Neler yeni

Satın Alma Önerisi Grundig 75 GHU 9000 120hz fiyatına göre uygun

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Bütçe
38500 tl
Marka Model Bilgisi
Grundig 75GHU9000
Arkadaşlar selamlar.Arçelik Grundig grubunun panel bilgilerini devlet sırrı gibi saklamasından ötürü Adem hocamızın ve diğer arkadaşların bu grupta tv önerisi yapmaması nedenini anlıyorum ancak bu televizyon çok ilgimi çekti bugün teslim aldım pazartesi kısmetse servisi bekliyorum kurulum için..

Daha önce Grundig tv kullanmış biri olarak fiyatına göre sunduğu özellikleri çok iyi bulduğum için panel bilgisi olmamasına rağmen risk alarak bu ürünü aldım. Öncelikle bu ürün gerçek yenileme hızı 120hz arkadaşlar 75inç 120hz tüm ürünler kıyaslandığında şu anki 38500 tl fiyatını uygun buldum. (Dün gece anlık indirime denk gelip 34200tl ödedim)
Ürün Google Tv olup NanoUHD+TV olarak geçiyor 2023 yeni ürün..

Üründe Micro dimming, Hdr 10+ , Dolby atmos ,White color Gamut,3 adet 2.1 mevcut.

Panel kısmına gelince nano grubu tvlerin ips panelle geldiğini biliyorum. Direct led olan tüm Nano tvlerin full array olduğunu okumuştum ne kadar doğrudur bilemem ama ürünün görüntü performansını test ettiğimde açıkçası çok beğendim.
Arayışta olan arkadaşların incelemesini tavsiye ederim. Kurulum sonrası deneyimlerimi yazacağım

Murat ALA

Moderator
Moderator
Gerçek 120 hz olduğuna kesin emin miyiz? Panel bilgilerini paylaşırsanız iyi olur. Yazılımsal hızlandırma olabilir o 120 hz meselesi.

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Gerçek 120 hz olduğuna kesin emin miyiz? Panel bilgilerini paylaşırsanız iyi olur. Yazılımsal hızlandırma olabilir o 120 hz meselesi.
Bende önce inanmadım Murat bey ama Grundig müşteri temsilcisi ile görüşüp konu ile alakalı kayıt oluşturdum.Dün dönüş yaptılar cihaz gerçek yenileme hızı 120 hz dediler bunun üzerine satın aldım. Bu sabahta cihaz hızlı bir şekilde teslim edildi gelen kutunun üzerindede 120hz led tv ibaresi var..Ayrıca hdr10+ dolby vision dolby atmos bu bilgilerde sitesinde mevcut değil hepsini teyit ettim.Ellerinde böyle bir ürün var ama özelliklerini bile ön plana çıkarmaktan acizler :) Panel bilgisi şirket prensiplerimizden ötürü veremiyoruz saçmalığına bende maruz kaldım ama nano uhd+ olmasından ötürü ips diye biliyorum

Toygar

Yeni Üye
Yeni Üye
Güzel günlerde kullanın.

Kampanyada nereden satın aldınız?

Kutu ve tv görüntülerini paylaşırsanız mutlu edersiniz.

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Güzel günlerde kullanın.

Kampanyada nereden satın aldınız?

Kutu ve tv görüntülerini paylaşırsanız mutlu edersiniz.
Sağolun tesekkur ederim. Teknosa Akşamları anlık indirim yapıyor 2 gündür akşam düşüyor sabah yükseliyor takip edin.. Ürün kutu resimlerini gönderdim tv yarın servis gelince açılacak detayları yazarım..

Ekli dosyalar

• 95a19618-3eea-4de4-b0e6-bdf0bf88cf18.jpg
    95a19618-3eea-4de4-b0e6-bdf0bf88cf18.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 163
  • 44196304-f7f4-497a-bc3d-e00fa4fa031f.jpg
    44196304-f7f4-497a-bc3d-e00fa4fa031f.jpg
    53.2 KB · Görüntüleme: 156
  • d7e0ea14-77aa-4e49-8556-c4a877d5145d.jpg
    d7e0ea14-77aa-4e49-8556-c4a877d5145d.jpg
    69.9 KB · Görüntüleme: 154

Toygar

Yeni Üye
Yeni Üye
Sağolun tesekkur ederim. Teknosa Akşamları anlık indirim yapıyor 2 gündür akşam düşüyor sabah yükseliyor takip edin.. Ürün kutu resimlerini gönderdim tv yarın servis gelince açılacak detayları yazarım..
Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Tam modelin yazdığı bölümü de paylaşmanızı rica ederim..

alperen46

Yeni Üye
Yeni Üye
hayırlı olsun öncelikle ilker kardeş. ben de aynı ürünü gittim vatan'dan 37.700 tl ye aldım aldığım gece teknosa indirimini gördüm ama iş işten geçti.
neyse sağlık olsun. ben de alırken satış temsilcisi ips panel ve 120hz diye özellikle defalarca vurguladı. bir başka phillips modelle arasında kalmıştım fakat grundig hem 7-8 bin lira daha uygundu hem de phillips 65" smart modeldi. bu 75". benim salon da çok büyük ve izleme mesafem uzak olduğundan bunu tercih ettim. bana kalırsa sistemi de eğer sıkıntısız ise bu fiyat bandında en mantıklı 75" google tv. ürün henüz gelmedi servis süreci çok uzattı şehir dışından aldığım için ve kırsal bölgeye gelecekleri için böyle oluyormuş? çarşamba veya perşembe günü kuruluma gelecekler inşallah pişman olmayız. bakacaaz...

Toygar

Yeni Üye
Yeni Üye
hayırlı olsun öncelikle ilker kardeş. ben de aynı ürünü gittim vatan'dan 37.700 tl ye aldım aldığım gece teknosa indirimini gördüm ama iş işten geçti.
neyse sağlık olsun. ben de alırken satış temsilcisi ips panel ve 120hz diye özellikle defalarca vurguladı. bir başka phillips modelle arasında kalmıştım fakat grundig hem 7-8 bin lira daha uygundu hem de phillips 65" smart modeldi. bu 75". benim salon da çok büyük ve izleme mesafem uzak olduğundan bunu tercih ettim. bana kalırsa sistemi de eğer sıkıntısız ise bu fiyat bandında en mantıklı 75" google tv. ürün henüz gelmedi servis süreci çok uzattı şehir dışından aldığım için ve kırsal bölgeye gelecekleri için böyle oluyormuş? çarşamba veya perşembe günü kuruluma gelecekler inşallah pişman olmayız. bakacaaz...
Siz de iyi günler de kullanın. Ne kadar mesafeden izliyorsunuz?

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
üründen memnun musun. benim de aklıma yattı.

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Sanada hayırlı olsun kardeşim..Kesinlikle mantıklı bu şartlarda koydukları panel ips olacak o kesin açı mesafe sıkıntısıda yok renkler çok iyi bizzat test ettim almadan önce ama bakalım uzun kullanımda belli olacak genel kalitesi..Ancak ödediğimiz rakam 75inç onvolara ödenen rakamın bi tık üstü dolayısıyla ya tarih yazıcaz yada ... :)

Toygar

Yeni Üye
Yeni Üye
Sanada hayırlı olsun kardeşim..Kesinlikle mantıklı bu şartlarda koydukları panel ips olacak o kesin açı mesafe sıkıntısıda yok renkler çok iyi bizzat test ettim almadan önce ama bakalım uzun kullanımda belli olacak genel kalitesi..Ancak ödediğimiz rakam 75inç onvolara ödenen rakamın bi tık üstü dolayısıyla ya tarih yazıcaz yada ... :)
Siz ne kadar mesafeden izliyorsunuz?

Bir de Quantum Dot var mı tv de?

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Arçelik grubu TV'lerin üretim fabrikasından video görüntüleri. TV'ler ne şartlarda üretiliyor. Hangi testlere tabi tutuluyor. Hepsinden bahsedilmiş. Ben açıkçası seyredince almış olduğum Grundig TV'yi biraz daha fazla sevmeye başladım. Zaten görüntüsünden ziyadesiyle memnunum. Şimdi daha bir sevdim.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

ilkerkpc

Meraklı
Yeni Üye
Servis geldi mi kardeş kurulum yaptınız mı?
kurulum yapıldı fakat işim gereği çok fazla inceleme yapamadım dostum ancak şunu rahatlıkla söyleyebilirim Çok net görüntü gayet iyi bir ses sistemi mevcut. Şimdilik memnunum bu paraya gayet iyi duruyor..Biraz kurcalayınca daha detay yazacağım

Toygar

Yeni Üye
Yeni Üye
Bugün Vatan Bilgisayar Bornova İzmir şubesine gittim. İlgili ürün diğer 75 inch TV ler ile beraber yanı duvara kuruluydu. Maalesef şansıma Angry Birds tanıtım filmi oynuyordu. Tanıtım filminin çok kısa bir anında beyaz zemin üzerine Kırmızı ile Angry Birds falan filan bir şeyler yazıyor ama bu an o kadar kısa sürüyor ki. İşte o kısa anı defalarca bekleyip izledim. Beyaz alanın çerçeveye yakın olan yerlerinde beyaz renk tonu azalıyor hafif çok açık griye yaklaşıyor. Sanki kenar alanlarda aydınlatma yetersiz. Aynı duvarda kurulu diğer marka TV ler Samsung LG TCL modelleri. Bu beyaz an o kadar kısa ki diğerleri ile karşılaştıracak kadar bakamıyorsunuz. Diğer TV lerde bu kadar fark edilebilir değil onu görebiliyorum. Satın alan arkadaşlardan ricamdır kurulum sonrası tercihen arka fon rengini beyaz ve siyah görüntü açarak bizlerle fotoğraf paylaşırsanız mutlu edersiniz.