Neler yeni

Android Box önerisi

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
Merhabalar, android box almayı düşünüyorum evdeki smart olmayan tv’ye xiaomi bilindik marka diye ona baktım onunda 2. Jenerasyonu çıkmış galiba önerir misiniz? Mi stick 4k ile arasındaki farklar nelerdir ayrıca gözüme çarpan bir marka daha var Botech wzone 4k bu nasıldır bir fikriniz var mı?
Linkleri aşağıya ekliyorum;
Xiaomi Mi Box S 4K Android Tv Box (2nd Gen)

Xiaomi Mi TV Stick 4K Dolby Atmos Chromecast 5G Android TV Box Medya Oynatıcı

Botech Wzone 4K Android TV Box

rifatozkan

Meraklı
Meraklı
Merhabalar İsmail bey evdeki smart olmayan tv’ye demişsiniz fakat burda önemli olan kullandığınzı televizyonun desteklediği özellikler örnek 4k olmayan bir televizyona 4 k cihaz almanız boşuna masraf olucaktır.

Yani televizyon modelinizi yazarsanız ona göre cihaz önermek daha kolay olucaktır bir ton özelliği olan bir box alıp kulanamamak da anlamsız olucaktır.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Merhabalar, android box almayı düşünüyorum evdeki smart olmayan tv’ye xiaomi bilindik marka diye ona baktım onunda 2. Jenerasyonu çıkmış galiba önerir misiniz? Mi stick 4k ile arasındaki farklar nelerdir ayrıca gözüme çarpan bir marka daha var Botech wzone 4k bu nasıldır bir fikriniz var mı?
Linkleri aşağıya ekliyorum;
Xiaomi Mi Box S 4K Android Tv Box (2nd Gen)

Xiaomi Mi TV Stick 4K Dolby Atmos Chromecast 5G Android TV Box Medya Oynatıcı

Botech Wzone 4K Android TV Box
@Vesteloji Homatics box ve sticklerin incelemesini yapmıştı youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Ne oldu cihaz alınmadıysa bütçeye orantılı tavsiye verebilirim.
2/8 cihazlar bu zamanda alınmaz.
2/16-2/32-4/32-4/64 diye her bütçeye uygun cihazlar mevcut.

Next start yeni çıkan cihaz 1500 civarı DV vs var düşük bütçe için gayet iyi bir cihaz.

MECOOL KM2 Plus 2/16 soğutması iyi kaliteli bir ürün fiyatı bu ara yüksek biraz.

Homatics Box R 4k 2/32 vergi dahil PCTENIK indirim kodu ile 2300 TL gibi bir fiyata alınabilir.

Hako Pro 4/64 çok hızlı seri bir cihaz yüksek depolama isteyenler için.

Son olarak Homatics Box R 4k Plus 4/32 herşey olsun diyenler için kur arttığı için fiyatı bu ara yüksek.

Not: Homatics tavsiye ediyorum şuanda ondan daha kaliteli ürettiği cihazın arkasında duran yok yazılım desteği veren sürekli geliştirme yapan full lisanslı cihaz üreten firma yok.

Homatics sitende bütün ürünlerde geçerli indirim kodu bırakıyorum.

İndirim kodu: PCTENIK

www.homatics.com

Murat ALA

Moderator
Moderator

Next start yeni çıkan cihaz 1500 civarı DV vs var düşük bütçe için gayet iyi bir cihaz.

MECOOL KM2 Plus 2/16 soğutması iyi kaliteli bir ürün fiyatı bu ara yüksek biraz.

Homatics Box R 4k 2/32 vergi dahil PCTENIK indirim kodu ile 2300 TL gibi bir fiyata alınabilir.

Son olarak Homatics Box R 4k Plus 4/32 herşey olsun diyenler için kur arttığı için fiyatı bu ara yüksek.

Not: Homatics tavsiye ediyorum şuanda ondan daha kaliteli ürettiği cihazın arkasında duran yok yazılım desteği veren sürekli geliştirme yapan full lisanslı cihaz üreten firma yok.

www.homatics.com
Homatics'in 4K Google TV sticki var mı? Xiaomi Mi TV Stick 4K alma niyetim var ama Google TV olmadığı için arada kaldım.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Homatics'in 4K Google TV sticki var mı? Xiaomi Mi TV Stick 4K alma niyetim var ama Google TV olmadığı için arada kaldım.

