Google Play Store, Arama Motorunda Reklam Gösterecek
  1. Anasayfa
  2. Cep Telefonu

Google Play Store, Arama Motorunda Reklam Gösterecek

0

Google, Android kullanıcılarının alışkanlıklarını doğrudan etkileme ihtimali olan bir karara imza atıyor. Google Play Store‘un Nisan 2023 sistem güncelleştirmesini alan kullanıcılar, uygulama mağazasında daha fazla reklam görmeye başladılar. Google’ın bu hamlesi kendi gelir kaynaklarını artırırken, reklamlara takıntılı kullanıcıları sinir krizlerine sokabilir. Zira mobil dünya artık iyiden iyiye reklam hakimiyetine bürünmüş halde.

Google Play Store Nisan 2023 güncellemesini alan kullanıcıların geri bildirimlerine göre uygulama mağazası açılıp arama yapılmak istendiğinde, sınırlı süreli etkinlikler ile sponsorlu öneriler gösterilmeye başladı. Geçmişi hatırlatmak gerekirse; Google Play Store’u açıp arama yaptığınızda, sadece son dört arama geçmişini görüyordunuz. Bu durum artık değişecek ve kullanıcılar, bu alanda reklam görmeye başlayacaklar.

Google Play Store’daki yeni reklamlar böyle görünecek:

454c818bb5e7b181583a83a1dd1dfbdec7dba10d

Yukarıda, Google Play Store’daki reklamlarla ilgili bir ekran görüntüsünü (Kasım 2022’den kalma bir ekran görüntüsü. Arama sayfasındaki reklamlar, ilk kez o dönemlerde ortaya çıkmıştı.) görüyorsunuz. Örneğin; Call of Duty Mobile Season 10’un açıkça reklam yapıldığını görebilirsiniz. Diğer iki oyun da sponsorlu uygulamalar olarak karşımıza çıkıyor.

Google Play Store’un nisan ayı güncellemesi, yavaş yavaş kullanıcılara ulaşmaya başladı. Dağıtım süreci tamamlandığında, tüm Android kullanıcıları Google Play Store’da reklamları görmeye başlayacaklar. Eğer güncellemenin size gelip gelmediğini merak ediyorsanız şu yolu uygulayabilirsiniz:

  • Adım #1: Google Play Store’u açın.
  • Adım #2: Profil fotoğrafınıza dokunun, Ayarlar‘a girin.
  • Adım #3: Hakkında seçeneğine dokunun.
  • Adım #4: Play Store sürümü başlığı altında “Play Store’u güncelle” seçeneğine dokunun.

Öneri:  Spotify Clubhouse'a Rakip Olarak Çıkardığı Özelliğinin Fişini Çekti
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir