Neler yeni

Mobil Paket Önerisi

danyelbyksk

Meraklı
Meraklı
Merhaba, vodafone da yıllık taahhütüm bitti fakat yeni paketler oldukça pahalı. Vodafone ilk 3 ay indirimli veriyor sadece.
Türk Telekom da 5 marta kadar %50 indirim var, daha önce hiç kullanmadım, tavsiye eder misiniz?
Tabi ki yerine göre çekim kalitesi değişiyor, bunu yaşayarak öğreneceğim artık. Tekirdağ da kullanan varsa çekim gücü hakkında bilgi verirse sevinirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-02-23-13-14-23-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-02-23-13-14-23-31_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    46.7 KB · Görüntüleme: 12

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Türk Telekom'un çekim ve hız olarak iyi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Vodafone'da internet hızı, konuşurken kesilme durumlarını oldukça fazla yaşıyorum. Türk Telekom'un özellikle 2015-2016'dan sonra iyi hale geldiğini de söylemek lazım. Öncesinde gerçekten (Avea zamanında özellikle) çekmiyor, çekse girmiyor, kopuyor şeklinde yorumlarım vardı. Geçen zamanla özellikle şehirlerde daha doğrusu yerleşim yerlerinde Türk Telekom, Vodafone'un önüne geçti.

Şu adresten operatörlerin kapsama ve hız haritasına bakınca özellikle şehir bazlı yakın olarak hatta sık gittiğiniz yerlere göre de bakarak fikir sahibi olabilirsiniz. İzmir için konuşmak gerekirse özellikle mahallemde Vodafone berbat. Haritada da görünüyor zaten.

2G /3G / 4G kapsama alanı ve Veri İndirme Hızı olarak iki farklı harita mevcut.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Tarife/Paket kısmına gelirsek, eğer 26 yaş altı, kamu çalışanı olma gibi durumlar varsa mutlaka değerlendirilmeli. Turkcell ve TT'nin kamu çalışanlarına özel paketleri var. Ayrıca 26 yaş altına Turkcell GNÇ ve TT Selfy gibi özel programları var. Türk Telekom çatısı altında hizmet veren PTTCell'e de bakabilirsiniz. TT ne ise PTT'de odur. Bimcell de alternatif olarak düşünülebilir ancak faturalı tarifeleri yok.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Para varsa Turkcell yoksa Türk Telekom, PTTCell, Bimcell artık hangisi varsa. Vodafone'dan kurtulun.

janavar

Araştırmacı
Araştırmacı
Netgsm var ama, şuan kullanıcı yorumu olarak net bir bilgi yok. sadece turkcell baz istasyonu üzerinden iletişim sağlıyor diyebiliyorum. fiyatlar %20-30 daha aşağıda

danyelbyksk

Meraklı
Meraklı
Çok teşekkür ederim cevaplarınız için, türk telekoma geçiş yaptım. 35 gb 250 tl fiyat vardı bayide.

Tarık

Beykozlu
Kadim Üye
1 aydır araştırmadığım paket kalmadı. 160 tl faturamı 310tlye çıkarttılar diye. ( o da gnctrkcll) Türk Telekom'a hattımı taşıyayım dedim 280 lira gibi fiyat verdiler. O da en uygunu. Kaç gündür tüm operatörler arayıp duruyordu. En son gece Turkcell'e 310 tl anlaştım. 30 tl için değiştirmeye gerek duymadım. Şimdi ise Türk Telekom kampanya yapmış. Allah bildiği gibi yapsın 😂

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
1 aydır araştırmadığım paket kalmadı. 160 tl faturamı 310tlye çıkarttılar diye. ( o da gnctrkcll) Türk Telekom'a hattımı taşıyayım dedim 280 lira gibi fiyat verdiler. O da en uygunu. Kaç gündür tüm operatörler arayıp duruyordu. En son gece Turkcell'e 310 tl anlaştım. 30 tl için değiştirmeye gerek duymadım. Şimdi ise Türk Telekom kampanya yapmış. Allah bildiği gibi yapsın 😂

Hemen cayma hakkını kullanıp kıst ücret uygulaması ile sadece hesaplanan tutar kadarını ödeyerek TT'ye numara taşıma fikri.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Bugün TT'ye numara taşıma başvurumu yaptım, kuruma özel tarifeler ile 20 GB + 1000 DK + 1000 SMS + TT'liler ile sınırsız konuşma = 132 TL. Bakalım ne kadar sürede taşıyacaklar.

