Neler yeni

VESTEL'den 120hz Panelli LED TV

Uğur.T.

Araştırmacı
Araştırmacı
Ya aslında 120 Hz'den önce MEMC özelliğini standart ekleseler sıkıntının çoğunu çözmüş olacaklar. Çoğu insan için 120'ye gerek dahi kalmayacak.

Aslına bakarsanız, çok üst modeller hariç, Samsung, LG, TCL vb aynı paneli, yerine göre daha iyisini dahi kullanıyorlar. SoC desen zaten herkes Mediatek, biraz da realtek kullanıyor. Yeni nesil MB180 gibi anakartları gayet hızlı. Yazılım desen Smart anlamında iyiler. Üstüne Google TV var, yazılım işini de yıkmış durumdasın. Ne olur yani parasıyla adam gibi özellik koysan? Kaç para lan bi flüt, pardon MEMC yongası/özelliği?

Gavurların "bean counter" dedikleri bir zihniyeti var bunların. 1 centlik plastik çalsak ürün başına, yıl sonunda 300bin dolar kardayız patron! diyenlerin prim yaptığı yerde boşa konuşuyoruz ya neyse.
Çok güzel bir yorum çok güzel bir noktaya değinmişsiniz 👏👏👏. Ülkemiz için ne kadar acı bir durum, sadece televizyon değil otomotiv, elektronik her sektörde bu durum var. 3 kuruş kar için milletimizin kullandığı, kullandığımız malın kalitesinin git gide düşürüyorlar ve bundan utanmıyorlarda.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Evet, GHQ 9500 şu an peynir ekmek gibi satıyor. Birde Vatan yüzde 20 yapıyor ya gece. Çok feci kâr elde ediyor satın alanlar.
Aslınd akullanılan panelin ne olduğunu da sevgili @Murat ALA sayesinde görünce Vestelin bu panel ile yakın zamanda üretim yapma olasılığını daha yüksek görmeye başladım :D

ahayyildiz

Araştırmacı
Araştırmacı
Gelir mi dersiniz?

Uzun yıllardır Vestel markasının 55'' 65'' Segmentinde LED TV olarak neden 120hz destekli tv üretmediğini sorup duruyoruz.

Son zamanlarda ARÇELİK markasının yaptığı atağın altında kalmaz ve yakın zamanda 120hz destekli 55'' 65'' televizyonlar gelir diye düşünüyorum.
Sizce de gelir mi yakında?
Gelmesi lazım. Vestel çok geri kalıyor . Telefon işini bile beceremedi koskoca firma Belgesel yaptılar mega fabrika diye .yakışmıyor Vestele

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Aslında geliyor. bı konuda yazdım ama bulamadım konuyu 😅
2024 yılında 2.1hdmi destekli yanlış hatırlamıyorsam oled olcak
Ama halen OLED be Fikom, Salsınlar 120hz destekli LED tv leri de şöyle ortalık biraz şenlensin.

Biz neden artık tv konularına girmiyoruz mesela? Çünkü hep aynı laciverti dayatıp dayatıp duruyorlar.
Yalandan bir model kod değişikliği , ondan sonra ''Al sana 2024 model tv yaptım''
lan bırak, biz mi yiyeceksin keko, geçen seneki lacivertin sonundaki harfi değiştirmişsin, panel aynı, anakart aynı, led aynı ama Allah için ayak rengini değiştirmişler yani günalarını almayalım. Bir de ölöülebilmesi mümkün olmayan FRR değerine de 100 200 300 üstüne serpiştiriyorlar maksat değiştirdik, geliştirdik gibi görünsün diye, oldu sana 2024 model tv.

Vizyonsuz hergeleler..

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Ama halen OLED be Fikom, Salsınlar 120hz destekli LED tv leri de şöyle ortalık biraz şenlensin.

Biz neden artık tv konularına girmiyoruz mesela? Çünkü hep aynı laciverti dayatıp dayatıp duruyorlar.
Yalandan bir model kod değişikliği , ondan sonra ''Al sana 2024 model tv yaptım''
lan bırak, biz mi yiyeceksin keko, geçen seneki lacivertin sonundaki harfi değiştirmişsin, panel aynı, anakart aynı, led aynı ama Allah için ayak rengini değiştirmişler yani günalarını almayalım. Bir de ölöülebilmesi mümkün olmayan FRR değerine de 100 200 300 üstüne serpiştiriyorlar maksat değiştirdik, geliştirdik gibi görünsün diye, oldu sana 2024 model tv.

Vizyonsuz hergeleler..
Ya aslında vardı bir model daha ama bulamadım yazımı

victory

Araştırmacı
Araştırmacı

Vizyonsuz hergeleler..
Adem bey hep ayni tv leri model değiştirip dayatiyolar bu yüzden tv konularina girmiyorum demişsiniz aha işte grundig GHQ 9500 yeni 120hz tv 😁😁😁

Bu tv nun konusuna girip paneline donanımına birseyler yazmanizi çok bekledim belki yazarsınız artik

@Adem Helvacı

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Gelmesi lazım. Vestel çok geri kalıyor . Telefon işini bile beceremedi koskoca firma Belgesel yaptılar mega fabrika diye .yakışmıyor Vestele
Aslında telefon işi vestelin yapamayacağı bir iş değildi. Bence bütçe ayırmak ve rekabette koşturmak istemediler diye düşünüyorum. Vestel de pekala ürünler arası etkileşimli bir ekosistem kurabilir tabi isterse ve gerekli kaynak ayrılırsa. Diyeceksiniz ki konu bu mu, evet konu tam da bu:kaynak ayırmak. Eğer vestel kaynak ayırırsa yani isterse 120hz ürün üretecektir. Ama ben en azından yeni seri ürünlere kadar göreceğimizi düşünmüyorum.

Son düzenleme:

ahayyildiz

Araştırmacı
Araştırmacı
Aslında telefon işi vestelin yapamayacağı bir iş değildi. Bence bütçe ayırmak ve rekabete koşturmak istemediler diye düşünüyorum. Vestel de pekala ürünler arası etkileşimli bir ekosistem kurabilir tabi isterse ve gerekli kaynak ayrılırsa. Diyeceksiniz ki konu bu mu, evet konu tam da bu:kaynak ayırmak. Eğer vestel kaynak ayırırsa yani isterse 120hz ürün üretecektir. Ama ben en azından yeni seri ürünlere kadar göreceğimizi düşünmüyorum.
Kaynak derken Lg nin eski seri panelini kullanıyor en ucuz oled tv sinde ve panel 120 hz destekliyor ancak komik şekilde hdmi 2,1 donanım desteği vermediği için 120 hz kullanamıyor

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
kesin gelir abim. önümüzde koskaca nokia örneği varken geride kalmak istemez...
Ah keşke Nokia kadar efsane olabilse vestel. Nokia c7-00 için youtube çıktı geçen ay. Hala çalışıyor. 128 mb ram ile kasmadan hd youtube video izleme keyfi. Whatsapp da geldi. Ne telefon yapmış adamlar. Kameralar flaşlar bile on numara.

1den

Yeni Üye
Yeni Üye
@Adem Helvacı IFA fuarında şöyle bir görsel vardı, @Swift arkadaşın verdiği kataloğa göre de MB185EB Google anakartı donanım speclerine uyuyor, TCL C745 ile epey satarken; Vestel neyi bekliyor acaba? IFA-Newsroom-banner-MiniLED-1024x701.jpg

luckyfather

Yeni Üye
Yeni Üye