Neler yeni

A101'den Arçelik Güvencesinde Beyaz Eşyalar

NBKpro

Moderatör
Moderator
Web sitesi
inceleriz.com
Baştan söyleyeyim bu gönderi reklam amacı falan taşımıyor. A101'e 18 Mayıs'ta Arçelik AŞ'nin bir markası olan Flavel marka ürünler geliyor. Buzdolabının statik değil no-frost olması dikkatimi çekti. Düşük fiyatlı ürün arayanlara yardımcı olabilir. Ürünler Arçelik'in ürünleri elbette, ama Arçelik ile mukayese edilmemeli, arada üretim segmenti ve hitap ettikleri kitle farkı var.
ebf706a9-1df6-45fb-ba15-780f3400dbc6.jpg

Çamaşır makinesi hakkında, bildiğimiz klasik fırçalı motor bulunuyor. Kazan vidalı değil presli kazan. Kapak kilidi, oynar şekilde yay ve dil şeklinde değil, sabit bir kancası var geçmeli yani. Bu iyi bir özellik, kapağı zorlarken içindeki o sistemi kırma imkanı yok yani.

Ürünlerin detaylı yorumlamasını da @Murat ALA 'ya bırakmış olayım.

Not: bunların UCUZ ÜRETİM ürünler olduğu, EKONOMİK ÜRÜN sınıfında olduğu unutulmamalıdır. Diğer markaların üst seviye ürünleri ile kıyaslamak doğru değildir. Ancak ve ancak kendi klasmanındaki ürünler ile karşılaştırılabilir.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Kalite anlamında ana markalardan çok feragat ettiklerini sanmam. Özellikleri iyi törpülenmiş LCD ekran bile yok. Fabrika garantileri 2 yıl. Ek garanti seçeneği de vardır. Vestelin alt marka ürünlerinden çok daha iyi ürünlerdir.

Graf Spee

Araştırmacı
Araştırmacı
Bende keysmart var memnunum arçelik üretimi ise pek sorun yaşamazsınız.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Aynı ana kalıplara farklı varyasyonel yaklaşımlar sergileyip aynı bantlardan aynı donanımlarla çıkan ürünlerin bir kısmının özelliklerini tırpanlayıp satma işi de Türk Tipi Ehonominin vazgeçilmesi oldu artık.

Neyse ki üretici Arçelik. Kızıyoruz falan lakin şu A101 in bu tarz anlaşmalar ile beyaz eşya sahibi yaptığı insanları da gözardı edemeyiz.

ismai.l

Araştırmacı
Araştırmacı
BSH grubunda Bosch ile Profilo arasında kalite farkı var ama Arçelik ile Altus arasında özellik farkı var. Fiyat iyice düşsün diye LCD ekran bile yok bazı Altus ve Keysmart modellerinde.
Bosch mu daha iyi Profilo mu peki?

Delete User

Yeni Üye
Yeni Üye
Aynı ana kalıplara farklı varyasyonel yaklaşımlar sergileyip aynı bantlardan aynı donanımlarla çıkan ürünlerin bir kısmının özelliklerini tırpanlayıp satma işi de Türk Tipi Ehonominin vazgeçilmesi oldu artık.

Neyse ki üretici Arçelik. Kızıyoruz falan lakin şu A101 in bu tarz anlaşmalar ile beyaz eşya sahibi yaptığı insanları da gözardı edemeyiz.
Peki Arçelik'te kesin olarak, Altus vs alt modellerde saç, kartlar, motor, kazan vs aynı diyebilir miyiz birebir? Tamam ekranından çalsın. Özelliği az olsun.

Murat ALA

Moderator
Moderator
Peki Arçelik'te kesin olarak, Altus vs alt modellerde saç, kartlar, motor, kazan vs aynı diyebilir miyiz birebir? Tamam ekranından çalsın. Özelliği az olsun.
Anakartlar özelliğe göre değişiklik gösterir. Motorlar'da sabit frekanslı ve inverter olarak değişir. Ama aynı inverter ve sabit frekanslı modelleri kullanır. Son zamanda inverter üretimlerde hep TEE kompresörlerle karşılaşıyoruz. Yakında LG kompresörlere geçecekler. Makinelerde kazanlar aynıdır kapı kilit sistemi değişir. Üst modellerde tak tak dediğimiz program bitince kilidi hemen açan sistem kullanılır düşük modellerde program bittikten sonra 3-4 dakika bekleten eski tip kilitler kullanılır. Böyle böyle farklar.

Delete User

Yeni Üye
Yeni Üye
Anakartlar özelliğe göre değişiklik gösterir. Motorlar'da sabit frekanslı ve inverter olarak değişir. Ama aynı inverter ve sabit frekanslı modelleri kullanır. Son zamanda inverter üretimlerde hep TEE kompresörlerle karşılaşıyoruz. Yakında LG kompresörlere geçecekler. Makinelerde kazanlar aynıdır kapı kilit sistemi değişir. Üst modellerde tak tak dediğimiz program bitince kilidi hemen açan sistem kullanılır düşük modellerde program bittikten sonra 3-4 dakika bekleten eski tip kilitler kullanılır. Böyle böyle farklar.
Geçen Altus 709 XNF Joker almıştım. Inverter demiştiniz kompresöre. TEE marka idi. Mesela bu yaz çok sıcak olduğu için çok soğutmama şikayeti gelmiş. Size attığım resimdeki kompresörün kalorisi düşük müdür acaba?

Murat ALA

Moderator
Moderator
Geçen Altus 709 XNF Joker almıştım. Inverter demiştiniz kompresöre. TEE marka idi. Mesela bu yaz çok sıcak olduğu için çok soğutmama şikayeti gelmiş. Size attığım resimdeki kompresörün kalorisi düşük müdür acaba?
Yeni üretim kompresör muhtemelen teknik özelliklerini bulamadım ama bu soğutmuyor şikayetlerinden sonra geçilen kompresörler bunlar. Sorun çıkartacağını sanmıyorum.