Daha önce de bu tarifeyi kullanmıştım, Selfy'e de üye olmuştum. O zamanlar Selfy'nin az da olsa güzel avantajları vardı. Caffe Nero'da 1 kahve alana 1 kahve hediye veriyordu.

danyelbyksk

Meraklı
Meraklı
Bugün TT'ye numara taşıma başvurumu yaptım, kuruma özel tarifeler ile 20 GB + 1000 DK + 1000 SMS + TT'liler ile sınırsız konuşma = 132 TL. Bakalım ne kadar sürede taşıyacaklar.

Daha önce de bu tarifeyi kullanmıştım, Selfy'e de üye olmuştum. O zamanlar Selfy'nin az da olsa güzel avantajları vardı. Caffe Nero'da 1 kahve alana 1 kahve hediye veriyordu.
Hayırlı olsun hocam, cuma başvuru yapmıştım, mesaj gelmişti, pazar günü geçiş tamamlandı. Bulunduğum yerde vodafonedan daha çok çekiyor, şimdilik memnunum.

deniszz

Meraklı
Yeni Üye
TT kullanıyorum şuan selfy sınırsız sosyal medyalı 2 senedir hakkını baya verdi tepe tepe kullandım. Benimde nisan ayında tahaattüm bitiyor şu indirimli tariflere benide geçirin diyorum yok diyorlar başka firmaya geçmek zorunda kalacağım maalesef. Pttcell'e geçmeyi düşünüyorum bakalım başka firmalardan daha güzel paketler gelecek mi.

portakalhalil

Araştırmacı
Araştırmacı
Telekom kampanya sunmadı, Vodafone numara taşıdım, 1 ay Vodafone da durup sonra yine Telekoma geçtim, daha ucuza kampanyalı tarifeyle 1 yıl sözleşme yaptım, eskiden cayma hakkı vardı 1 ay, şuan ne olur bilmiyorum tarife detaylarında sağlanan indirim miktarı yazar, cayma hakkında ceza olarak sadece ilk ay sağlanan indirim alınır diye düşünüyorum

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Telekom kampanya sunmadı, Vodafone numara taşıdım, 1 ay Vodafone da durup sonra yine Telekoma geçtim, daha ucuza kampanyalı tarifeyle 1 yıl sözleşme yaptım, eskiden cayma hakkı vardı 1 ay, şuan ne olur bilmiyorum tarife detaylarında sağlanan indirim miktarı yazar, cayma hakkında ceza olarak sadece ilk ay sağlanan indirim alınır diye düşünüyorum
Böyle durumlarda faturasıza geçmek daha iyi oluyor. Hatta Bimcell biçilmiş kaftan denebilir. Ama TT Faturalı şartlarında genellikle son 90 gün içinde TT Mobil faturalı'dan geçenler yararlanamaz ya da şu kadar "tarife kayıt ücreti" alınır diye şeyler olabiliyor.

Bana yapmışlardı ne olduğu belirsiz bir şeyler koparmaya çalışıyorlar işte. Taahhüt SMS'i bile ücretli.

portakalhalil

Araştırmacı
Araştırmacı
Böyle durumlarda faturasıza geçmek daha iyi oluyor. Hatta Bimcell biçilmiş kaftan denebilir. Ama TT Faturalı şartlarında genellikle son 90 gün içinde TT Mobil faturalı'dan geçenler yararlanamaz ya da şu kadar "tarife kayıt ücreti" alınır diye şeyler olabiliyor.

Bana yapmışlardı ne olduğu belirsiz bir şeyler koparmaya çalışıyorlar işte. Taahhüt SMS'i bile ücretli.
Yeni kayıt ücreti alıyorlar o da 31 32 tl falandı, ek bir ücret ödemedim, ilk faturaya yansıttılar onu

ByCilo

Midea Xtreme Tester
İnceleyenler Kulübü
TT paketim bitmek üzere bir taktik yapıp bu kampanya ya geçmek iyi olur. 🤔

Murat ALA

Moderator
Moderator
Valla kamu çalışanlarına çok iyi ya. Bir an önce atanıp ulaşım iletişim konularında dövlet babadan nasiplenmek lazım