TOSHIBA QLED 65QL5D63DT Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Televizyon

TOSHIBA QLED 65QL5D63DT Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri

4

TOSHIBA QLED 65QL5D63DT Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri başlığımızda Toshiba‘nın QLED panel ile gelen ilk smart led televizyonunu ele aldık. Toshiba Qled 65QL5D63 DT model bu ürün Vestel Manisa Farikalarında üretilmiştir. Teknik olarak TV tam anlamı ile bir Vestel teknolojisidir, Toshiba isim hakları Vestel tarafından satın alınmış olması nedeniyle Toshiba adı altında üretim yapılmaktadır. Ürün 3 yıl garantili ve Vestel güvencesindedir, Vestel yetkili servisleri tarafından hizmet sunulmaktadır. Ürün ücretsiz montaj hakkında sahip olmakla birlikte Duvar askı aparatı kutu içerisinden çıkmamaktadır, yine de ücretsiz duvar montaj hakkı mevcuttur, Montaj talep esnasında montajın duvara yapılacağının belirtilmesi yeterli, servis gelirken yanında aparatı ÜCRETSİZ olarak getirmektedir.

55ql kapak 2

Teknik detaylara girecek olursak.

MARKA Toshiba

MODEL 65QL5D63DT

ÜRETİCİ Vestel

ANAKART 17MB180E

İŞLETİM SİSTEMİ Linux tabanlı QUI Toshiba Menu

PORTLAR 3 HDMI – 2 USB – OPTİC OUT – ETHERNET – CI+

SMART ÖZELLİKLERİ Wifi – Widi – Bluetooth – Connectivity – Youtube – Netflix – Amazon Prime Video – Open Browser – Amazon Dart – Amazon Alexa – HBB TV

LİSANSLAR üründe kısıtlı lisans bulunmamaktadır. Youtube Netflix full concept çalışmaktadır. DSMART TKGS Sertifikaları mevcuttur

SES ÖZELLİKLERİ 2×10 Watt RMS değerine sahip üründe Dahili Subwoofer ve Speaker box bulunmakla birlikte DTS Virtual X + DTS HD Dolby Atmos, CEC arc ve ONKYO Partner desteği bulunmaktadır.

AYDNLATMA ve GÖRÜNTÜ DESTEK ÖZELLİKLERİ Direct led aydınlatma sistemine sahip üründe HDR10 – HDR10+ – Dolby Vision – Memc destekleri bulunmakla birlikte Fake Refresh Rate (FRR) değeri 2600hz dir. Üründe Pixellence ve Wide Color Gamut bulunmamaktadır.

PANEL ÖZELLİKLERİ Toshiba 65QL5D63DT model üründe kullanılan panelin üreticisi LGD (Lucky Goldstar Display) firmasıdır. LG paneller yapı tipi olarak IPS dir (In Plane Switch) IPS panel ile ilgili teknik detay merak eden okuyucularımız IPS PANEL NEDİR konu başlığımızda teknik detayları bulabilirler. Amorf Silisium yani A-si panel olan hücre yapısının G to G değeri 8ms, Tipik kontrast oranı 1300:1, Antiglare oranı %3, Sert katman değeri ise 2H dir. 3,36kg olan panelin üretiminde kullanılan Chip On Film (COF) sayısı ise 8 adettir. COF ebatı standart değerdedir.

Öneri:  Dijitsu 50DS8500 Android Smart UHD TV

Çözünürlük değeri 3840×2160 olan yani UHD panelimizin PPI değeri 68dir.

8bit+2FRC olan panelde 10 bit desteği sayesinde 1,07 Milyar renk tüketicilere sunulabilmekle birlikte, Renk Uzayı olarak SRGB oranı %85, Adobe RGB oranı % 71 ve DCI-P3 oranı ise %70 dur. REC2020 ise %51 değerindedir. Geçirgenlik oranı %5,50 olan panelin donanımsal yenileme hızı 60hz dir.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (4)

  1. 10/11/2022

   Toshiba 65UA3D63DT LED ile 65QL5D63DT QLED TV arasında kararsız kaldım. Aralarında 2.500 tl fark var. Sizce hangisi?

  2. Merhaba hocam, cihazın işlemcisi nedir?

  3. Merhaba kolay gelsin Adem bey. Bu ürünü almak istiyorum lakin bu işin profu siz sizsiniz size soramak istediğim bir durum var. Bu ürün yerine bu rakamlara başka bir ürün tavsiye eder misiiz. Şimdiden geri dönüşünüz için teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir