Bazı Eski LG OLED TV’ler Ücretsiz Yükseltme Alacak.
  1. Anasayfa
  2. Televizyon

Bazı Eski LG OLED TV’ler Ücretsiz Yükseltme Alacak.

0

2020 ve sonrası LG OLED TV’ler yepyeni bir görünüme kavuşuyor.

Bazı Eski LG OLED TV'ler Ücretsiz Yükseltme Alacak.

Bazı Eski LG OLED TV’ler Ücretsiz Yükseltme Alacak. LG BX OLED , LG CX OLED veya LG GX Gallery Series OLED dahil 2020’den kalma bir LG TV‘niz varsa , yeni bir yazılım güncellemesi alabileceksiniz.  17 Mayıs 2023 itibarıyla, LCD TV‘ler dahil tüm 2020 LG TV modelleri, işletim sistemlerini tam ekran ana arayüze sahip olacak şekilde güncellenebilecek.

Tam ekran görünümü, şirketin 2021’de tanıttığı ve yeniden tasarlanan webOS 6 arayüzünü andırıyor. Önceki yıl piyasaya sürülen webOS 5 kullanan LG modellerinin ana ekranlarını tamamen yenileniyor.

bRQ3kJBfQ2Jsr8yrzjM7QA 970 80.jpg

2020 ile 2021 arasında LG, webOS‘unu alt çubuk menüsü olmayacak şekilde güncelledi. LG webOS 6 ana ekranı içerik önizlemelerini ve kısayolları, ekranın alt kısmında barındırmak yerine bunu tam ekran yapmakta.

Şirketin yıllara göre yapacağı versiyonları için yeni bir isimlendirme sistemi başlatması nedeniyle adı webOS 21 olarak değiştirilen webOS 6 ana ekranı, şirketin daha minimalist görünümlü işletim sistemlerini andırıyor.

LG Kore, 2020 LG TV’lere sahip olanların, yükseltilmiş tam ekran görünümüne güncelleme yapmak isteyip istemediklerini seçme seçeneğine sahip olacağını söyledi. Şirket, tam ekran seçeneğine güncellemek istiyorsanız, ‘Ayarlar‘a, ardından ‘Genel‘ ve ‘Ev Ayarları‘na giderek yapabileceğinizi söylüyor.

LG, webOS 21 ve webOS 22‘ den sonra bu yılın başında webOS 23‘ü piyasaya sürdü. Şirketin webOS 23‘ü bu yıl piyasaya sürülen modellere özel yapma kararı, tüketicileri pek mutlu etmeyebilir.

Öneri:  A101 ONVO OV43250 FHD Android TV

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir