirici seçeneklerinin açılabilmesi için ise Android Telefon TV bilgi/hakkında sayfasında yapım numarası ya da derleme numarası yazısına 7 defa tıklanır ve geliştirici seçenekleri açılır.

iyi bir teknik bilgi gerektirir.cihazlara özel değil genel bir uygulamadır.Son çare olarak kullanılabilir.Normalde her işlemciye özel uygulamalar kullanılır.

Allwinner işlemcili cihazlar için PhoenixSuit isimli bir uygulama ve box a özel img uzantılı rom kullanılır. Hiremcoyu Adb kullanarak görmeye çalışmıştım cihazı görmemişti. cihazı görseydi Phoenix Suit ile rom atacaktım.

Android Box lar hakkında incelemeler ,rom atma vb detaylı bilgiler için youtube da takip ettiğim Mert Temizer isimli bir kanal var.Android box detay incelemeleri için takip etmenizi tavsiye ederim.

Adb fastboot herhangi bir işlemciye özel araç değildir. Tüm android işletim sistemli cihazlara windows ve kablo üzerinden bağlanıp sistem özelliklerini değiştirebilmek için kullanılır. Bunun için ADB Fastboot sürücüsü ya da Android SDK indirilmesi gerekmektedir. birtakım cmd (msdos komutlarıyla )cihazı kurtarmak veri almak için kullanıılr.
Bunun kullanılabilmesi için öncelikle Android cihazınızın cihaz tercihleri kısmında Geliştirici Seçenekleri başlığı altında ""USB hata ayıklaması"nın açık olması gerekir.
Geliştirici seçeneklerinin açılabilmesi için ise Android Telefon TV bilgi/hakkında sayfasında yapım numarası ya da derleme numarası yazısına 7 defa tıklanır ve geliştirici seçenekleri açılır.

iyi bir teknik bilgi gerektirir.cihazlara özel değil genel bir uygulamadır.Son çare olarak kullanılabilir.Normalde her işlemciye özel uygulamalar kullanılır.

Allwinner işlemcili cihazlar için PhoenixSuit isimli bir uygulama ve box a özel img uzantılı rom kullanılır. Hiremcoyu Adb kullanarak görmeye çalışmıştım cihazı görmemişti. cihazı görseydi Phoenix Suit ile rom atacaktım.

Android Box lar hakkında incelemeler ,rom atma vb detaylı bilgiler için youtube da takip ettiğim Mert Temizer isimli bir kanal var.Android box detay incelemeleri için takip etmenizi tavsiye ederim.
Ben şu sebeple sormuştum.
Malumunuz uyuşmazlık dosyalarında iki ayrı kimliğim var, Bilirkişi olarak resmi atandığım dosyalarda ürünleri sökme yetkilisi Devlet bana veriyor fakat Komisyon üyesi vasfı ile Hakem Heyetleri Yönetmeliği kapsamında baktığım ürünlerde sökme yetkim yok. Sökmeden harici bir bağlantı ile telefondan (Android olanlardan) bilgi alabilir miyim, en azından yetkili servis raporu ile ürün arasında tutarsızlık var mı bunu teyit edebilir miyim kısmı beni ilgilendiren.

Bu konuda destek aldığım yerler olsa da kendim bakabilmeyi tercih ederim.

Şuana kadar kullandığım Android Cihazlar

Mi Box S 4K Lisanslı 2/8
Güncelleme yapınca cihaz brick olur diye güncelleme yapamıyorsun.

Trident T527 4/32
Hdmi kablosu kalitesiz görüntü bazen gidip geliyor.
Air veya Bluetooth kumanda almak gerekiyor.

Realme Stick 4K Lisanslı 2/8
Mi Boxa göre daha yavaş bir cihaz.

Homatics Box R 4K Lisanslı 2/16
Daha 1 günlük olduğu için yorum yapamayacağım ama çok şık.

Kesin bir şey söyleyemeyeceğim ama yapılabilir diye düşünüyorum. Bunun için Telefonun recovery bölümüne erişebilmeniz gerekir.
ADB Fastboot Sürücüleri ve Android SDK araçları da kullanılıp mevcut sistemin Nandroid Backup dosyası oluşturulabilir. Bu backup dosyasından da veri çekilebilir.
(USB hata ayıklaması daha önce açılmış telefonlarda bu işlemler daha kolay yapılabilir.Diğer türlü yine bilgisayar kullanarak öncelikle usb hata ayıklamasını açmak gerekebilir.)

Konunun teknik uzmanı olmamakla (Kendim inşaat mühendisiyim) birlikte daha önce hiç böyle bir veri işlemi yapmadım.

Yeni aldığım telefonların gereksiz uygulamalarını silmek için internetten öğrendiğim bilgilerle kendi telefonlarıma Rom ,TWRP Recovery atma, Magisk Modülleri yükleme vb. yapabiliyorum. 6 yıl önce aldığım Samsung S7 telefonu böyle custom rom ile kullanmaktayım.
Komşum kendi telefonunun gmail şifresini unutunca o zaman öğrendiğim bilgilerle FRP kilidini bypass edebilip tekrar kullanıma açabilmiştim. Bildiklerim karşılaştığım problemlerle sınırlı.

Android ile ilgili detay bilgilere https://forum.xda-developers.com/sitesinden ulaşabilirsiniz. Androidin tam anlamıyla uzmanları o forumda.

şu linkler de işinize yarayabilir.
https://technastic.com/usb-debugging-using-adb-command/
https://www.droidwin.com/take-a-data-backup-in-bricked-or-bootloop-device/
https://www.androiddata-recovery.com/blog/android-broken-screen-data-recovery

Next Playbox Android TV Box
Bende bu ürün var, kullanım arayüz çok güzel, hızlı. Kumandası pratik, ama tık tık sesi gece rahatsız ediyor (hanımı :))
İlk defa iptv kullanıyırom bu cihazlarda. Arada takılıyor.sanırım iptv aldığımız servis ile ilgili durum. Youtube ta sıkıntı yok. 5ghz WiFi de var. Ethernet girişi var.

Ben de şu iki modeli şiddetle öneririm.
Homatics Box R 4K Plus
Hako Pro Android TV Box