Neler yeni

TCl 55C 728 ,tüketici hakem heyeti karari malin yenisi ile değisim cıktı

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Adem bey servis sıvı teması diyerek suçu üstüme attı.Bende tüketici hakem heyetine verdim ve ,davami kazandım.Malın yenisi ile değisim kararı cıktı.Ama o TV satıcıda yok ,hatta piyasada yok.Malin esdegerde bana TV önerirlerse, ben TV nin esdegerde olduğunu anlamam.Burda nasıl yol izlemeliyim.Eger paranı verelim yada düşük model olursa bunu zaten kabul etmeyeceğim.İtiraz süresinin gecmesini bekliyorum.18 martta satıcıyı arayacağım..satıcı ilk bozulduğunda aradım beni bağlamaz dedi,ben satarım,savunmami yapar ithalatciya atarım topu demişti.Yani satıcı bana mali zaten vermicek,vermez ise bilkomumu aramam gerekli?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bu televizyonun eşdeğeri TCL cephesinde 55C745'tir başka model kabul etmeyin. Başka model dediğim P serisi C645 felan yani.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Böyle konuşanlara küfür edesim geliyor ama tutuyorum kendimi, yine de buraya 'onu EŞŞEK GİBİ BAĞLAR'' diye yazayım bari içimize su serpilsin.
6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 219 ve 231'inci maddelerine göre satıcının ayıptan sorumluluğu vardır ve aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) m. 11/2 uyarınca üretici, satıcının ayıplı ifası durumunda tüketiciye karşı satıcı ve ithalatçı ile birlikte müteselsilen sorumludur. deniyor bakın dikkat ederseniz satıcı zaten direkt olarak sorumlu burada. Yani bir daha yazayım onu EŞŞEK GİBİ BAĞLAR.

Haaa o ithalatçı ile görüşürmüş de çözermiş de mişmiş de mişmiş bak işte bir şeyler birilerini abğlamayacaksa asıl işte o biz tüketicileri bağlamaz.

Sizin şimdi yağmanız gereken şu. Bu arsız satıcıya karşı mahkemey gidip elinizdeki karara ilaveten bir ek dilekçe verip ''Eşdeğer Ürün tespiti'' davası açacaksınız. Ya ticaret odası görüş bildirir ya da bilirkişi ataması yapılır, bilirkişi eşdeğer ürünü (Stoklarda olan bir eşdeğer ürünü) belirler, mahkeme karaı verir, o kararı uygulamasın da göreyim, İcra taksisiyle gider deposundan alırsınız gerekirse.

Sonra bir de icra masrafları ve taksi parası için ayrı takip başlatırsınız o kendini bir .ok zanneden satıcıya karşı.

Sinirlendiriyor böyle kötü kötü konuşturuyorlar beni.

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Benimde DÖRDÜNCÜ 55c728 sonrası cihazdan sonra yine değişim iade kararı çıktı iade ettim 3 lira verdim üste 55c745 aldım uğraşacak büyük bir miktar olmadığı için. Normalde 10 lira fark verin felan demişlerdi vatan genel müdür yardımcısı ile görüşüp benim işim yoğun icra mahkeme ile ugrastirmayin sizde zararlı çıkarsınız 5 kuruşta vermeden değişim yapmak zorunda kalırsınız vs. dedim 3 bin teklif ettim zar zor kabul gördü.

12+3=15 bin TL ye gelmiş oldu.

Garanti falanda sıfırdan başladı zaten.

Fakat şöyle söyleyim c728 tam bir rezaletti. c745'de hiçbir sorun görmedim.

Ürün sonları satın aldığımız için yenilenmiş felan kaktiriyorlar... Ürün piyasaya sunulaca eğer rağbet görecek bir ürün ise bekletmeden hemen alacaksın.

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Böyle konuşanlara küfür edesim geliyor ama tutuyorum kendimi, yine de buraya 'onu EŞŞEK GİBİ BAĞLAR'' diye yazayım bari içimize su serpilsin.
6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nun 219 ve 231'inci maddelerine göre satıcının ayıptan sorumluluğu vardır ve aynı zamanda 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (TKHK) m. 11/2 uyarınca üretici, satıcının ayıplı ifası durumunda tüketiciye karşı satıcı ve ithalatçı ile birlikte müteselsilen sorumludur. deniyor bakın dikkat ederseniz satıcı zaten direkt olarak sorumlu burada. Yani bir daha yazayım onu EŞŞEK GİBİ BAĞLAR.

Haaa o ithalatçı ile görüşürmüş de çözermiş de mişmiş de mişmiş bak işte bir şeyler birilerini abğlamayacaksa asıl işte o biz tüketicileri bağlamaz.

Sizin şimdi yağmanız gereken şu. Bu arsız satıcıya karşı mahkemey gidip elinizdeki karara ilaveten bir ek dilekçe verip ''Eşdeğer Ürün tespiti'' davası açacaksınız. Ya ticaret odası görüş bildirir ya da bilirkişi ataması yapılır, bilirkişi eşdeğer ürünü (Stoklarda olan bir eşdeğer ürünü) belirler, mahkeme karaı verir, o kararı uygulamasın da göreyim, İcra taksisiyle gider deposundan alırsınız gerekirse.

Sonra bir de icra masrafları ve taksi parası için ayrı takip başlatırsınız o kendini bir .ok zanneden satıcıya karşı.

Selamlar ad bey.Bugün satıcıyı aradım.Hakım olan TV değisimini istedim.Kararı görmüs zaten.İlk yazdığımdaki gibi davrandı.İthalatcıyla ne irtibata gecicekmis.Dedim bilkommu evet dedi.Onlar onay verirse gonderecekmis.Onu bağlamıyor muş gibi davrandı, böyle durumda tabi satıcıyı tüketici hakem heyetine veriyorlar dedi.İleticem acil falan dedi.Teblihat cuma geldi zaten dedi.Bugün ileticem falan dedi.Telefon numaramı aldı.Onay gelirse beni ariycakmis.Yada bilkom gönderirse onlar ararlarmis dedi.Bilkomu aradım bende.Elimizde sizle ilgili bir bilgi yok şu an görünen dedi.Bu durumdan satıcı sorumludur aslında dedi.Malin yenisini yada.esdegerini vermesi lazım dedi.Malı satıyorsa sonuclarınada katlanması lazım dedi.Ptt AVM den internetten Gamers arenadan almıstım ürünü.Daha bekliyeyimmi,yoksa sizin dediklerinizimi yapayım.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Benimde DÖRDÜNCÜ 55c728 sonrası cihazdan sonra yine değişim iade kararı çıktı iade ettim 3 lira verdim üste 55c745 aldım uğraşacak büyük bir miktar olmadığı için. Normalde 10 lira fark verin felan demişlerdi vatan genel müdür yardımcısı ile görüşüp benim işim yoğun icra mahkeme ile ugrastirmayin sizde zararlı çıkarsınız 5 kuruşta vermeden değişim yapmak zorunda kalırsınız vs. dedim 3 bin teklif ettim zar zor kabul gördü.

12+3=15 bin TL ye gelmiş oldu.

Garanti falanda sıfırdan başladı zaten.

Fakat şöyle söyleyim c728 tam bir rezaletti. c745'de hiçbir sorun görmedim.

Ürün sonları satın aldığımız için yenilenmiş felan kaktiriyorlar... Ürün piyasaya sunulaca eğer rağbet görecek bir ürün ise bekletmeden hemen alacaksın.
Evet bu konud auyarı yazıları yazmıştık ve hatta birçok son kullanıcı ''şu C728 i buldum çok ucuz alayım mı'' dediğinde kesinlikle aldırmamıştık zira Bilkom bu konuda rezil bir ssh politikasına sahipti. Ürünler sıfırlanmış, yenilenmiş ve hatta inanamayacaksınız ama birisi bizim aylarca ofiste test ettiğimiz tv çıkmıştı. Nereden anlamıştık? Tüketiciye benim ürünü sıfırlamaya bile gerek görmeden benim hesaplarımla birlikte satmış gerizekalılar :D

Vatandaş benim hesapların açık olduğunu görüp beni tanıyınca mail adresime bilgi vermişti.

C728 çok güzel üründü ve çok da önerip aldırdım açıkçası ancak sorunlu çıkanları da kök söktürüyordu insanlara.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Selamlar ad bey.Bugün satıcıyı aradım.Hakım olan TV değisimini istedim.Kararı görmüs zaten.İlk yazdığımdaki gibi davrandı.İthalatcıyla ne irtibata gecicekmis.Dedim bilkommu evet dedi.Onlar onay verirse gonderecekmis.Onu bağlamıyor muş gibi davrandı, böyle durumda tabi satıcıyı tüketici hakem heyetine veriyorlar dedi.İleticem acil falan dedi.Teblihat cuma geldi zaten dedi.Bugün ileticem falan dedi.Telefon numaramı aldı.Onay gelirse beni ariycakmis.Yada bilkom gönderirse onlar ararlarmis dedi.Bilkomu aradım bende.Elimizde sizle ilgili bir bilgi yok şu an görünen dedi.Bu durumdan satıcı sorumludur aslında dedi.Malin yenisini yada.esdegerini vermesi lazım dedi.Malı satıyorsa sonuclarınada katlanması lazım dedi.Ptt AVM den internetten Gamers arenadan almıstım ürünü.Daha bekliyeyimmi,yoksa sizin dediklerinizimi yapayım.
Bakın şunu bir dah abelirteyim,
Sizin o üründen İTHALATÇI DA, SATICI DA eşit derecede sorumludur.
Bu ikisinden hiç birisi ''Aslında benim sorunum değil'' diyemez. Diyein alnını karışlarlar.
Şimdi seninle ilgilenmeyen o satıcı sıfatlı şahıs, tebligat eline gidince nasıl kıvırıyorsa, sizin THH kararı sonra cebri icraya döndüğünde de aynı şekilde kıvırır ve PAŞA PAŞA sizin hakkınız olan ürünü size verir ama siz önce Hukuki süreçleri tamamlayın.

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu ikisinden hiç birisi ''Aslında benim sorunum değil'' diyemez. Diyein alnını karışlarlar.
Şimdi seninle ilgilenmeyen o satıcı sıfatlı şahıs, tebligat eline gidince nasıl kıvırıyorsa, sizin THH kararı sonra cebri icraya döndüğünde de aynı şekilde kıvırır ve PAŞA PAŞA sizin hakkınız olan ürünü size verir ama siz önce Hukuki süreçleri tamamlayın.
Tamam Adem bey başlatayım.İthalatcı burada ,bilkomumu oluyor?

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Evet bu konud auyarı yazıları yazmıştık ve hatta birçok son kullanıcı ''şu C728 i buldum çok ucuz alayım mı'' dediğinde kesinlikle aldırmamıştık zira Bilkom bu konuda rezil bir ssh politikasına sahipti. Ürünler sıfırlanmış, yenilenmiş ve hatta inanamayacaksınız ama birisi bizim aylarca ofiste test ettiğimiz tv çıkmıştı. Nereden anlamıştık? Tüketiciye benim ürünü sıfırlamaya bile gerek görmeden benim hesaplarımla birlikte satmış gerizekalılar :D

Vatandaş benim hesapların açık olduğunu görüp beni tanıyınca mail adresime bilgi vermişti.

C728 çok güzel üründü ve çok da önerip aldırdım açıkçası ancak sorunlu çıkanları da kök söktürüyordu insanlara.
Ben bile iade verirken sıfırlayıp veriyordum hadi siz yogunsunuz unutmuş olabilirsiniz ancak tcl nin sıfırlamaması trajikomik bir durum.

Perişan oldum maalesef forumda da tartışmalar olmuştu zaman zaman çünkü çıldırma noktasına geliyor insan öyle böyle değil.

Aman aman....

efendirocky

Meraklı
Yeni Üye
Tamam Adem bey başlatayım.İthalatcı burada ,bilkomumu oluyor?
Evet icra başlatın geçin bilkom satıcıya gidin bizi bağlamaz der / diyor satıcı ben bilkoma sormadan iş yapmam der saçma işler.

İcrada emsal fiyat belirlenebilirse iyi olur veya değişim...

Bende 12 e almıştım vatandan 4. Tv'de t.h.h sonrası değişim iade vs. stokta yoktu, bilindik yer olunca Twitter'dan 5 hesapla heryere yazıp baskı yapınca genel merkez hemen sorunu çözdüler. c745 aldık.

Baya karıştırdım ortalığı sosyal medyanın gücü... :)

ama gamers arena zor yanı bu şekilde bir yere varılmaz tek çözüm icra gibi..

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben bile iade verirken sıfırlayıp veriyordum hadi siz yogunsunuz unutmuş olabilirsiniz ancak tcl nin sıfırlamaması trajikomik bir durum.

Perişan oldum maalesef forumda da tartışmalar olmuştu zaman zaman çünkü çıldırma noktasına geliyor insan öyle böyle değil.

Aman aman....
Ben bilerek ama zaruretten sıfırlamadan teslim ettim zira Bilkom ne yazık ki iletişim beceriksizliğini burada da ortaya sergilemiş ve ürünü aldırmaya lojistik yolladıklarını haber vermemişlerdi, bir baktım ki kapıda ceva Lojistik arabası (Kendisini de tanıyorum arkadaşın) Adem abi ürün varmış dedi, ne ürünü dedim, elindeki evraktan anladık.

Zaten test süremiz bitmişti iade edeceğimizi biliyorduk da gün belirlenip bize bilgi verilecekti biz de tv yi toplayıp hazırlayacaktık vs vs.

Emekçi dostları bekletmemek adına ben duvardan indirip paketleyip teslim ettim, Sonra da İlteriş dostuma yazıp firmayı bilgilendirmesini ve hesaplarımın açık olduığunu, ürünü sıfırlamalarını rica ettim. İlteriş de kendilerine iletti, sonuç ortada :ok

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Meehabalar, itiraz süresi doldu.Sizin eşdeğer tarzı dilekçe örneğini yazdım,faturamla ve tüketici hakem heyeti kakrla ,bodrum 1. İcraya gittim.Orda başka bı kağıt verdiler onu doldurdum.Harclari yatrdim.İsleme aldılar,posta yoluyla tebligat gidecekmiş.E tebligat yokmu dedim.Baktim görünmuyor dedi.Tebligatı takip edecekmisim,almamış olursa satıcı ,bidaha icraya gidip tekrar talep edecekmisim.Dedim dilekçe yazdım.Bilirkisi veya ticaret odası malin eşdeğer tespitini yapmayacakmi.Once tebligat yapılacakmış,vermezsse sonrası benim dediğim asamaymis.Zaten yenisini satıcı vermiyor,gönderilen tebligat ne için ,anlayamadım ben icra dairesinin işini.

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Evet icra başlatın geçin bilkom satıcıya gidin bizi bağlamaz der / diyor satıcı ben bilkoma sormadan iş yapmam der saçma işler.

İcrada emsal fiyat belirlenebilirse iyi olur veya değişim...

Bende 12 e almıştım vatandan 4. Tv'de t.h.h sonrası değişim iade vs. stokta yoktu, bilindik yer olunca Twitter'dan 5 hesapla heryere yazıp baskı yapınca genel merkez hemen sorunu çözdüler. c745 aldık.

Baya karıştırdım ortalığı sosyal medyanın gücü... :)

ama gamers arena zor yanı bu şekilde bir yere varılmaz tek çözüm icra gibi..
Sanaliymıssın sorunun cözulmüş.Bende verdim dün ,ama isleyiş kafamı karıştırdı

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye

Merhabalar Adem bey.Satıcıyı icraya 27 Mart'ta verdim.Ama hala cevap yok.İcra dairesi mazbata gelicek.E devletten görünce bize gel tekrar dedi.Ama hala bem bir sonuç alamadım.Dedim satıcı zaten vermiyor ,Bilirkisi ataması şeklinde uygulama yapsak dedim.Benim TV yok şu an dediğimde ,bilirkişi olsada alamazsin,parasını alabilirsin, yenisini alamazsın,saçma sapan örneklwr verdi.Bikirkisi atama olursa onada bı 3000 ödeyecekmisim.Ben hala bunların yüzünden sürünüyorum Bilkomuda sorumsuz davrandıkları için dava edeyimmi.Tv bozulduğunda, bodrumdaki servisin çok kötü oldugun, ve ama merkezde incelemesini istedim Tama falan orda kaldı.Defalarca aramama rağmen hepsi sorumsuz.Tv değisim hakkım icnde aradım,yine aynı.Hepsine nalet olsun,insanları bı kadar mağdur ettikleri icin

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-04-21-00-35-27-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    Screenshot_2024-04-21-00-35-27-16_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
    27.1 KB · Görüntüleme: 17

tattoist

Yeni Üye
Yeni Üye
Hocam İstanbul ticaret borsası görüş bildirmesi,olumsuz yanıt geldi icra dairesine

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net

Ne güzel fabrikadan kurulumu yapılmış geliyor 😃 çok amatörler.