• İnceleyenler Kulübü'nde her konuda deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede "Bilinçli Tüketici Toplumu" oluşturma hedefimize katkı sağlayabilirsiniz. :)
  • inceleriz.com üzerinden inceleme ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ürün Karşılaştırma SONY A80K mı LG C2 mi?

husnucan

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar iki ürün arasında kaldım. İşlemci olarak ve SSH olarak Sony daha iyimser geliyor bana. A80K, C2 ile aynı paneli kullanıyor diye birisi Sony sayfasında yorum yapmış ne kadar doğru bilmiyorum ama siz olsaydınız seçiminizi hangisinden yana neden kullanırdınız? Teşekkürler, iyi forumlar...

Panel konuları oldukça ciddi bir muamma, paneller üretici bazında aynı olsa da kod bazında aynı olmuyor çünkü her kod uzantı değişikliği algoritmada da değişiklik olduğu anlamına geliyor.

Bir çoğu için hiçbir anlam ifade etmeyen bu konu önemsiz olduğundan değil, genelde yapılan yorumların varsayımlara dayalı olmasından kaynaklanıyor. Evet üretici aynı olabilir ancak kod farkkı nedeniyle birisinde DCI-P3 oranı %98 iken diğerinde %92 olabiliyor o nedenle bize %100 bilgi lazım.

Benimelimde Sony A80K panel bilgisi yok, C2 de ise sadece C2 olarak bakamayız konuya. C2 diye adlandırılan ürünün tam uzantısı nedir mesela?

Biz piyasa alışkanlıklarına göre ilerlemediğimiz için bizim yaklaşımımız pek kabul görmez başka mecralarda :ok

Panel bir kenara genel değerlendirme yapacak olursak tercih edilmesi gereken ürün elbette ki daha baskın karaktere sahip olan A80K olur.

Panel konuları oldukça ciddi bir muamma, paneller üretici bazında aynı olsa da kod bazında aynı olmuyor çünkü her kod uzantı değişikliği algoritmada da değişiklik olduğu anlamına geliyor.

Bir çoğu için hiçbir anlam ifade etmeyen bu konu önemsiz olduğundan değil, genelde yapılan yorumların varsayımlara dayalı olmasından kaynaklanıyor. Evet üretici aynı olabilir ancak kod farkkı nedeniyle birisinde DCI-P3 oranı %98 iken diğerinde %92 olabiliyor o nedenle bize %100 bilgi lazım.

Benimelimde Sony A80K panel bilgisi yok, C2 de ise sadece C2 olarak bakamayız konuya. C2 diye adlandırılan ürünün tam uzantısı nedir mesela?

Biz piyasa alışkanlıklarına göre ilerlemediğimiz için bizim yaklaşımımız pek kabul görmez başka mecralarda :ok

Panel bir kenara genel değerlendirme yapacak olursak tercih edilmesi gereken ürün elbette ki daha baskın karaktere sahip olan A80K olur.
55 inc olarak olarak bu iki ürünü düşündüm. Şöyle açıklayayım; almayı düşündüğüm televizyonlar Sony XR-55A80K ve LG OLED5524LA modeli. Paneller oled olduğu için LG üretimi. Sony sitesinde de okuduğum bir yoruma göre de A80K modelinde kullanılan panel diğer düşündüğüm model ile aynıymış. Her ne kadar doğru bilmiyorum. Dediğim gibi Sony daha yakın geliyor bana hem görüntü hem de ses bakımından daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme: