Neler yeni

BİM'den AirFryer Yağmuru!

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Millet alsın ucuzlasın da, bir pazarında satılmaya başlayınca alırım artık ben de. Dün Hilltown'da birazcık baktım her mağaza kapının önüne koymuş zaten. Biri diğerinin 4 katı fiyatına, nedir bunların olayı anlamadım. Ciddi bir kurcalamak lazım sanki. Şimdilik Kumtel fırına devam ?? Ama alma niyetim de var bunlardan. Tek kişi için gayet ideal duruyor.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Millet alsın ucuzlasın da, bir pazarında satılmaya başlayınca alırım artık ben de. Dün Hilltown'da birazcık baktım her mağaza kapının önüne koymuş zaten. Biri diğerinin 4 katı fiyatına, nedir bunların olayı anlamadım. Ciddi bir kurcalamak lazım sanki. Şimdilik Kumtel fırına devam ?? Ama alma niyetim de var bunlardan. Tek kişi için gayet ideal duruyor.
Teknolojik hiçbir üstünlüğü olmamakla birlikte çok ciddi zaman kazandırdığı gerçeğini gözardı edemeyiz :ok
Haaa ayrıca, bazı konularda fırının avantajını veremiyor, kuruttuğu maddeleri oluyor.

lifeguard

Meraklı
Meraklı
Bunlar zararlı mı acaba? Yağ kullanımını evet azaltıyor ama kısa sürede kızartma işlemi yapıyor.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Bunlar zararlı mı acaba? Yağ kullanımını evet azaltıyor ama kısa sürede kızartma işlemi yapıyor.
Kısa süre pişirmesinin sebebi fiziksel özellikleri gereği havayı içeride çevirerek pişirmesi bunda ters durum yok lakin ismi cismi duyulmamış markaların kullandığı malzeme kalitelerine güvenip güvenmemek size kalmış bir durum. Ben güvenmem ama biri çıkıpta bunların hepsi çinde aynı fabrikada yapılıyor üstüne marka basılıp satışa sunuluyor, malzeme kalitesi aynı derse şaşırmam ama ben yinede iyi markadan şaşmam bu üründe. Yüksek sıcaklık var plastik ve metallerin olduğu kısımlar riskli olabilir. Bildiğim iyi markalar; Philips, Xiaomi, Tefal, Cosori, Instant Vortex, Ninja. İllaki başka iyiler vardır ben bunları biliyorum.

Curious

Coderator
Araştırmacı
Elektrik indirimi gelmişken bol bol kullanalım, zamlardan sonra zaten kenara koyarız muhtemelen :haha

worldspawn

Meraklı
Yeni Üye
internette araştırma yaptığımda genelde ninja markasını öneriyorlar. ninja'dan sonra önerdikleri ise cosori.

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Biz de araştırıyoruz bakalım hangisini alacağız?Pişirme haznesi büyüğünü ve markası bilineni almak istiyoruz ama fiyatlar biraz pahalı. :ok

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Biz de araştırıyoruz bakalım hangisini alacağız?Pişirme haznesi büyüğünü ve markası bilineni almak istiyoruz ama fiyatlar biraz pahalı. :ok
cart fry, curt fryer diye satılan fırınların bildiğimiz fanlı "turbo fırın"lardan bir farkı var mı gerçekte acaba? Eğer fırın almamış olsam çoktan bir tane almıştım bunlardan, iki üç parça bir şey için koca fırını çalıştırmak mantıklı gelmeyebiliyor.
Acaba 14 Mayıs anneler gününde indirim olur mu, yoksa tarih itibariyle zam mı gelir?

worldspawn

Meraklı
Yeni Üye
cart fry, curt fryer diye satılan fırınların bildiğimiz fanlı "turbo fırın"lardan bir farkı var mı gerçekte acaba? Eğer fırın almamış olsam çoktan bir tane almıştım bunlardan, iki üç parça bir şey için koca fırını çalıştırmak mantıklı gelmeyebiliyor.
Acaba 14 Mayıs anneler gününde indirim olur mu, yoksa tarih itibariyle zam mı gelir?
gıda mühendisi bir arkadaşım var airfryer ile konveksiyon fırınının tamamen aynı olduğunu söylüyor. fakat hobi olarak ciddi anlamda yemek yapmakla ilgilenen başka bir arkadaşım her ikisine de sahip ve airfryer'ın daha iyi kızarttığını soyluyor (bu bahsettiğim arkadaşım dünya mutfağıyla ilgileniyor ve elinde bin bir turlu araç gereç malzeme vardır).