1. Anasayfa
 2. Televizyon

Samsung S95C İncelemesi: Her açıdan harika görünen daha parlak, daha iyi bir OLED TV

Samsung S95C İncelemesi: Her açıdan harika görünen daha parlak, daha iyi bir OLED TV
2
2023 01 23 samsung s95c

Samsung S95C Artıları

 • +Harika parlak, renkli görüntü
 • +Muhteşem kontrast
 • +Mükemmel oyun desteği

Samsung S95C Eksileri

 • Dolby Vision desteği yok
 • Bazı ilk ön ayarların üzerinde çalışılması gerekiyor
 • Biraz agresif ton eşlemesi

Samsung,S95C ürününde geçen yılın S95B QD-OLED modellerinde sunduğundan neredeyse %40 daha fazla parlaklık bulmayı başardı. Bu büyüklükteki bir parlaklık artışı, herhangi bir TV için önemli olacaktır, ancak OLED gibi kendi kendine yayılan, her piksel kendi ışığını yapan bir teknolojiye uygulandığında gerçek bir evrimdir.

Netlik, çözünürlük ve görüntüleme açıları da mükemmel. S95C’nin ses kalitesi bile önceki modele göre büyük bir adım. 

Samsung S95C Özellikleri

Ekran tipi:Kuantum Nokta OLED
Yenileme hızı:120hz (VRR 144 hz)
HDR desteği:HDR10, HDR10+, HLG
Ses desteği:Dolby Atmos, DTS
Akıllı televizyon:Tizen
HDMI bağlantı noktaları:4 HDMI 2.1
Dahili tuner:ATSC 3.0
 • İkinci nesil Quantum Dot OLED paneli
 • HDR desteği ile doğal 4K çözünürlük
 • 20 Nöral ağdan alınan yapay zeka işleme

S95C’nin açık ara en dikkat çekici özelliği, bizi Samsung’un ikinci nesil Quantum Dot OLED paneliyle tanıştırması. En önemli özelliği, elde ettiği %40 kadar ekstra parlaklıktır. Daha da açacak olursak, kullandığı organik malzemelerde ince ayar yapılması, daha verimli döteryuma geçilmesi ve bir görüntünün en parlak ve en karanlık kısımlarını optimize etmek için (piksel seviyesine kadar) tasarlanmış bir OLED parlaklık artırıcıya sahip olması.

Bu önemli yeni parlaklık seviyesini sağlayan iyileştirmeler, bunu önemli ölçüde daha fazla güce ihtiyaç duymadan da yapıyor, yani S95C’nin AB’nin katı yeni güç tüketimi düzenlemelerine ters düşme konusunda endişelenmesine gerek yok.

Öneri:  Yedek Parça Yok ve Onarım Süresi Aşılan Ürün Değişimi Dİlekçe Örneği

QD-OLED, WOLED gibi kendi kendini yayan bir teknoloji olduğundan, S95C’nin resimlerindeki her bir piksel kendi ışığını ve rengini üretebilir ve umarız en iyi LCD’de bile elde edemeyeceğiniz yerel kontrast seviyelerine yol açar. Panellerin kendi kendini yayan doğası, S95C’yi geniş görüş açılarından görüntüde renk veya kontrast kaybı olmadan izleyebileceğiniz anlamına da gelir (LCD TV’lerin büyük çoğunluğunun aksine).

Samsung, daha önce belirtilen parlaklık artırıcının ötesinde bir dizi başka fayda sağlamak için en az 20 ayrı sinir ağının birikmiş bilgi birikiminden yararlanarak işlemcisini bu yıl yükseltti. Örneğin algısal renk eşleme, renkleri insan gözünün gerçek dünyada gördüğü tonlara daha çok benzeyecek şekilde ifade etmek için tasarlanmıştır. Resmin, gözlerinizin gerçek dünyada derinliği ve odağı algılamasına daha çok benzemesine yardımcı olmak için gelişmiş nesne algılama işlemesi de vardır.

S95C’nin ‘Neural Quantum 4K’ işlemcisinin yeni geliştirilmiş AI öğelerinin, HD ve SD içerik için geliştirilmiş bir 4K yükseltme sürecini besleme sözü de veriliyor.

Samsung, küçük ama oldukça çeşitli görüntü ön ayarları yelpazesinin yanı sıra TV’nin işleme, temel görüntü dengeleri ve ayarlarının hemen hemen her yönünü ayarlamak için çok sayıda araç sunuyor. Cep telefonunuzla birlikte sadece TV’nin Akıllı Kalibrasyon sistemini kullanarak görüntüyü şaşırtıcı derecede doğru bir seviyeye kendiniz de kalibre edebilirsiniz.

S95C’nin ses kalitesinden bahsedecek olursak;

 • Nesne takip ses sistemi
 • 70W güç
 • Dolby Atmos kod çözme

S95B QD OLED ailesinin ses kalitesi oldukça zayıftı.Bu yüzden S95C’nin sesini çok çok daha iyi. Örneğin, efektleri ekrandan sola, sağa ve hatta biraz yukarıya doğru iterek çok daha geniş bir ses alanı üretmeyi başarıyor. 

Ortaya çıkan ses duvarı genellikle ilgi çekici ve sinematik hissettiriyor. Özellikle Samsung’un Nesne İzleme Ses sistemi, belirli efektleri bir karışımda ekranda doğru yere yerleştirme konusunda mükemmel bir iş çıkarıyor.

Öneri:  ONVO 55F950 Google TV ile Segmentinde İlkleri Yapıyor

S95C Ayrıca çok iyi bir oyun monitörü.

 • Mükemmel oyun merkezi
 • Kapsamlı 4K/120Hz desteği
 • Ultra hızlı 9,2 ms tepki süresi
6532680cv11d

SAMSUNG S95C OLED TV’Yİ SATIN ALMALI MIYIM?

ÖzniteliklerNotlarDeğerlendirme
ÖzelliklerHem oyun oynamayı hem de film izlemeyi geliştirmek için harika bir donanım karışımına sahip.5/5
Görüntü kalitesiÖnemli ölçüde geliştirilmiş panel, olağanüstü işlemeyle birleşerek sürekli olarak göz kamaştırıcı resim kalitesi efekti sağlıyor.5/5
Ses kalitesiBiraz daha fazla bas ve ileri etki iyi olsa da, S95C sesi selefinden çok daha iyi. Genel olarak TV dünyasının standartlarına göre iyi.4/5
TasarımSüper ince profili, zar zor görünen çerçevesi ve harici bağlantı kutusu, uygun bir şekilde fütüristik bir görünüm yaratıyor.5/5
Akıllı TV ve menülerSamsung, 2023 için akıllı sistemini geliştirdi ancak yine de takip etmesi çok kolay değil. Neyse ki mükemmel ses tanıma sistemi ÇOK yardımcı oluyor.3,5/5
OyunS95C, son teknoloji bir oyuncunun isteyebileceği hemen hemen her özelliği taşır ve her türden grafikle tutarlı bir şekilde muhteşem görünür.5/5

Ayrıca, değerlendirmeyi bizim yapmadığımızı belirtmek isteriz. Bir an önce Türkiye pazarında da görmek dileğiyle.

Diğer 65″ TV’lerin Mayıs 2023 Fiyatları

ÖzelliklerSamsung S95B OledSony A95K OLEDSamsung QN95B QLED
Fiyat (65 inç):47.000TL53.350TL
Ekran tipiOLEDOLEDMini LED’li QLED
Yenileme hızı120Hz120Hz120Hz
HDR desteğiHDR10+, HDR10, HLGDolby Vision, HDR10, HLGHDR10+, HDR10, HLG
Akıllı televizyonwebOS 22TizenwebOS 22
HDMI bağlantı noktaları:4 HDMI 2.14 HDMI 2.14 HDMI 2.1
Dahili tunerATSC 3.0ATSC 3.0ATSC 3.0

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (2)

  1. 144 hz arkadaş bu modelin ekranı hayali bilgi paylaşmayın

   • Samsung kendi ürün kataloğunda dahi 120 hz (144 hz’e kadar) diye bilgi veriyor. Panel temelde 120 hz zaten. Hayali bilgi gibi söylemlere girmeden önce o konuda ne kadar bilginiz olduğundan emin olun lütfen. Velhasıl hayali yazı yok ama VRR sistemin ne olduğunu bilmeden panelin donanımsal 144hz olduğu hayalini görenler var.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir