Neler yeni

Mitsubishi heavy srk50zs 18 btu tüketim verileri

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Buraya tüm kış boyu cihazın tüketim verilerini paylaşacağım

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Öncelikle bulunduğum konum hakkında bilgi vermek istiyorum. Antalya nın elmalı ilçesinin mahallesinde görev yapıyorum. Batısında Elmalı ya 27 km doğusunda Korkuteli ne 30 km mesafede. Rakım 1450. Geçen sene -22 leri gördük bu sene ise -18 lere kadar sıcaklık düştü. Bu cihazın -10 ve üzeri (-17) hava sıcaklıklarında 30° derece 2. Fan kademesinde çalışarak saatte 1.4 kw elektrik tüketiyor. -5° ile - 10 ° arası 1.2 kw tüketiyor. 24 saatlik tüketimi kendiniz hesap edebilirsiniz. Hava sıcaklığı 0° ile +7° arasında olursa 0.7 kw tüketiyor. +10 ° üzeri sıcaklıklarda tüketim 0.5 kw ya kadar düşüyor

Son düzenleme:

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Kasım 15 ile Aralık sonuna kadar 172 kw elektrik tüketti. Bu dönem hava sıcaklığı -5 ile +12 derece arasında idi. Klima genellikle 22° ile 24° sıcaklıkları arasında otomatik modda ve 45 gün boyunca hiç kapatılmadan test edildi . Ocak 11 de 60 cm kar yağdı ocak şubat arası sıcaklık değerleri şöyle; -5 ile -17 arası. Günlük tüketim cihaz 25° ye ayarlı şekilde 10 kw. Sayet 30° de çalıştırılırsa tüketim günlük 13kw yı buldu.

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Şubat ayında da tüketim benzerdi. Çünkü hava durumu birbirine çok yakındı

Son düzenleme:

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Abi senin grafikler vardı onları da eklersen dikkat çekici olur diye düşünüyorum.
Bizim toplumumuz okumayı pek sevmiyor malum :D

Japon segment farkı ve coğrafya farkını çok daha iyi vurgulamış oluruz.
Abi baktım kimse okumamış grafikleri sildim hatta buraya yazdıklarımı da silecektim sen mesaj atınca silmekten vazgeçtim

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
Öncelikle bulunduğum konum hakkında bilgi vermek istiyorum. Antalya nın elmalı ilçesinin mahallesinde görev yapıyorum. Batısında Elmalı ya 27 km doğusunda Korkuteli ne 30 km mesafede. Rakım 1450. Geçen sene -22 leri gördük bu sene ise -18 lere kadar sıcaklık düştü. Bu cihazın -10 ve üzeri (-17) hava sıcaklıklarında 30° derece 2. Fan kademesinde çalışarak saatte 1.4 kw elektrik tüketiyor. -5° ile - 10 ° arası 1.2 kw tüketiyor. 24 saatlik tüketimi kendiniz hesap edebilirsiniz. Hava sıcaklığı 0° ile +7° arasında olursa 0.7 kw tüketiyor. +10 ° üzeri sıcaklıklarda tüketim 0.5 kw ya kadar düşüyor
Gtech ve Aep yi iade eden sen miydin abi

Gereksizuser

Yeni Üye
Araştırmacı
Gtech ve Aep yi iade eden sen miydin abi
U crown vardı yeğenimde 5 ay kullandı sonra iade etti. Internette dolaşınca yüksek tüketimden ötürü iade edenlerde olmuş. Aynı zamanda midea all easy pro 24 lük te sahibiyiz. Onu da iade edecektik fazla tüketimden ötürü satın aldığımız bayi yokuş yaptı. Siz istediniz bunu deyip işin içinden sıyrıldı. Ama demeliydi ki beyefendi buraya 12 likten fazlasını takamayız. Bizide bu konuda uyarmadılar. Bu yüzden klima elimizde kaldı. Sonuçta bayi keşif ve montaj yapıyor. 20 yıllık bayisiniz bunu yapmamalıydılar.

Son düzenleme:

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye
U crown vardı yeğenimde 5 ay kullandı sonra iade etti. Internette dolaşınca yüksek tüketimden ötürü iade edenlerde olmuş. Aynı zamanda midea all easy pro 24 lük te sahibiyiz. Onu da iade edecektik fazla tüketimden ötürü satın aldığımız bayi yokuş yaptı. Siz istediniz bunu deyip işin içinden sıyrıldı. Ama demeliydi ki beyefendi buraya 12 likten fazlasını takamayız. Bizide bu konuda uyarmadılar. Bu yüzden klima elimizde kaldı. Sonuçta bayi keşif ve montaj yapıyor. 20 yıllık bayisiniz bunu yapmamalıydılar.
Kaç m2 idi odanız