Neler yeni

İnternet Servis Saglayicisi Serüvenim

muslaf

Araştırmacı
Araştırmacı
Oncelikle herkese merhaba, Superonline altyapisi olan bir yerde oturuyorum ve 3 yillik superonline abonesiydim, fiyatlara gelen zamlardan sonra farkli iss'ye gecmek icin arayisa basladim. Annemlerin evinde comnet aboneligi var fakat kendi evimde tercih etmedim cunku 12 aylik pesin odeme istiyorlar.

Bu sebepten gıbırnet ile yola devam etme karari aldim. Fakat surekli kopmalar ve baglanti sorunlarindan dolayi 3 gunluk birlikteligimizin sonuna geldik ve abonelik iptalini gerceklestirdim. Abonelik iptali icin dilekcenin fotografiyla birlikte whatsapp uzerinden islemleri hallettim.

Ayni gun millenicom ile sozlesme yapip, yine sozlesmenin fotograflariyla whatsapp uzerinden islemleri halledip abone oldum. İlk baslarda iyiydi bir sikinti yoktu fakat 1 hafta sonra aksam saat 10da birden internet gitti ve gelmedi, hemen ariza kaydi olusturdum. Ardindan gelen mesajda, gelen ekibin sorunu cozmesiyle birlikte 169 tl olarak bana faturalandircaklarini soylediler. Bu bir kesinti degildi bir anda internet gitmisti ve bir daha da gelmedi. Ben de bu durumun altinda art niyet aradigim icin musteri hizmetlerine ulasmaya calistim, ama sonuc nafile. Sadece bu firmaya ozel degil cogu TTNET alt yapisi kullanan iss saglayicilarinin ucuz olma sebebi bu. Ortada istediginiz zaman ulasabileceginiz bir MH yok. Sonuc olarak sinirlenip girdim e-devlete ve fesih iptalini gerceklestirdim. Abone olurken aninda donus saglayanlarin hicbiri 2 gundur ulasmiyor. Whatsapp hattindan ulastim ve parasini odedigim internetin, kullanamadigim kisminin iadesini istedim ve bana dedikleri aynen su; " iade saglanamamaktadir, kalan kurulum ucreti de size faturalandirilacaktir."

Yani diyor ki ne iadesinden bahsediyorsun sen kardesim. 300 tl olan kurulum ucretinin de kalanini senden alacagiz. 300 tl kurulum ucretini 6 aya bolmuslerdi. İlk faturada 50 tl olarak onu da odemistim.

Bunun uzerine bugun superonline'a geri donmus bulunuyorum. Yaptigim masraf bi yana, cektigim cile yanima kar kaldi. Pahali diye vazgectigim iss aslinda kacinilmazimmis ?

Uzun oldu biliyorum simdiden hakkinizi helal edin. Asil sorun ve soruma gelecek olursam, ben hicbir sekilde kullanamadigim internetin parasini (her iki iss saglayicisina da) odemis bulunmaktayim. Gibirnet kurulum ucreti almadi, sadece aylik ucreti odedim. Fakat millenicom hem kurulum ucreti hem de aylik ucreti aldi. Ustune kurulum ucretinin kalanini da istiyor. Bu ucretlerin iadesini istiyorum. Bu durumda yasal haklarim nedir? Ne yapabilirim? Ozellikle hukuki acidan Adem hocamin degerlendirmesini rica ediyorum.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Bu yüzden diyoruz altyapı sahibi kimse ondan hizmet alın araya aracı firmaları sokmayın diye. Bu tarz sorunlardan kaçamıyoruz. Kendi ekipleri yok Telekom ekipleri bakıyor onlar da kendi müşterileri değil diye sallamayabiliyorlar maalesef. Superonline altyapınız nedir? GPON mu MDU mu?

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
İSS'ler GSM Operatörleri ve Bankalar modern vampir ve yamyamlardır bana göre.

PoyrazNet ile iyi kötü geçiniyoruz. Ayda bir faturan var öde derler, ben de son gün öderim derim, son gün bak bugün diye tekrar mesaj atarlar ben de öderim. Sonra bir ay boyunca sen sağ ben selamet modundayız.

muslaf

Araştırmacı
Araştırmacı
Bu yüzden diyoruz altyapı sahibi kimse ondan hizmet alın araya aracı firmaları sokmayın diye. Bu tarz sorunlardan kaçamıyoruz. Kendi ekipleri yok Telekom ekipleri bakıyor onlar da kendi müşterileri değil diye sallamayabiliyorlar maalesef. Superonline altyapınız nedir? GPON mu MDU mu?
Annemlerin evde comnet gayet iyiydi ama dediginiz gibi bundan sonra altyapi sahibi kimse ondan sasmayacagim kesin. Bu da bana hem ders hem de tecrube oldu diyelim. Gpon degil ondan eminim, sanirim mdu hocam.

muslaf

Araştırmacı
Araştırmacı
İSS'ler GSM Operatörleri ve Bankalar modern vampir ve yamyamlardır bana göre.

PoyrazNet ile iyi kötü geçiniyoruz. Ayda bir faturan var öde derler, ben de son gün öderim derim, son gün bak bugün diye tekrar mesaj atarlar ben de öderim. Sonra bir ay boyunca sen sağ ben selamet modundayız.
Annemlerin evde comnet kullaniliyor ve sikintisiz. Zaten sorun tam da burada basliyor, eger bir sorun varsa muhatap bulunamiyor, sorun cozme sureci uzuyor. Su anki tek sorunum parami geri kurtarabilmek, bu gibi vampirlere kaptirmamak

Murat ALA

Moderator
Moderator
Annemlerin evde comnet gayet iyiydi ama dediginiz gibi bundan sonra altyapi sahibi kimse ondan sasmayacagim kesin. Bu da bana hem ders hem de tecrube oldu diyelim. Gpon degil ondan eminim, sanirim mdu hocam.
Apartmandan eve cat6 kabloyla çıkıyorsa tamamdır sorun yok. Ama apartmandaki switch eskiyse 100 mbps üstü abonelik alamazsınız. Tabi Superonline'ın gereksiz sansür uygulamaları can sıkıcı ayrı bir konu.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Apartmandan eve cat6 kabloyla çıkıyorsa tamamdır sorun yok. Ama apartmandaki switch eskiyse 100 mbps üstü abonelik alamazsınız. Tabi Superonline'ın gereksiz sansür uygulamaları can sıkıcı ayrı bir konu.

13 yıllık Uydunet (Kablonet) deneyimini düşünürsek 3 kez arıza kaydı oldu hatırladığım kadarıyla. Onlar da hep ıvır zıvır şeyler. Verdikleri internet kalitesi tartışılır elbette ama destek hizmeti olarak diğerlerinden önde gibi.

Superonline ise yüksek fiyat rezil bir kalite olarak tanımlıyorlar.

Murat ALA

Moderator
Moderator
13 yıllık Uydunet (Kablonet) deneyimini düşünürsek 3 kez arıza kaydı oldu hatırladığım kadarıyla. Onlar da hep ıvır zıvır şeyler. Verdikleri internet kalitesi tartışılır elbette ama destek hizmeti olarak diğerlerinden önde gibi.

Superonline ise yüksek fiyat rezil bir kalite olarak tanımlıyorlar.
Kablonet'in patladığı yer modemleri ve docsis 3.0 da diretip 3.1 e bir türlü geçmemeleri. Şimdi yeni projelerini hep GPON yapmaya başladılar zaten. Türk Telekom ve Türksat benim için önde gelen 2 firmadır ISS konusunda. Diğer firmalara bulaşmam.

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Kablonet'in patladığı yer modemleri ve docsis 3.0 da diretip 3.1 e bir türlü geçmemeleri. Şimdi yeni projelerini hep GPON yapmaya başladılar zaten. Türk Telekom ve Türksat benim için önde gelen 2 firmadır ISS konusunda. Diğer firmalara bulaşmam.
Murat hocam, adamlar leş gibi altyapısı olan yerlere anten kablosuyla internet vermiş bir de bu yönden bak ?? yoksa halen daha ADSL'deydik.

Modemleri kötü evet, çekmiyor arkadaş çekmiyor. Eskiden çekiyordu ama, yenileri dandik gibi sanki. Sonuçta ev aynı ev, duvar aynı duvar.

TT kimi yerlerde güzel, ama bazı konularda da dediğim dedik modunda. Çok eleştirilmeli bence.