Neler yeni

Klima Deneyimleri ve Klima Önerileri

Ali Kemal Eyvaz

Fujitsu - Sigma - ME - Bosch Tester
İnceleyenler Kulübü
Çok önemli bir şey değil konununda yerimidir bilemedim ama Mitsubishi Elektrik Klimam var ve içerisinden Klima Kumandasını asmak için askı aparatı yoktu. Neden koymadıklarınada zaten anlam veremiyorum, bende kendi çapımca bir askı aparatı yapmaya karar verdim. Forotğraflarınıda bırakıyorum belki yararlanmak veya kendisine uğraş aramak isteyen olabilir diye.

Malzeme Olarak ; 1 Adet Carfursa Kart, 2 Adet Cırt Bant ve Japon Yapıştırıcı Kullandım.

WhatsApp Image 2024-04-16 at 12.13.57 (2).jpeg
WhatsApp Image 2024-04-16 at 12.13.57 (1).jpeg
WhatsApp Image 2024-04-16 at 12.13.57.jpegWhatsApp Image 2024-04-16 at 12.13.56 (1).jpegWhatsApp Image 2024-04-16 at 12.13.56.jpeg

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Çok önemli bir şey değil konununda yerimidir bilemedim ama Mitsubishi Elektrik Klimam var ve içerisinden Klima Kumandasını asmak için askı aparatı yoktu. Neden koymadıklarınada zaten anlam veremiyorum, bende kendi çapımca bir askı aparatı yapmaya karar verdim. Forotğraflarınıda bırakıyorum belki yararlanmak veya kendisine uğraş aramak isteyen olabilir diye.

Malzeme Olarak ; 1 Adet Carfursa Kart, 2 Adet Cırt Bant ve Japon Yapıştırıcı Kullandım.

Ekli dosyayı görüntüle 14985
Ekli dosyayı görüntüle 14986
Ekli dosyayı görüntüle 14987Ekli dosyayı görüntüle 14988Ekli dosyayı görüntüle 14989
Vay arkadaş, aklınıza ayrı, elinize ayrı sağlık :ok

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Tüketici için çok faydalı konu.
Klima sorunları ve görüşleri bu sene çok daha fazla gündemde olacak zira 2024 yaz mevsimi 2023 yaz mevsiminden çok daha acı verecek şekilde geçecek belli oluyor.

2024 Nisan ayında daha yarısındayız ama 30 dereceyi gören iller var ve bizim burası da şu an 27 derece.
Geçen hafta ilk defa arabada klima açtım o derece.
Evlerin kütle sıcaklığı halen atılmadı, o nedenle evlerin içi şimdilik rahat fakat sanıyorum ki 15 güne kadar o rahatlık da kalmayacak.

Yeri gelmişken klima arayan herkesi bir kere daha uyarayım, teneke de alsak Hazirandan önce alalım. Hele ki temmuz ayına kesinlikle kalmayalım.

Geçen sene Haziranda yaz gelmemişti hatırlarsanız fakat Temmuz öyle bir geldi ki, Haziranda yapmadığı sıcağın da acısını çıkarttı ve yıllarca unutulmayacak derecede zor bir yaz yaşadık.

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Tüketici için çok faydalı konu.
Klima sorunları ve görüşleri bu sene çok daha fazla gündemde olacak zira 2024 yaz mevsimi 2023 yaz mevsiminden çok daha acı verecek şekilde geçecek belli oluyor.

2024 Nisan ayında daha yarısındayız ama 30 dereceyi gören iller var ve bizim burası da şu an 27 derece.
Geçen hafta ilk defa arabada klima açtım o derece.
Evlerin kütle sıcaklığı halen atılmadı, o nedenle evlerin içi şimdilik rahat fakat sanıyorum ki 15 güne kadar o rahatlık da kalmayacak.

Yeri gelmişken klima arayan herkesi bir kere daha uyarayım, teneke de alsak Hazirandan önce alalım. Hele ki temmuz ayına kesinlikle kalmayalım.

Geçen sene Haziranda yaz gelmemişti hatırlarsanız fakat Temmuz öyle bir geldi ki, Haziranda yapmadığı sıcağın da acısını çıkarttı ve yıllarca unutulmayacak derecede zor bir yaz yaşadık.
Hocam şuan oturduğum oda saat 13:56 da çekmiştim.
IMG_20240416_135627.jpg

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

muhammet göl

Müdavim
Kadim Üye
Ooooooo :oops: :oops: :oops:
Benim 27 derece dediğim dışarısıydı :alala

Eyvah ki ne eyvah bu sene hakikaten benim yaygara yaptığım kadar var yani.

Milleti bıktırına ''yeter be' dedirtene kadar devam o halde. Yoksa bu yaz geçen yazdan beter olacak insanlar.
Bizim millet yumurta son seviyede gitmeyi sever abi bence de sen ısrar et sonra kesinlikle sana dua edecekler 🙏

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net

Ekli dosyayı görüntüle 14987Ekli dosyayı görüntüle 14988Ekli dosyayı görüntüle 14989
Niye vermiyorlar askı aparatlarını gerçekten bilmiyorum. Parayla bile yok. Ben de 3d yazıcıda yapılmış bir ürünü satın aldım.

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Elektrik tüketim durumunu ölçme şansınız oldu mu? En azından yoğun kullandığınız dönemlerdeki elektrik sarfiyat farkını?
Hocam Havalar Isınsın Onuda Ölçeyim Sizler İçin. Tüm Klimalar Buvata Bağlı Tek Sorun O Kısım Benim İçin Onuda Artık Bir Şekilde Halledip En Azından 12 Saat Her Klimayı Tek Tek Ölçüm Yapıp Atıcam.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Hocam Havalar Isınsın Onuda Ölçeyim Sizler İçin. Tüm Klimalar Buvata Bağlı Tek Sorun O Kısım Benim İçin Onuda Artık Bir Şekilde Halledip En Azından 12 Saat Her Klimayı Tek Tek Ölçüm Yapıp Atıcam.
Zannediyorum ki sonoff firmasında araya girilen ölçüm ve kayıt cihazları da vardı monofaz şekilde.

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Çok güzel bir bilgi olur, ellerinize sağlık şimdiden hocam. ☺️

Seyit ahi

Yeni Üye
Yeni Üye
Bende kaira 12000 btu klima alarak aranıza katıldım. Öncelikle bu klimayı alırken kendi arastirmam, forumdaki öneriler ve kayseride olmam sebebiyle sınırlı kullanacagimdan dolayı ( sadece yazın max 3 ay seklinde) bu seçimi yaptım. Kaira 12000 btu klimayı hepsiburada uzerinden almama ragmen adem helvacı abi yonlendirmesi ile yeni olusum muhendislik ile gorustum ve montaj bitene kadar sureci takip ettiler. Hatta montaj sonrasinda aradim ve eda hanim ordaki teknisyen arkadasa telefonu verip kafanıza takılan herseyi sorabilirsiniz dedi ve bende biraz detaycı olduğum için bayağı sorular sordum ve hepsine cevap aldım. Montajımın güzel yapıldığını düşünüyorum. Montajimi kayseride bulunan alemdar isitma sogutma yapti. Bundan sonraki süreçte bu klima ile alakalı yaşadığım deneyimleri aktaracağım. Olumlu veya olumsuz ne görürsem buradan yazacağım. Sonuçta bende ürün alırken burada yazılan yazıları okuyup karar verirken fikir sahibi oluyorum.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bende kaira 12000 btu klima alarak aranıza katıldım. Öncelikle bu klimayı alırken kendi arastirmam, forumdaki öneriler ve kayseride olmam sebebiyle sınırlı kullanacagimdan dolayı ( sadece yazın max 3 ay seklinde) bu seçimi yaptım. Kaira 12000 btu klimayı hepsiburada uzerinden almama ragmen adem helvacı abi yonlendirmesi ile yeni olusum muhendislik ile gorustum ve montaj bitene kadar sureci takip ettiler. Hatta montaj sonrasinda aradim ve eda hanim ordaki teknisyen arkadasa telefonu verip kafanıza takılan herseyi sorabilirsiniz dedi ve bende biraz detaycı olduğum için bayağı sorular sordum ve hepsine cevap aldım. Montajımın güzel yapıldığını düşünüyorum. Montajimi kayseride bulunan alemdar isitma sogutma yapti. Bundan sonraki süreçte bu klima ile alakalı yaşadığım deneyimleri aktaracağım. Olumlu veya olumsuz ne görürsem buradan yazacağım. Sonuçta bende ürün alırken burada yazılan yazıları okuyup karar verirken fikir sahibi oluyorum.
Güzel günlerde kullanıp, her zaman mutlu geri bildirimlerde bulunmanızı temenni ediyoruz :ok

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bu verilerdeki klimaya 16 Amper Sigorta yeterli gelirmi aceba?
Aslında formüle göre sınır üstüne çıkıyor yani 20A olsa daha doğru olur sanki zira 3750watt şebeke gerilimi 230VAC yasal değer olarak kabul ettiğimizde 16.3 ampere ihtiyaç duyarsınız.
Gerçi minik tolerasyonlar var ve kolay kolay 3750watt değerlerini de görür mü bilmem o sizin kullanımınıza göre değişir ama teknik olarak sınırın üstünde olduğu ortada.
Mesela ben 230 dedim ama sizin şebeke 220 ise o zaman 17.05 amper lazım.
210 a düşerse 17.86 veya 200 e düşerse 18.75 amper ki artık zaten devamını yazmama gerek yok biliyorsunuz :ok

Ali Kemal Eyvaz

İnceleyenler Kulübü
Aslında formüle göre sınır üstüne çıkıyor yani 20A olsa daha doğru olur sanki zira 3750watt şebeke gerilimi 230VAC yasal değer olarak kabul ettiğimizde 16.3 ampere ihtiyaç duyarsınız.
Gerçi minik tolerasyonlar var ve kolay kolay 3750watt değerlerini de görür mü bilmem o sizin kullanımınıza göre değişir ama teknik olarak sınırın üstünde olduğu ortada.
Mesela ben 230 dedim ama sizin şebeke 220 ise o zaman 17.05 amper lazım.
210 a düşerse 17.86 veya 200 e düşerse 18.75 amper ki artık zaten devamını yazmama gerek yok biliyorsunuz :ok
Şebeke 229 230 arası gösteriyor hocam ısıtmada bu sene doğal gaz bağlanacak dedi belediye ama tamda bilemedim.
Şimdi evi karıştırdımda B25 sigorta çıktı bunu taksam sağlıklı olurmu yoksa 20 Amper mi alayım hocam? Sizide soruya boğduk kusura bakmayın 🙏

Son düzenleme:

REMZİ96

Klimatör
Kadim Üye

Helal olsun😂👏🏼