Samsung Ucuz OLED TV Sunabilir! LG ile Samsung Arasında Büyük Anlaşma…
  1. Anasayfa
  2. Televizyon

Samsung Ucuz OLED TV Sunabilir! LG ile Samsung Arasında Büyük Anlaşma…

0
samsung ucuz oled 80

Samsung Ucuz OLED TV Sunabilir! LG ile Samsung Arasında Büyük Anlaşma! LG Display‘in Samsung‘a milyonlarca OLED paneli sağlayacak önemli bir tedarik anlaşmasıyla Samsung ucuz OLED TV serisi sunmaya hazır görünüyor. LG, LG G3 OLED modelinin benzerlerinde kullanılan daha uygun fiyatlı OLED TV ekranlarının tek üreticisi durumunda. Dolayısıyla bu anlaşma Samsung için yeni seçeneklerin önünü açacak gibi gözüküyor. 

Reuters tarafından bildirilen habere üzere LG Display‘in, 2024 yılında Samsung‘a 2 milyon panel göndermesi ve sonraki yıllarda bu sayının ikiye katlanması bekleniyor. Anlaşma henüz kamuoyuna açıklanmasa da, çeşitli kaynaklar haberi doğruluyor.

Samsung, OLED paneli, quantum dot (QLED)teknolojisi ile birleştirerek pazara yeni bir soluk getirdi. Ancak Samsung’un bu QD-OLED TV’leri cep yakıyor. Bu yeni panel tedarik anlaşması, Samsung’un birkaç üst düzey ekranın ötesinde daha ucuz bir OLED serisi sunmasını ve ürün yelpazesini genişletmesini sağlayabilir.

Anlaşma bugünlerde yapılırsa, gelecek yıl içinde bu OLED panellere sahip TV’ler göreceğimiz anlamına gelir. CES 2024’ün Samsung OLED‘lerle dolu olmasını bekleyebiliriz.

Samsung Ucuz OLED TV Hedefiyle Bir Geri Adım Mı Atıyor?

Samsung her zaman OLED’e karşı kendi QLED teknolojisini üstün olarak ilan etmiştir.

Samsung’un, düşük maliyetli LCD’lerden Samsung QN95C gibi göz kamaştırıcı mini-LED ekranlara kadar her fiyat segmentine hitap edebilme becerisi, pazardaki başarısında en büyük etkenlerden biridir. OLED ise bugünün TV pazarında kendini kanıtlamış bir teknolojidir. Samsung, dünyanın en büyük TV şirketi olarak kalmak istiyorsa, OLED’e yönelmeyi ihmal etmemelidir.

Öneri:  HI LEVEL 55UL700 Panel Anakart Teknik Özellikleri

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir