Neler yeni

Doğalgaz açma/kapama bedelleri yasal mı?

Elrohir Amandil

Yeni Üye
Yeni Üye
Yeni kredi kartım geldi ve otomatik ödemeleri yeni karta aktardığım halde bi' şekilde yenisine geçmemiş. Her neyse... Doğalgazım kesildi. Durumu fark ettim ve hallettim. 2 saat içinde tekrar gelip açtılar. Yeni faturamda 107 lira açma kapama bedeli yansıtmışlar. Onun da üzerine KDV bindirmişler 128,4 olmuş. Benim ısınma ve yemek yeme hakkımı elimden alıp vana indirip kaldırdım diyerek ceza kesebilirler mi? Bu yasal mı?

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Yeni kredi kartım geldi ve otomatik ödemeleri yeni karta aktardığım halde bi' şekilde yenisine geçmemiş. Her neyse... Doğalgazım kesildi. Durumu fark ettim ve hallettim. 2 saat içinde tekrar gelip açtılar. Yeni faturamda 107 lira açma kapama bedeli yansıtmışlar. Onun da üzerine KDV bindirmişler 128,4 olmuş. Benim ısınma ve yemek yeme hakkımı elimden alıp vana indirip kaldırdım diyerek ceza kesebilirler mi? Bu yasal mı?
Minareyi çalmaya niyetlenen arkadaşlar kılıfını da çalmadan önce diktirdiği için bu saçma durum yasal 😃

altay.

Araştırmacı
Araştırmacı
Açma kapamaya gelen kişinin ücretini alıyoruz gibi düşünüyorlardır muhtemelen. Elemanımı senin için özel çalıştırdım parası...

Faruk KATI

Forumun Dinamik Yüzü 😉
Kadim Üye
Web sitesi
atakumtesisat.net
Açma kapamaya gelen kişinin ücretini alıyoruz gibi düşünüyorlardır muhtemelen. Elemanımı senin için özel çalıştırdım parası...
Bazı şehirlerde sim kartlı sayaçlar kullanılmaya başlanmış, onlarda da aynı bedeller alınıyor 😃

Hakan

Süper Üye
Kadim Üye
Faturalarda bazı saçma sapan bedeller var. Mesela: Sayaç okuma bedeli.

Gelen kişi sayacı okuyor. Fatura düzenliyor. Kurum onu da bizden alıyor. Şimdi ben gelen kişiye sayacı okuma. O bedeli ödemek istemiyorum. Okumadan yaz desem ne olur.

TRT'de bir dizi vardı. Leyla İle Mecnun. Orada adam elektrik faturasındaki TRT bedeline kızıp TRT'ye gitmişti. Koridorda Ersin Düzen ile karşılaştı. Ben TRT'yi izlemiyorum. Bu bedeli sizden istiyorum demişti.

Aklıma geldi şimdi. ☺️