NOVATEK Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

NOVATEK Kimdir?

1

NOVATEK Kimdir? yazımızın içeriğine gelmeden önce sizlere kısa bir bilgi vermek istedik. İnceleriz platformu olarak sizlere tüketici elektroniği konusunda her zaman anlatılmayanı anlatmak, söylenmeyeni dile getirmek, gizleneni ortaya çıkarmak gibi bir misyon üstlenmiş olmamız nedeniyle Tüketici elektroniği sınıfında satın aldığınız ürünlerin donanım üreticilerini de tanıtmaya çalışıyoruz.

Biliyorsunuz bizler özellikle televizyon grubunda Türkiye sınırları içerisinde hiçbir sosyal mecrada bulamayacağınız bilgileri sizlere paylaşan TEK siteyiz. Sizlere, satın almış olduğunuz televizyonun panel üretici bilgilerini yıllarca paylaştık ve artık taklit edilmeye de başlandık :) Bu bize sadece mutluluk verir. İşlerini düzgün yapan ve tüketici odaklı olan her yapılanmaya sonsuz saygı duymakla birlikte takıldıkları yerde gelip sorarlarsa bilmediklerini öğretmekten de mutluluk duyarız.

Bu anlamda sizere yaklaşık 5 yıldır paylaşıyor olduğumuz ”Bu televizyonda kullanılan panel nedir?” sorusunun cevabının yanı sıra artık o panelde kullanılan COF çip ve o çip’in üreticileri ile ilgili de bilgi paylaşmaya karar verdik.

Durum bu şekilde olunca o halde COF üreticileri ile ilgili de sizlere bilgi vermek şart oldu ve ilk olarak NOVATEK firması ile ilgili kıs abir bilgi paylaşmak istedik.

Novatek, Tayvan merkezli bir yarı iletken şirketidir ve çeşitli görüntüleme çözümleri için entegre devreler üretmektedir. Özellikle TFT LCD (Thin Film Transistor Liquid Crystal Display) panellerde kullanılan Chip on Film (COF) teknolojisiyle tanınmaktadır.

Novatek, televizyonlar, monitörler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve diğer tüketici elektroniği cihazları için görüntü işleme ve sürücü çözümleri sunmaktadır. COF teknolojisi, TFT LCD panellerin daha ince ve daha hafif olmasını sağlar ve üretim sürecinde daha az parça kullanılmasına olanak tanır.

Novatek, geniş bir müşteri tabanına sahip olan ve TFT LCD endüstrisinde önemli bir oyuncu olan saygın bir şirkettir. Müşterilerine yüksek performanslı, enerji verimli ve maliyet etkin çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Öneri:  Air Fryer Temizliği Dert mi?

Yıllar boyunca iştigal ettiğimiz PANEL ONARIM faaliyetlerimiz esnasında uzun yıllar çok sayıda karşımıza çıkmış olan bu firmanın üretimlerinin kalite düzeyinden biz hep memnuniyetle bahsettik.

Son olarak Next YE 58020 model televizyonda kullanılan CHOT panel üzerinde NOVATEK tarafından üretilmiş olan NT61937H kodlu COF gördüğümüzde bu nedenle mutlu olduk .

Bundan sonraki süreçte de yine sizlere NEDİR? ve KİMDİR? içeriklerimizi üretmeye devam edeceğiz.

KurulmuşMayıs , 1997
MerkezHsinchu Bilim Parkı, Tayvan
Sermaye (NT dolar)6.085 milyar 
Stok koduTSE: 3034
Kat boşluğu10.258 metrekare
çalışan sayısı3.268 kişi 
BaşkanTS Ho
BaşkanSteve Wang
Büyük hissedarBirleşik Mikroelektronik Corp.(TSE: 2303)
Dünya çapında yan kuruluşlarTokyo, Pekin, Şangay, Shenzhen, Cheng Du, Wuhan, Xi’an, SuZhou, Hefei, Hong Kong

Kendi Sitesinden Novatek

Novatek Microelectronics Corp., dünya çapındaki müşterilerimizin gelişmiş düz panel ekran uygulamaları ve ses/video uygulamaları için ortaya çıkan ihtiyaçları karşılamalarına yardımcı olan çok çeşitli ekran sürücüsü IC’leri ve SoC çözümlerinin tasarımı, geliştirilmesi ve satışında uzmanlaşmış lider bir fabrikasyon çip tasarım şirketidir.
Yonga tasarımı ve ileri fabrikasyon teknolojilerindeki uzmanlığımıza dayanan Novatek, Mayıs 1997’deki kuruluşundan bu yana önemli bir büyüme ve genişlemenin yanı sıra olağanüstü bir finansal performans elde etti. Ağustos 2002’de Novatek, Tayvan’ın ana yönetim kurulunda yer aldı. Borsa (TSE), stok kodu: 3034.
En üst düzeyde yenilik ve kaliteye ulaşmaya ve sunmaya çabalayarak, hızla büyüyen bu sektörde rakiplerine karşı rekabet avantajını korumak için hiçbir çabadan kaçınılmamaktadır. Ürünlerimizin ve hizmetlerimizin küresel markalar tarafından iyi karşılanmasından ve onaylanmasından gurur duyuyoruz.
Gelecekte Novatek, müşterilerimiz için uzun vadeli ortaklıklar ve destek sağlamak için teknoloji çözümlerini ve hizmetlerini geliştirmeye devam edecektir. Ayrıca, endüstrinin gelişimini, yenilikçiliğini ve başarısını sürdürmesi konusunda ilham vermek için hiçbir çabadan kaçınmayarak kendimizi tamamen adadık.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir