Neler yeni

TCL C serisi genel bilgi konusu.

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
PPI değeri çözünürlük ve ekran büyüklüğüne göre belirlenir

55" inç 4K çözünürlüklü modellerin hepsinde ppi değeri aynıdır

4405 / 55" = 80 ppi

Deleteusergereksiz

Yeni Üye
Yeni Üye
32- 33 bin tl olan TLC C835 rami çok düşük (3GB) - 3GB Android sistem için yeterli değil

21 - 23 bin tl olan MiniLED PHILIPS 55PML9507 ram 4GB

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
PPI değeri çözünürlük ve ekran büyüklüğüne göre belirlenir

55" inç 4K çözünürlüklü modellerin hepsinde ppi değeri aynıdır

4405 / 55" = 80 ppi
Pixel per inch olan PPI değil oradaki Picture performance index

Onurr

Meraklı
Yeni Üye
Vatan bilgisayar %15 indirim var webte

Burcu

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhaba uzun süredir TV araştırıyorum YouTube kanalınız ve inceleriz.com çok faydalı oldu teşekkürler @Adem Helvacı ve emeği geçen herkese. C835 ile 825 farkını anlayamadım. Amazon 65c825 36K, 55c835 32K. İkisi arasında karar vermeme yardımcı olabilir misiniz?
Ana TV olarak alacağım, babam emekli 10-14 saat açık olacağı için OLED düşünmemem gerektiğini düşünüyorum, en çok tivibu üzerinden standart TV izlenecek (babam en çok da spor karşılaşmaları izler futbol, tenis, snooker vb) ama olabildiğince iyi olsun YouTube, netflix, amazon prime, vb platformlarda sorun olmasın diye düşündüm, anladığım kadarıyla yine google tv daha mantıklı bir seçenek olacak güncel kalması açısından sonuçta her yıl yeni TV alınmayacak, tüm TVler, bilgisayarlar, telefonlar, tabletler Samsung iken TCL sweeva 6500 alıp memnun kalınca markaya takılı kalmamak gerektiğini gördüm ama anlattığım senaryoda farklı bir öneriniz olursa memnuniyetle dikkate alırım. Yazdığım iki modelden elbette 65 almak istiyorum ama 25-35 farkı ne kadar kritik olur? Özetle 65' uzun ömürlü olacak gün içinde uzun süreler kullanılacak, güncel bir TV arıyorum, cevaplar için şimdiden teşekkür ederim :)

nicbin

Yeni Üye
Yeni Üye
C835 hakkında bilgi sahibi varmı tavsiye edermisiniz

Yeniada

Yeni Üye
Yeni Üye
Yaklaşık 1 yıldır TCL C728 kullanıyorum...
Pc ve PS5 te kullanıyorum...4K 120 HZ de hiçbir problem yaşamadan monitör gibi kullanarak oynuyorum...
Ayrıca Android Tv nin tüm özelliklerinide hiçbir takılma olmadan kullanıyorum...
Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim...
Özellikle konsol ve Pc için çok ideal üstelik VRR desteğide mevcut...

ysnerdgr

Yeni Üye
Yeni Üye
Yaklaşık 1 yıldır TCL C728 kullanıyorum...
Pc ve PS5 te kullanıyorum...4K 120 HZ de hiçbir problem yaşamadan monitör gibi kullanarak oynuyorum...
Ayrıca Android Tv nin tüm özelliklerinide hiçbir takılma olmadan kullanıyorum...
Gönül rahatlığı ile tavsiye ederim...
Özellikle konsol ve Pc için çok ideal üstelik VRR desteğide mevcut...
Merhaba, tcl kendi sitesinde c728 modeli özelliklerinde 4k 60 hz veriyor, siz nasıl 4k 120hz alıyorsunuz?

Ekli dosyalar

• IMG_0380.jpeg
    IMG_0380.jpeg
    33.5 KB · Görüntüleme: 7

ismailceyln26

Yeni Üye
Yeni Üye
Abi merhaba TCL 75C645 almayı düşünüyorum Türkçe incelemesi hiçbir yerde yok inceler misiniz ? C645 serisi mi almalıyım P735 serisi mi yada başka marka muadil özellikli ne marka tavsiye edersin teşekkür ederim

kullanıcı adı

Yeni Üye
Yeni Üye
Yaklaşık iki yıl önce 65" c728 aldım.herşey güzeldi bayaada beğendim.ama netflixte dolby vision bir film seyrederken aniden ekranda pembe görüntü patlamaları olmaya başladı.bunu sadece dolby vision filmlerde yaptığını sonradan anladım.uzatmak istemediğimden araları geçiyorum.durumun videosunu servise attım ve biz bunu yapamayız deyip genel merkeze bildirmişler.genel merkez hiç üzmedi uğraştırmadı direk bana değişim yada para iadesi dedi.tekrar aynı şeyleri yaşama riskini istemediğimden para iadesi alıp başka bir marka tv aldım.aslında çok beğenmiştim c728'i ama şans işte bana denk geldi.