Neler yeni

TCL 50C635 Kullanıcı Deneyimi

oist

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba bende bu modeli düşünüyorum tavsiye edermisiniz? Bide Tcl 55c635 ve 55c735 arasında ne fark acaba?

hkncrk

Araştırmacı
Araştırmacı
Teşekkür ederim peki 55C635 alınır mı sizce tavsiye edermisiniz?
İşin içinde kullanım alışkanlıklarınızda oyun ve maç seyretme keyfi varsa en az 120hz bir TV almalısınız yoksa 55c635 olur.

oist

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar,

Adem Helvacı hocam ile forumdaki diğer arkadaşların yorumları ve değerlendirmeleri sonucunda TV alma serüvenim sona erdi, kırılan Sony KDL 42W805B yerine TCL 50C635G QLED TV satın aldım, 23 Marttan beri kullanıyorum. Almayı düşünen diğer arkadaşlar için değerlendirmelerim aşağıda yer almaktadır:

Satın alma süreci
6 Martta Vatan Bilgisayar gece indirimleri ile ürünü satın aldım. Kargo firması olarak Kolay Gelsin seçtim. Ancak kutu hasarlı geldiği için geri iade ettim ve değişim talep ettim. Önce iade yapacağız dediler sonrasında iade değil yeni ürün talep ettiğimi ısrarla ifade edince yeni ürün gönderdiler. İade süreci 12-13 gün sürdü maalesef. Burada değişim süreçleri için Vatan Bilgisayar bayağı uğraştırdı.

Teslimat ve Teknik Servis
İkinci sefer gelen kutu sağlamdı. Teknik servis 2 gün sonra kuruluma geldi. Kendilerinden ürünün sıfır olup olmadığını "life time test" ile kontrol etmelerini istedim. Abi sıfır kutu hiç açılmamış falan deyince ısrar etmedim. Israr etsem sanki yapamazlar/bilmiyorlarmış gibi hissettim. Ölü piksel testi olayına hiç girmedim.
TV ünitesi dar olduğu için kendi getirdikleri askı aparatı ile duvara monte ettirdim. Bu işlem için 250 TL ücret aldılar.

Life time test, Ölü Piksel ve Bulutlanma
Teknik servis gittikten sonra life time testi kendim yaptım. Ürün sıfırdı. Açıldıktan hemen-hemen 2 saat sonra test yaptığımda sonuç şu şekilde çıktı:
Ekli dosyayı görüntüle 2171
Ölü piksellere baktığımda sol üst köşeye yakın bir bölgede 1 adet ölü piksel buldum. Başka gözüme takılmadı.
Çok hafif bir bulutlanma gözledim.
Sadece 1 adet olduğu, iade süreçlerinin zorluğu ve gelecek üründe başka problemler çıkabileceği için değişim talep etmek istemedim.

Kullanım
İlk gün denemek için izlediğimde görüntü yüzünden başım ağrıdı. Ayarları https://www.forum.inceleriz.com/konular/55qn90b-hareketli-sahne-titreme-sorunu-cozuldu.1235/ başlığındaki gibi düzeltince izleyebildim. Görüntü ayarlarını yapmanızı öneririm.
Denemek için TV+ dan bir film ve 2 adet maç seyrettim. TV nin görüntüsü beni tatmin etti. Birkaç fotoğrafını aşağıda gönderiyorum.
HD karasal yayınların görüntüleri güzel görünüyor. HD olmayan karasal yayınlar kötü görünüyor.
Kanal geçişleri 2-3 saniye arasında.
Google TV olması ve sesli komut özelliği çok kullanışlı.
Klasik tuş takımı olmayan kumanda zarif duruyor ama alışması biraz zaman alıyor.
Ses konusunda tatmin edici düzeyde. 20 civarında ses yeterli oluyor.

Ürün Bilgileri
Almayı düşünen diğer arkadaşlar için bulabildiğim ürün bilgilerini aşağıda topladım.
Ürünün kullanım kılavuzundaki ve ürün kataloğundaki özellikleri şu şekilde:
Ekli dosyayı görüntüle 2172Ekli dosyayı görüntüle 2174

Üründe kullanılan panel CSOT un CV500U2 numaralı paneli. Panel özelliklerine panelook tan baktığımda 3 ayrı versiyonu görünüyor. 3 panelde 5000:1 kontrast oranına sahip 10 bit, 12 cof VA panel olduğu görülüyor. AG katman ise %1-%2,4 arasında değişiyor. Yan açılarda bozulma var ancak çok fazla olduğunu düşünmüyorum. TV kasasının fotoğraflarını da ekliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 2173

Son olarak @Adem Helvacı hocama ve forumdaki diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.
İyi günler dilerim.

Ekli dosyayı görüntüle 2176Ekli dosyayı görüntüle 2177Ekli dosyayı görüntüle 2178Ekli dosyayı görüntüle 2181Ekli dosyayı görüntüle 2182Ekli dosyayı görüntüle 2183Ekli dosyayı görüntüle 2184Ekli dosyayı görüntüle 2185Ekli dosyayı görüntüle 2186Ekli dosyayı görüntüle 2187Ekli dosyayı görüntüle 2188Ekli dosyayı görüntüle 2189Ekli dosyayı görüntüle 2190
Merhaba hangi panel olduğunu gördüğünüz menüye nasıl girdiniz acaba?