HarmonyOS İşletim Sistemi Sonunda Globalleşiyor!
  1. Anasayfa
  2. Cep Telefonu

HarmonyOS İşletim Sistemi Sonunda Globalleşiyor!

0
harmonyos sonunda global pazara giriyor163431 0
ABD’nin Huawei’ye çeşitli yaptırımlar uygulamasının ardından sonra Huawei kendi mobil işletim sistemini tanıttı. Tanıtılan HarmonyOS aslında sadece Huawei telefonlar için değil akıllı TV, araç içi eğlence sistemlerinde ve akıllı saatler için de geliştirilmiş bir işletim sistemi. HarmonyOS piyasaya çıkalı 2 yıl oldu ama şu an dünyanın en büyük 3. mobil işletim sistemi konumuna geldi.

HarmonyOS kullanan Huawei cihazlar EMUI’ı terkedecek

HarmonyOS‘un lansmanından sonra en çok heyecanlanan global kullanıcılar oldu. Ancak Huawei daha çok Çin pazarına odaklanma kararı alırken HarmonyOS 3.0 ve 3.1 sadece Çin’de kullanıma sunuldu. Global kullanıcılar ise Huawei EMUI’ın güncellenmiş sürümünü yükledi. Ancak şirket, güzel bir hamle yaparak orta segment Huawei Nova 11 ve amiral gemisi olan Huawei P60 Pro’yu HarmonyOS yüklenmiş bir şekilde piyasaya sürdü. Şirketin aldığı karara göre artık tüm Huawei global cihazlar EMUI’ı terk edecek.

Milyonlarca global Huawei kullanıcısı, HarmonyOS’u kullanmak için beklemede. Huawei’den henüz bu gelişmeyle ilgili resmi bir açıklama gelmedi. Ayrıca HarmonyOS, artık Android arayüzüne yakınlığından ayrışarak kendine özgü bir arayüz ile kademeli bir şekilde değişmeye ve gelişmeye çalışacak.

Öneri:  Samsung Galaxy A24 piyasaya çıktı!

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir