• İnceleyenler Kulübü'nde her konuda deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Bu sayede "Bilinçli Tüketici Toplumu" oluşturma hedefimize katkı sağlayabilirsiniz. :)
  • inceleriz.com üzerinden inceleme ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Satın Alma Önerisi Samsung TV

mehmet efe

Yeni Üye
Yeni Üye
Öncelikle iyi forumlar, samsung 50q60b ile bu8000 arasında kaldım, ürününlerin kronik bir sorunu var mı ve hangi paneli kullanıyor?

Son düzenleme:
Öncelikle iyi forumlar, samsung 50q60b ile bu8000 arasında kaldım, ürününlerin kronik bir sorunu var mı ve hangi paneli kullanıyor?
Her ikisi de edge led ve karma panel. Kronik sorunları ise birkaç yıl sonra homojen katmanda sararma veya erime yapabiliyor olmaları. Genelde ömrünün sonuna yaklaştığında yani 5-6-7 gibi yaşlarda karşılaşılıyor bu durumlar ile, tabi arka aydınlatma sürekli en üst ayarda kullanıldı ise. Benim evdeki 7 yaşınd aolan Samsung 55KU7500 edge led ve halen bembeyaz çünkü arka aydınlatmayı 20 de 20 yerine 20 de 16 olarak kullanıyorum.

Her ikisi de edge led ve karma panel. Kronik sorunları ise birkaç yıl sonra homojen katmanda sararma veya erime yapabiliyor olmaları. Genelde ömrünün sonuna yaklaştığında yani 5-6-7 gibi yaşlarda karşılaşılıyor bu durumlar ile, tabi arka aydınlatma sürekli en üst ayarda kullanıldı ise. Benim evdeki 7 yaşınd aolan Samsung 55KU7500 edge led ve halen bembeyaz çünkü arka aydınlatmayı 20 de 20 yerine 20 de 16 olarak kullanıyorum.
Hocam 55Bu8000 ile 50q60b arasında görüntü olarak çok fark varmı ve 15bin tl bandında başka önereceğiniz tv varmı?

Hocam 55Bu8000 ile 50q60b arasında görüntü olarak çok fark varmı ve 15bin tl bandında başka önereceğiniz tv varmı?
Fark var elbette. Ne olursa olsun birisinde QDEF katman kullanılıyor. quantumdot teknolojisi ben ne kadar eleştirel yazılar yazsam da görüntüye katkı sağlayan bir unsur. Güzel modeller tercih etmişsiniz zaten, alternatif model aramaya gerek yok. Tercihinizi bunlardan biri yapacaksanız elbette ki ya daha az güzel gösteren büyük, ya da daha çok güzel gösteren küçük ekran olarak kendiniz karar vereceksiniz. Bu kulvarın dışına çıkacaksanız yerli üreticilerin Qledlerine bakmanız gerekir.