Homatics Dongle G 4K var Google TV arayüzlü. LPDDR4-X4 Ram var cihazda
Acelen yoksa bekle derim yakında 32 GB çıkartılacak Dongle G depolaması Homatics öyle bir karar aldı ilk Box R 4k 32 GB yükseltti normalde 2/16 dıydı devamlı güncel donanım ile üretim yapıyorlar.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı

www.homatics.com
Xiaomi Mi Box S 2. nesil almıştım Homatics Box 4k Plus pahalı geldiği için. Xiaomi den memnunuz Google Tv ile geliyor fiyatı da şu an çok uygun hepsiburada üzerinde, konuda linki var bakmak isterseniz ben tavsiye ediyorum @Murat ALA hocam. Salondaki Hitachi tv ye de almaya düşünüyorum smart uygulamaları yetersiz geldiği için fakat bu sefer Homatics 4k ile Mi Box 2. nesil arasında kaldım Google Tv olmadığı için Homatics e biraz uzağım.

Son düzenleme:

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com

Murat ALA

Moderator
Moderator
Homatics Dongle G 4K var Google TV arayüzlü. LPDDR4-X4 Ram var cihazda
Acelen yoksa bekle derim yakında 32 GB çıkartılacak Dongle G depolaması Homatics öyle bir karar aldı ilk Box R 4k 32 GB yükseltti normalde 2/16 dıydı devamlı güncel donanım ile üretim yapıyorlar.

Gördüm bunu ya böyle ya da stick lazım bana box almam. Depolaması az gelmişti bununda. Eğer 32 GB depolama ile gelirse hoş olur. Oyun felan oynayacağım yok. Youtube Netflix Bein Connect felan donmadan açsın arayüzü akıcı olsun yeter. Yazılım desteği de önemli tabi ki. Kutudan çıktığı sürümle kalmaması hoş olur.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Gördüm bunu ya böyle ya da stick lazım bana box almam. Depolaması az gelmişti bununda. Eğer 32 GB depolama ile gelirse hoş olur. Oyun felan oynayacağım yok. Youtube Netflix Bein Connect felan donmadan açsın arayüzü akıcı olsun yeter. Yazılım desteği de önemli tabi ki. Kutudan çıktığı sürümle kalmaması hoş olur.
@TC Yıldırım box ların güncelleme geçmişini nasıl görürürz mesela?

Örneğin ben aldığımda x1 vardı, sonra bu kendi kendine güncleleyip duruyor ya hani, ben şu an kontrol etsem belki X9 sürüm göreceğim fakat arada x2 x3 x4 diye mi gitmiş yoksa x1 x5 x9 sürüm mü olmöuş ve bu kontrol edilebiliyor mu?

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
Xiaomi Mi Box S 2. nesil almıştım Homatics Box 4k Plus pahalı geldiği için. Xiaomi den memnunuz Google Tv ile geliyor fiyatı da şu an çok uygun hepsiburada üzerinde, konuda linki var bakmak isterseniz ben tavsiye ediyorum @Murat ALA hocam. Salondaki Hitachi tv ye de almaya düşünüyorum smart uygulamaları yetersiz geldiği için fakat bu sefer Homatics 4k Plus ile Mi Box 2. nesil arasında kaldım Google Tv olmadığı için Homatics e biraz uzağım.
Şimdi Google TV var diye cihaz alınmaz Homatics de arka planda uygulamaları kapatma uygulamalar arası geçiş özelliği var yüksek depolama güncel donanım var.
Xiaomi ilk çıkardığı cihazı güncelleme ile cihazı pert eden ilk firmadır çok mağdur oldu o zaman

Gen 2'yide şaka gibi 2/8 olarak çıkarttı Xiaomi TV'box sektöründe TVBox üretici değil yan ürün olarak 1-2 TVBox üretmiştir

Homatics Sei Robotics firmasının Markasıdır
Sei Robotics Dünya genelinde Çeşitli firmalara TVBox üreten büyük bir üreticidir Adamların ana işi TVBox üretmek.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Şimdi Google TV var diye cihaz alınmaz Homatics de arka planda uygulamaları kapatma uygulamalar arası geçiş özelliği var yüksek depolama güncel donanım var.
Xiaomi ilk çıkardığı cihazı güncelleme ile cihazı pert eden ilk firmadır çok mağdur oldu o zaman

Gen 2'yide şaka gibi 2/8 olarak çıkarttı Xiaomi TV'box sektöründe TVBox üretici değil yan ürün olarak 1-2 TVBox üretmiştir

Homatics Sei Robotics firmasının Markasıdır
Sei Robotics Dünya genelinde Çeşitli firmalara TVBox üreten büyük bir üreticidir Adamların ana işi TVBox üretmek.
Dongle güzel cihazmış takibe aldım onu. Teslimat işleri nasıl oluyor bunların zaten dolarla satıyorlar da Türkiye'den alamaz mıyız direkt vergiyle uğraşmayalım bir de?

Murat ALA

Moderator
Moderator
80 Dolara şimdi baktımda büyük paraymış o kadar vermem :D Max 1000-1200 TL arasında bir şey alırım alırsam.

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
@TC Yıldırım box ların güncelleme geçmişini nasıl görürürz mesela?

Örneğin ben aldığımda x1 vardı, sonra bu kendi kendine güncleleyip duruyor ya hani, ben şu an kontrol etsem belki X9 sürüm göreceğim fakat arada x2 x3 x4 diye mi gitmiş yoksa x1 x5 x9 sürüm mü olmöuş ve bu kontrol edilebiliyor mu?
Adem abi her güncelleme aldığında cihaz sürüm no değişir.
Güncelleme yaptıkça sürüm nodan anlarsın güncelleme aldığını takip etmen gerekli.
Takip edenler biliyor hansinden hangisi gelmiş ne değişmiş gibi sadece sorun varmı diye bakıyorum güncelleme geldiğinde varsa firmaya iletiyorum düzeltiyorlar tekrar güncelleme veriliyor.
Homatics için diyorum diğer firmalara ulaşmak derdini anlatmak imkansız.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem abi her güncelleme aldığında cihaz sürüm no değişir.
Güncelleme yaptıkça sürüm nodan anlarsın güncelleme aldığını takip etmen gerekli.
Takip edenler biliyor hansinden hangisi gelmiş ne değişmiş gibi sadece sorun varmı diye bakıyorum güncelleme geldiğinde varsa firmaya iletiyorum düzeltiyorlar tekrar güncelleme veriliyor.
Homatics için diyorum diğer firmalara ulaşmak derdini anlatmak imkansız.
Ya geldiğinden beri önce ofiste kullandık, sonra ben eve götürdüm kullandım, sonra @İlteriş Yılmaz eve götürdü kullandı, şimdi yine benim evde ve sevgili @Yelda Helvacı bütün gününü bu ürünle geçiriyor, ben belli aralıklarla güncelleme geldiğini görüp yüklemeleri takip etmiş olsam da ilgi alanım olmadığı için kayıt tutmadım açıkçası. Tek dikkatimi çeken, bizde bulunduğu aylar içerisinde ya 3 ya da 4 güncelleme aldı sanki.

Ben kullanıcı gözü ile bakıyorum ve o şekilde yaklaşıyorum, değerlendimemi de uzman değil kullanıcı gözü ile yapacağım zaten :D

PCTeknikElektronik

@PCTeknik
İnce Eleyen
80 Dolara şimdi baktımda büyük paraymış o kadar vermem :D Max 1000-1200 TL arasında bir şey alırım alırsam.
72 $ indirim kodu ile alındığında %10 indirim var kur çok arttı 1400 civarıydı vergi dahil sistem aras kargo teslim ediyor.

1500 civarı next start var Google TV dv vs var nays'la al %10 iade ediyor nays 1350'ye gelir.

TV arkasına sakla bildiğin Stick cihaz olur.

Son düzenleme: