Neler yeni

Kıvırdığınız Kirpiklerinizin Daha Uzun Süre Dayanmasını Sağlayın

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
Makyaj yaparken bazı kadınlar gözlerini daha büyük ve daha çekici göstermek için uğraşırlar. Bunu başarmak için her zaman göz kalemi veya eyeliner kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu yapmanın bir başka yolu da kirpiklerinizi kıvırmak ve daha dolgun görünmelerini sağlamaktır.

Kıvrılmış kirpikler gözleri daha büyük ve daha açık gösterir. Ayrıca daha dolgun ve hacimli görünen kirpikler, daha çekici bir görünüm yaratır. Bu nedenle, kirpiklerinizi kıvırmak ve daha dolgun görünmelerini sağlamak makyajın önemli bir parçasıdır. Kirpiklerinizi kıvırdığınızda ise bunun uzun süre dayanmasını istersiniz. Dayanıklılığını arttırmak için bazı yöntemler mevcut. Örneğin; kirpiklerinizi kıvırmadan önce kirpik kıvırıcınızı saç kurutma makinesi yardımıyla ısıtın veya sıcak suya batırın. Bu kirpiklerinizi daha iyi kıvırmanıza ve daha uzun süre bu şekilde kalmasına yardımcı olur. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskaranızı uygulayarak daha dolgun görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir başka seçenek ise kirpik kıvırma işlemi sırasında bir saç kurutma makinesi kullanmaktır. Bu yöntem kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı kullanmadan da kıvırmanızı sağlar. Öncelikle kirpiklerinizi temizleyin ve güzel şekilde kurulayın. Daha sonra bir kirpik fırçası veya maskara fırçası ve saç kurutma makinesi ile birlikte kirpiklerinizi fırçalayın. Son olarak maskaranızı uygulayarak daha dolgun bir görünüm elde edin.

Son olarak; kirpik serumları veya kirpik uzatma ürünleri kullanarak kirpiklerinizi daha uzun ve dolgun hale getirebilirsiniz.

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben banggood linki paylaşacaktım. Makyaj kategorisini görünce 2 yazı yazayım dedim. Hep böyle oluyor, ne için giriyorum ne yapıyorum :D
Bu konularda da içerik üretilmesi hanımefendilerin ilgisini çekecektir. Forumumuzun güzide hanımları makyaj sever. ?

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
Bu konularda da içerik üretilmesi hanımefendilerin ilgisini çekecektir. Forumumuzun güzide hanımları makyaj sever. ?
Benim babam bayan kuaförü ve annem güzellik uzmanıydı. Şimdi emekli oldular ve Fethiye'ye taşındık. Ancak ben de bebekliğimden beri kuaförde büyüdüm, ergenliğimde çıraklık yaptım. Hatta şu an genç kadınların bile az bildiği şeker + limon tuzu ile çok ağda kaynatmışlığım vardır :D Bu nedenle az da olsa bilgim var. Saç ve makyaj üzerine yazılar yazarım elimden geldiğince :)

İlteriş Yılmaz

Sürecin kendisi sonuçtan çok daha kıymetli.
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.inceleriz.com
Benim babam bayan kuaförü ve annem güzellik uzmanıydı. Şimdi emekli oldular ve Fethiye'ye taşındık. Ancak ben de bebekliğimden beri kuaförde büyüdüm, ergenliğimde çıraklık yaptım. Hatta şu an genç kadınların bile az bildiği şeker + limon tuzu ile çok ağda kaynatmışlığım vardır :D Bu nedenle az da olsa bilgim var. Saç ve makyaj üzerine yazılar yazarım elimden geldiğince :)
O zaman bu başlık da size emanet. ? :clap2

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben banggood linki paylaşacaktım. Makyaj kategorisini görünce 2 yazı yazayım dedim. Hep böyle oluyor, ne için giriyorum ne yapıyorum :D
Valla ben de başlığı açınca ya bizim hatun açmıştır, ya Eylo ya Zeyno dedim ama senmişsin :kiskis

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Şeker ve Limon'un kendisinden yapılanı biliyordum da limon tuzunu hiç duymamıştım. Vay arkadaş her işin incelikleri işte.
Bu arada şu Bayan konusuna aşırı takılanlar var ne yazacağımızı şaşırıyoruz kardeşim.

Kadın desek cinsiyetçi
Hanım desek efemine,
Bayan desek keko

Ne diyecüüük karşim? :cautious:

Youtube videolarımdan birisinde genelde hanımlar bu işlerle ilgileiyor dedim diye bir kadından fırça yedim neden cinsiyetçi bir dil kullandığıma dair.

Kardeşim, ülke nüfusunun Kadın kısmının %90 ve belki fazlası bulaşık ve çamaşır makinesini kendisi kullanıyor ne yapayım yani.

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
İsim olarak bayan kuaförü deniliyordu, son zamanlar sadece kuaför demeye başladılar. Bende alışkanlık olmuş bayan kuaförü diyorum hep. Ama bunun dışında her şey için kadın diyorum. Bir ara kız mıdır kadın mıdır diyen bir siyasetçi vardı. O lafı tepki çektikten sonra birine kız deyince de uyarı alabiliyoruz artık :D

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
İsim olarak bayan kuaförü deniliyordu, son zamanlar sadece kuaför demeye başladılar. Bende alışkanlık olmuş bayan kuaförü diyorum hep. Ama bunun dışında her şey için kadın diyorum. Bir ara kız mıdır kadın mıdır diyen bir siyasetçi vardı. O lafı tepki çektikten sonra birine kız deyince de uyarı alabiliyoruz artık :D
O bahsi geçen şahsın zihinsel dağarcığımda yeri yoktur, kırıntılarının da yok olup gitmesi için gün saymaktayım :)