120hz DLG Nedir?
 1. Anasayfa
 2. Haber

120hz DLG Nedir?

1

Televizyon araştırmaları yaparken karşınıza çıkabilecek olan bu terim ile ilgili kısacık bir bilgilendirme yapmak gerekirse eğer “DLG” terimi DUAL LINE GATE kısaltmasıdır. TV Görüntüleme teknolojilri sınıfında genellikle “Display Motion Blur Reduction” (Ekran Hareket Bulanıklığı Azaltma) anlamında yapılan çalışmalar kapsamında değerlendirilebilir. Bu teknoloji, ekranlardaki hareket bulanıklığını azaltmayı hedefler.

“120Hz DLG” ifadesi ise, 120Hz yenileme hızına sahip bir ekranın DLG teknolojisi ile donatıldığını belirtir. 120Hz yenileme hızı, ekranın saniyede 120 kez yenilendiği anlamına gelir. Bu, daha akıcı ve hareketli sahnelerin daha net ve az bulanık görünmesini sağlar.

DLG teknolojisi, genellikle ekranın tepki süresini artırıp sahneler arasındaki geçiş sürelerini hızlandırarak hareket bulanıklığını azaltmayı hedefler. Bu, hızlı hareket eden nesnelerin daha net ve daha keskin görünmesini sağlar.

DLG nin daha değişik isimler adı altında sahada tüm markalar tarafından kullanıldığı bilinmektedir bu nedenle en çok kafa karıştıran konulardan birisi olan HZ ve FPS konusu ile ilgili çok detaylı, geniş yelpazeye sahip bir açıklama yazısı da sizlerle kısa zaman içerisinde paylaşacağız.

Öneri:  PHILIPS 50PUS7956 Panel Teknik Özellikler

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (1)

   Bir yanıt yazın

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir