Neler yeni

Araba yıkama püf noktaları

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Benzinlikte arabayı yıkamayı düşünüyorum.
Uygulayacağım sıra su-köpük-su mu olmalı
Araç yıkama süngeri ve mikrofiber bez aldım. Detaya girmeyeceğim tampondaki sinekleri ve kuş pisliğini çıkarsam yeter.
Siz hangi sırayla nasıl yıkıyorsunuz bu konuda da bir tecrübem olsun isterim

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Genelde cebimdeki bozukluk ve su dakikasinin zamanına göre ayarlama yapıyorum ??? işin şakası kendim
dediğiniz gibi ben bı su tutup ardından köpük, ardından maşpiyeller, tekerlek, jant gibi belaltina fırça, sonra su.

Pitbull

İnce Eleyen
Kadim Üye
Bizim burada benzinlikte jeton usulü köpük ve su seçiyorsunuz. Ben ilk köpüğe boğuyorum 1-2 dk bekledikten sonra 2. jetonu atıp suya basıyorum basınçlı su zaten gerekeni yapıyor.

Son düzenleme:

mrplt

Araştırmacı
Kadim Üye
Öncelikle basınçlı suyla arabanın üstündeki tuz, kir vs. atın. Yalnız o basınçlı suyu kaportaya 5-10 santim uzaktan vurmayın, boyaya zarar verirsiniz.
İlla yıkama yerlerindeki köpüğü kullanacaksanız köpüğü araca sıkın. Araç yıkama süngeri o köpükle nasıl olur bilmiyorum ama denenebilir, kir vs. rahatça çıkacaktır. Yalnız o süngeri ıslatmayı unutmayın.
Sonrasında basınçlı suyla köpüğü temizleyin. Mikrofiber bezle de kurutun ama 1 bez yetmeyebilir.

Eğer mümkünse yıkamacıdaki köpük yerine bir kova, bir de araç şampuanı alın. Arabayı sudan geçirdikten sonra kovayı doldurun, şampuanı da içine dökün. Süngerle arabayı tavandan aşağı yıkayın. Yıkadıktan sonra da basınçlı suyla durulayın.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Öncelikle basınçlı suyla arabanın üstündeki tuz, kir vs. atın. Yalnız o basınçlı suyu kaportaya 5-10 santim uzaktan vurmayın, boyaya zarar verirsiniz.
İlla yıkama yerlerindeki köpüğü kullanacaksanız köpüğü araca sıkın. Araç yıkama süngeri o köpükle nasıl olur bilmiyorum ama denenebilir, kir vs. rahatça çıkacaktır. Yalnız o süngeri ıslatmayı unutmayın.
Sonrasında basınçlı suyla köpüğü temizleyin. Mikrofiber bezle de kurutun ama 1 bez yetmeyebilir.

Eğer mümkünse yıkamacıdaki köpük yerine bir kova, bir de araç şampuanı alın. Arabayı sudan geçirdikten sonra kovayı doldurun, şampuanı da içine dökün. Süngerle arabayı tavandan aşağı yıkayın. Yıkadıktan sonra da basınçlı suyla durulayın.
Teşekkürler sünger uyarısı için
ıslatmadan direkt dalardım muhtemelen ?

Kendi şampuanımı kullanma konusunu da nasıl yapabilirim diye düşünmüştüm sonraki yıkamalarımda dediğiniz gibi yapacağım.

Engraulis

Gree Fairy Tester
Kadim Üye
ciddi soru mu bu ya :haha bi ara şey görmüştüm muhtemelen orta okul veya lise öğrencisi şey yazmış arkadaş kalem ucu alacağım hangi marka alayım :haha

Murat ALA

Moderator
Moderator
Benzinlikteki köpüklerin kostik oranı çok yüksek. Araçların krom parçalarını mahveder. Autoglym'in ürünleri araç yıkama için biçilmiş kaftan.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Tampondaki sinek pislikleri eskiyse kolay kolay çıkmaz, bunun için özel solüsyon sprey almanızı tavsiye ederim. Sıralamanız doğru lakin yukarıda arkadaşın dediği gibi çok yakın tutmayın, asla fırça kullanmayın (sizin göremediğiniz güneşte beliren çizgiler yaratır) sünger kullanın, kurulamak için ben eski pamuklu atletleri kullanıyorum sonrasında fiber bez geçiyorum. Atlet yerine kaba suyu kaportadan almak için eski bir cam sileceği kullanabilirsiniz.

Tesla

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Nerde eski yıkamacılar.Şimdi tazyikli suyu tabanca ile basıyorlar arabada cila vs bırakmıyorlar.Eskiden hortum ile pisliği akıtılıp köpük ve fırça kullanılırdı.Şimdi tazyikli su köpük tazyikli su sonra suyunu akıt.Tabanca ile tazyikli suyu basıyorlar çila vs kalmıyor .Arabamın çamurluk ağızlarında cilalar döküldü bu yüzden ayda bir yıkatıyorum ön çamurluklara tabanca ile su sıkılmamasını belirtiyorum çünkü amortisör bilyalarını yeni değiştirdim takılan bilyalara su teması istemiyorum bilyaların bozulmasına sebep oluyor

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Bugün fark ettim arabam eskisinden az kirleniyor. Kapalı garaj arabası ama yıkadıktan 3 gün sonra tozlar görünürdü. Bir şampuana geçtim onun etkisi olabilir mi bilmiyorum:)

GokhanB

Meraklı
Meraklı
Eğer aracınıza pasta polish yaptıysanız ve çizilmemesine dikkat ediyorsanız. Öncelikle köpük ve su ile temassız yıkayıp kaba kirini akıttıktan sonra tekrar köpükleyip mikrofiber eldiven veya kuzu postu eldiven gibi çizmeyecek ürünlerle aracınızı temaslı yıkayıp son durulamayı yapabilirsiniz.
benzinliklerin sabunları dandiktir genelde, onun için sinek lekeleriyle biraz uğraşmak gerekebilir. Eğer kuş pisliği uzun süre kalıp sertleştiyse soda dökerek yumuşatmayı deneyebilirsiniz. İçindeki mineraller kuş pisliğinin yumuşatıp kolay çıkmasını sağlıyor.
Aracınızı iyice yıkayıp, 6 ayda arayla“ Soft99 fusso coat 12 aylık katı wax “ kullanabilirsiniz. Kuş pisliğine karşı bir miktar koruyacağı gibi yıkarken kirler daha rahat çıkacak ve araca parlaklık verecektir.
1 kutu wax ile 5-6 de aracınızı waxlayabilirsiniz.