Neler yeni

24 inç Full HD Monitör için Android Box Önerisi

KnightDavi0N

Meraklı
Meraklı
Merhaba.

Atıl duran 24 inç 1920*1080P "AOC 24G2U/BK" monitörümüzü mutfakta kullanmak üzere ufak bir akıllı TV'ye dönüştürmek için Android Box'a ihtiyacımız var. Mümkünse minimum 5-6 sene kullanmak istiyoruz. Tüm lisansları olup, Netflix, YouTube, İnternet tarayıcısı gibi konularda akıcı ve uzun vadeli bir kullanım istemekteyiz. Evde 2 adet Philips 55" Android TV kullanmakla beraber daha öncesinde hiç Android Box deneyimim olmadı.

Kullanım arayüzü kolay ve keyifli olan, kumandası ben dandiğim diye bağırmayan, RAM, Depolama, işlemci gücü bakımından 5-6 sene rahatlıkla götürecek bir ürün arayışı içerisindeyiz. Net bir bütçemiz yok.
Bu asgari koşulları sağlayan cihazlar en az ne kadar, en çok ne kadar, ya da kaç lira verilmesi mantıklı olur sorularının cevabını da henüz bilmiyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum, konunun takibindeyim. Sağlıcakla kalın.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Stick tarzı cihazlarda işinizi görebilir. Ama sizin anladığım kadari ile gelecekte farklı yönde kullanılacağı için iyi birşey olması.
Son zamanlarda kendi incelediğim ve beğendiğim;
Homatics 4k plus, veya 4k, modeline bakmanızı. Eğer illa HD kalite isterseniz homatics HD box bakabilirsiniz.

Fiyat yüksek ise mecool km2 plus,

Uygun ve işimi görsün dersiniz Xiaomi ailesine inmeniz lazım. Fakat Xiaomi box Lara son gelen güncellemeler sonrası sorunlar gozlemledigini belirten uzmanlar mevcut.

Eğer stick tarzı bakarsanız iyi bişey derseniz
Amazon ve Google cihazlarina bakabilirsiniz.

Yine de android box meraklı dostumuz da fikirlerini paylaşsın. Etiketledim.
@PCTeknikElektronik

KnightDavi0N

Meraklı
Meraklı
Stick'ler sanırım daha küçük ve daha basit cihazlar anladığım kadarıyla. Benim için Stick ya da Android Box farketmez. HD kalitesi yeterli olmaz, minimum Full HD hatta mümkünse 4K olsa bile ayarlarından 1080P'ye ayarlanabilen ve cihazı her açtığımda sıfırdan ayar yapmayı gerektirmeyen bir cihaz arayışındayız.

KnightDavi0N

Meraklı
Meraklı
Stick tarzı cihazlarda işinizi görebilir. Ama sizin anladığım kadari ile gelecekte farklı yönde kullanılacağı için iyi birşey olması.
Son zamanlarda kendi incelediğim ve beğendiğim;
Homatics 4k plus, veya 4k, modeline bakmanızı. Eğer illa HD kalite isterseniz homatics HD box bakabilirsiniz.

Fiyat yüksek ise mecool km2 plus,

Uygun ve işimi görsün dersiniz Xiaomi ailesine inmeniz lazım. Fakat Xiaomi box Lara son gelen güncellemeler sonrası sorunlar gozlemledigini belirten uzmanlar mevcut.

Eğer stick tarzı bakarsanız iyi bişey derseniz
Amazon ve Google cihazlarina bakabilirsiniz.

Yine de android box meraklı dostumuz da fikirlerini paylaşsın. Etiketledim.
@PCTeknikElektronik

Stick'ler sanırım daha küçük ve daha basit cihazlar anladığım kadarıyla. Benim için Stick ya da Android Box farketmez. HD kalitesi yeterli olmaz, minimum Full HD hatta mümkünse 4K olsa bile ayarlarından 1080P'ye ayarlanabilen ve cihazı her açtığımda sıfırdan ayar yapmayı gerektirmeyen bir cihaz arayışındayız.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
İlk saydıklarımı alabilirsiniz bunlar sizin işinizi görür. 4k dir ama cihazınız 1080p olduğu için bu kalitede görüntü verir.

Monitörü kullanacağım dediniz bu nedenle, çeviriciler var ses te almak için dönüştürucu ve hoparlör de almanız gerekir

KnightDavi0N

Meraklı
Meraklı
İlk saydıklarımı alabilirsiniz bunlar sizin işinizi görür. 4k dir ama cihazınız 1080p olduğu için bu kalitede görüntü verir.

Monitörü kullanacağım dediniz bu nedenle, çeviriciler var ses te almak için dönüştürucu ve hoparlör de almanız gerekir

Apple TV 3. Nesil fiyatı şu an resmi sitesinde 5.600 TL gözüküyor. Apple TV şu an mesela Nokia 8010’dan 1600 TL daha pahalı. Apple TV 4K’nın bu 1600 TL’lik ilk satın alım pahalılığı dışında başka bir dezavantajı var mı? Ve Nokia 8010’a göre avantajları neler? TV’de Netflix, YouTube, Spotify, Amazon Video, Disney+, vs kullanacağız.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Apple TV 3. Nesil fiyatı şu an resmi sitesinde 5.600 TL gözüküyor. Apple TV şu an mesela Nokia 8010’dan 1600 TL daha pahalı. Apple TV 4K’nın bu 1600 TL’lik ilk satın alım pahalılığı dışında başka bir dezavantajı var mı? Ve Nokia 8010’a göre avantajları neler? TV’de Netflix, YouTube, Spotify, Amazon Video, Disney+, vs kullanacağız.
Homatics 4k plus ile aynı sayılacak cihaz. İşlemci, ram, rom aynı.
Nokia kendim incelemedim ama yorumları güzel. Fiyat cazipse alabilirsiniz.
Verdiğim cihazlar l1 sertifikasina sahip olduğu için bahsettiğiniz Netflix YouTube Amazon gibi programlarda sorun yaşamazsınız.
Apple TV hakkında hiç bilgim yok yanlış yönlendirme yapmak istemem. Fiyat politikası hep pahalı geldiği için ilgimi çekmedi

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Telegram grubumuzdaki öneri listesi
Fiyat performans olarak yüksekten aşağı doğru gider..

Full lisanslı Cihazlar TV'Box

1-Homatics Box R 4k Plus 4/32
S905X4
2-Nokia Streaming 8010 S905X4
3-Homatics Box R 4k 2/32 S905X4
4-Mecool KM2 plus 4k 2/16 S905X4
5-Homatics Box R Lite 4K 2/32 S905Y4
6-DreamStar Nova 4k 2/32 S905Y4 F/P
7-Hako Pro 4 64 S905Y4
8-Hako Mini 4/32 S905Y4
9-Homatics Lite 2/16 AMZ S905Y4
10-Next Start 4K 2/16 S905Y4