Neler yeni

TCL 65C745 Alındı

onurgur

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar

15 günlük araştırma ve fiyat takibi sonrasında 66C745 aldım.

En büyük sıkıntı olarak belirtilen SSH kısmında şimdiye kadar hiçbir sorun olmadı. Aksine çok memnunum. Samsung servisi geldi. Aynı servis ilgileniyormuş. Hatta 65QN85C alacaktım o fiyatlara çıkmak istemediğim için TCL tercih ettim. Yani aynı servis ile muhatap olacakmışım. Tv nin geldiği gün teknik servis geldi (3 kişi) ve kurulumu yaptı. Duvara asılması ve testler toplam yarım saatte bitti. Kurulum randevusu için müşteri hizmetlerini aradığımda da çok ilgililerdi ve hatta memnuniyetimi söylediğim de arkadaş direk adını verdi ve "bir sorun yaşarsanız özellikle benimle iletişime geçmek istediğinizi söyleyin ben size yardımcı olurum dedi."

Tv nin android arayüzü gayet hızlı ve akıcı. Uydu kanal geçişleri tatmin edici. Çok hızlı da değil, yavaşta değil. Kumandası fena değil ama rakam tuşlarının olmamasına alışamadım. En büyük olumsuzluğu bu bence.

Uygulamadan film vb izlerken görüntü kusursuza yakın siyahlar çok iyi. Uydu kısmında maalesef yayın kalitesiyle de orantılı olarak çok tatmin edici değil.

Yan açılardan izlendiğinde bence ciddi bir görüntü kaybı yaşanıyor. Görüntü soluklaşıyor gibi geldi bana. Bir önceki Beko televizyon da bu konuda çok memnundum.

Tv nin genel anlamda en büyük eksisi ses sistemi. Ben hiç tatmin olmadım açıkcası. Çok ince tiz sesli ve basit geldi bana. Bence Harici bir hoparlör ihtiyacı var

Renk ayarları ile çok uğraştım ama özellikle uydu kısmında tam oturtamadım. Forumdan @Salih arkadaşımızın paylaştığı ayarları yaptım ama beni tatmin etmedi açıkcası. Konuyu okuyupta bu konuda destek verecek olursanız memnun olurum.

Şimdilik bu kadar. Ayrıca bir deneyimim olursa paylaşırım. Sorusu olan arkadaşlarımıza da elimden geldiğince cevap veririm.

İyi forumlar.

karakal

Yeni Üye
Yeni Üye
Hayirli olsun hocam. Testlerde nelere baktilar? Siz mi istediniz yoksa her kurulumda yaptiklari bir rutin mi? Simdilik TV ile ilgili icinize sinmeyen bir durum var mi?

onurgur

Yeni Üye
Yeni Üye
Hayirli olsun hocam. Testlerde nelere baktilar? Siz mi istediniz yoksa her kurulumda yaptiklari bir rutin mi? Simdilik TV ile ilgili icinize sinmeyen bir durum var mi?
Teşekkür ederim.

Bulutlanma, ışık sızması ve piksel testi yaptılar. Yapmalarını ben istedim. Yoksa kurup gidiyorlardı.

En çok içine sinmeyen yan açılardan bakıldığında yaşanılan görüntü kaybı. Tv ye yandan baktığımda resim ayarları bozulmuş zannediyorum. Özellikle uydu yayınlarında daha çok yaşanıyor. Tam karşısına geçtiğimde kusursuz görünüyor

Birde ses sistemi bence TV nin genel özellikleri yanında çok basit kalmış.

Onun haricinde çok memnunum

furkan1907

Araştırmacı
Araştırmacı
Teşekkür ederim.

Bulutlanma, ışık sızması ve piksel testi yaptılar. Yapmalarını ben istedim. Yoksa kurup gidiyorlardı.

En çok içine sinmeyen yan açılardan bakıldığında yaşanılan görüntü kaybı. Tv ye yandan baktığımda resim ayarları bozulmuş zannediyorum. Özellikle uydu yayınlarında daha çok yaşanıyor. Tam karşısına geçtiğimde kusursuz görünüyor

Birde ses sistemi bence TV nin genel özellikleri yanında çok basit kalmış.

Onun haricinde çok memnunum
Va panel olmasının dezavantajı hocam

furkan1907

Araştırmacı
Araştırmacı
Maalesef. Bu kadar fark edeceğini tahmin etmemiştim açıkcası. Tv nin karşısındaki koltuk karaborsa oldu herkes oraya oturmak istiyor. Yan açıdan insanının seyir keyfi kaçıyor çünkü
Doğal olarak hocam haklısınız

elturco54

Yeni Üye
Yeni Üye
Maalesef. Bu kadar fark edeceğini tahmin etmemiştim açıkcası. Tv nin karşısındaki koltuk karaborsa oldu herkes oraya oturmak istiyor. Yan açıdan insanının seyir keyfi kaçıyor çünkü
o kadar kötü mü hocam ben de 55 inc olan versiyonunu aldım yolda şu anda siyah renleri keskinliği daha çok hoşuma gitti yoksa 55ghq9500 alacaktım grundig yan açılar max 15 derece oynar bende o kadar bozarsa benimde canım sıkılır valla

onurgur

Yeni Üye
Yeni Üye
o kadar kötü mü hocam ben de 55 inc olan versiyonunu aldım yolda şu anda siyah renleri keskinliği daha çok hoşuma gitti yoksa 55ghq9500 alacaktım grundig yan açılar max 15 derece oynar bende o kadar bozarsa benimde canım sıkılır valla
Valla TV genel anlamda görüntü kalitesi ve android arayüz olarak gayet hızlı ve akıcı.
Ama dediğim gibi yan açılardan baya sıkıntı. Ben birde ekran koruyucu taktım yandan hiç izlenmiyor ??

elturco54

Yeni Üye
Yeni Üye
Bakalım deneyimleyeceğim artık inşallah pişman olmam. Kargoya verilmeseydi iptal etmeyi düşünecektim. ? Önceki TV IPS panel VA deneyimim olmadığı için ilk etapta biraz düşündürdü. Peki TV geldiğinde mutlaka yaptırın dediğiniz testler var mı servise anında yaptırayım sorun olursa uzatmadan işleme alınsın
Valla TV genel anlamda görüntü kalitesi ve android arayüz olarak gayet hızlı ve akıcı.
Ama dediğim gibi yan açılardan baya sıkıntı. Ben birde ekran koruyucu taktım yandan hiç izlenmiyor ??
Bakalım deneyimleyeceğim artık inşallah pişman olmam. Kargoya verilmeseydi iptal etmeyi düşünecektim. ? Önceki TV IPS panel VA deneyimim olmadığı için ilk etapta biraz düşündürdü. Peki TV geldiğinde mutlaka yaptırın dediğiniz testler var mı servise anında yaptırayım sorun olursa uzatmadan işleme alınsın

orgetmen

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba! İyi günler. Ben de tv alacağım oyun oynamak ve diğer şeyler uzun kullanım sonrası memnuniyetiniz be derecede. Ben Samsun 65 pus8808 ve tlc 65 c745 arasında kaldım .