Neler yeni

60hz Ucuz TV de 120hz Destekli Konsol ile Oyun Oynanır mı?

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Genellikle her televizyon için soruluyor ''Oyun performansı nasıl?'' diye

Öyle ilginç bir durum ki bunun cevabı görece. Eğer hata bulma yolundan giderseniz bulursunuz, keyif alma modunda takılırsanız ortaya şu videodaki gibi keyifli sonuçlar çıkabiliyor.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Televizyon ONVO 50F950
Panel INNOLUX 60hz donanımsal yenileme hızına sahip VA tabanlı
TV nin desteklediği teknik detaylar ise aşağıda.

ONVO TV Konsol Ekan Desteği.jpeg

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü

Öyle ilginç bir durum ki bunun cevabı görece. Eğer hata bulma yolundan giderseniz bulursunuz, keyif alma modunda takılırsanız ortaya şu videodaki gibi keyifli sonuçlar çıkabiliyor.

Televizyon ONVO 50F950

Ekli dosyayı görüntüle 1723
Hocam normalde 60hz tek kişilik offline oyunlarda hiçbir zaman sorun yaratmaz fakat online oyun oynamaya başladığınızda ve profesyonel oyunculuğa döndüğünde iş 120hz gerek oluyor.

Bunu da ben şu şekilde anladım:
Bildiğiniz gibi 65x89j kullanıyoruz hocam 120hz VRR açık, Oyun oynayanlardan geri dönüş olarak sürekli "sizin televizyon akıcı veya diğer televizyonlarda oyun takılıyor" duyuyoruz ve bu bir iki kişi değil gerçekten dikkatli iyi oyuncular hemen farkı anlıyor.
Kendim oyun oynarken 120hz-144hz veya VRR pek aramıyorum, farkı görmüyorum belki sadece forza horizon oynadığım için olabilir :)

Forumda da belki bir gün WOT turnuvası düzenlersiniz hocam :)

Exodia

Yeni Üye
Yeni Üye

Televizyon ONVO 50F950

Ekli dosyayı görüntüle 1723
Abi ben yıllardır, senin tavsiye ettiğin 50UHL650 ile ps4 pro da oyun oynadım bu güne kadar, valla cayır cayır idare etti beni hiçbir sorun yaşamadım çok da memnunum. Sadece ps5 e geçmek ve oyuncu bilgisayarını da TV ye bağlamak istediğim için yeni TV bakıyorum artık.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hocam normalde 60hz tek kişilik offline oyunlarda hiçbir zaman sorun yaratmaz fakat online oyun oynamaya başladığınızda ve profesyonel oyunculuğa döndüğünde iş 120hz gerek oluyor.

Bunu da ben şu şekilde anladım:
Bildiğiniz gibi 65x89j kullanıyoruz hocam 120hz VRR açık, Oyun oynayanlardan geri dönüş olarak sürekli "sizin televizyon akıcı veya diğer televizyonlarda oyun takılıyor" duyuyoruz ve bu bir iki kişi değil gerçekten dikkatli iyi oyuncular hemen farkı anlıyor.
Kendim oyun oynarken 120hz-144hz veya VRR pek aramıyorum, farkı görmüyorum belki sadece forza horizon oynadığım için olabilir :)

Forumda da belki bir gün WOT turnuvası düzenlersiniz hocam :)

6 Sene PC de oynadığım ve radar sisteminden artık bıkkınlık geldiği için PC den sildiğim oyundur WOT.
PC de alışınca harbiden konsolda bildiğin odun gibi kaldım.
Normalde de rahatlıkla ''oyuncu değilim Oduncuyum'' derim zira çok başarılı değilim oyunda fakat konsola hiç adapte olamadım.
Ben Konsol işini Play Station 1 de Syphon Filter, Ace Combat vs gibi oyunlarda bırakmıştım, yeniden adapte olmak hele bu yoğun tempoda biraz zaman alacak belli ki :D

Israrla WOT üzerinde tv leri test etme sebebim ise artık nerede ne tepkiler verdiğini vereceğini bildiğim için ekranın performansını kendimce çok daha net anlayabiliyorum.

Özetle, o turnuva düzenlenirse muhabbete katılırım ancak kimin takımında olursam onu batıracağım için kimseyi üzmek istemem :kop

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
6 Sene PC de oynadığım ve radar sisteminden artık bıkkınlık geldiği için PC den sildiğim oyundur WOT.
PC de alışınca harbiden konsolda bildiğin odun gibi kaldım.
Normalde de rahatlıkla ''oyuncu değilim Oduncuyum'' derim zira çok başarılı değilim oyunda fakat konsola hiç adapte olamadım.
Ben Konsol işini Play Station 1 de Syphon Filter, Ace Combat vs gibi oyunlarda bırakmıştım, yeniden adapte olmak hele bu yoğun tempoda biraz zaman alacak belli ki :D

Israrla WOT üzerinde tv leri test etme sebebim ise artık nerede ne tepkiler verdiğini vereceğini bildiğim için ekranın performansını kendimce çok daha net anlayabiliyorum.

Özetle, o turnuva düzenlenirse muhabbete katılırım ancak kimin takımında olursam onu batıracağım için kimseyi üzmek istemem :kop
Ben de aktif oyun oynamıyorum hocam zaten amaç kazanmak veya kaybetmek olmaz diye düşünüyorum sohbet yeterli gelir herkese :)

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben de aktif oyun oynamıyorum hocam zaten amaç kazanmak veya kaybetmek olmaz diye düşünüyorum sohbet yeterli gelir herkese :)
O zaman geriye kaldı bir avuç daha insan :D

Desenize oyun bölümüne WOT başlığı açmak şart oldu, :kiskis

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
O zaman geriye kaldı bir avuç daha insan :D

Desenize oyun bölümüne WOT başlığı açmak şart oldu, :kiskis
Olabilir hocam hatta forumdaki arkadaşlar online oyunlarda birbirlerini ekleyebileceği nick lerini paylaşacağı bir başlıkta olabilir.

devrezcayi

Yeni Üye
Yeni Üye
Adem Hıcam, samsung 65bu8000 ile onvo65f950 kıyaslaması yaparsak...panel kalitesi,,yan açı durumu...ekran canlılığı vb yorumunuz ne olur? samsungun ekranını ben çok beğendim. çok canlı geldi.
Sizin yorumunuz nedir?

Bugün onvoda oyun videonuzu izledim aynı şey samsung bu8000 içinde geçerli mi, 60hz olmasından dolayı??

The Electro-Man

Yeni Üye
Yeni Üye
Bu nesil 8K iddiasıyla çıktı, yarım yamalak bir 4K'yı zar zor 30 FPS verebiliyor maalesef. Pro'lar gelirse de o 30FPS 60 olur ama 120 olmaz bence. 60 Hz Sony kullanıyorum, henüz "120Hz olsaydı keşke." demiş değilim.