SEG IP 8000 Kurutma Makinesi Teknik Özellikleri Nelerdir?
  1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

SEG IP 8000 Kurutma Makinesi Teknik Özellikleri Nelerdir?

0

SEG IP 8000 Kurutma Makinesi Teknik Özellikleri Nelerdir diye sorma gereği duyuluyor zira A101 mağazalarında satışa sunulan SEG IP8000 modeli ile ilgili kimse teknik anlamda bir bilgiye sahip değil. Bu nedenle elimizden geldiğince kompresör ve motor üreticisi dahil olacak şekilde sizlere bazsı teknik detayları aktarmak istedik.

image 40

Tabi Seg IP 8000 model özelinde bilgi paylaşmadan evvel sizlere kurutma makineleri ile ilgili bazı ufak detayları da aktarmamız gerekir. Mesela Kurutma makinesi, çamaşır makinesinin üzerine yerleştirildiğinde toplam ağırlıkları dolu halde yaklaşık 150 kilogramı bulur bu nedenle ürünleri yeterli yük taşıma kapasitesine sahip sağlam bir zemin üzerine yerleştirmek zorunda olduğunuzu unutmayınız. Aynı zamanda Kurutma Makinası Montaj Kiti bütün çamaşır makinası markaları ile uyumludur. Ancak Vestel üretimi ürünler dışındaki markalar üzerinde kullanıldığında diğer markalar bundan hoşlanmayabilir ve garanti sürecini bozabilir. Bunun için montaj öncesinde ilgili çamaşır makinası üreticisinden bilgi almanız tavsiye edilir.

SEG IP 8000 model makinenin genel teknik özeliklerine bakacak olursak;

Markası SEG
Model adı SEG KM IP 8000 A+
Yükseklik Min: 845 mm / Max: 855 mm (Ayak ayarlarına göre değer değişir)
Genişlik 596 mm
Derinlik 563mm
Kapasite (maks.) 8 kg yani yıkamaya başlamadan evvel çamaşırların olması gereken kuru ağırlık değeridir
Net ağırlık (plastik kapak kullanımı) 42 kg
Net ağırlık (cam kapak kullanımı) 44,4 kg
Gerilim 220-240 V
Güç 1000 W

Unutmamanız gerekir ki Isı pompalı olan kurutma makinelerinde kurutma sırasında su tankında su birikir. Biriken
suyu her kurutmadan sonra boşaltmanız gerekmektedir. Su tankında biriken suyu
periyodik olarak boşaltma işlemi yerine, makineyle birlikte verilen su tahliye hortumuyla
doğrudan dışarı da verebilirsiniz. Unutmayınız, kurutma makinesi su tankında biriken suyu ütü suyu olarak da kullanabilirsiniz.

Öneri:  Bulaşık Makinesine Domestos Dökülürse Ne Olur?

Sizlere ürünün kullanım kılavuzundan bir kesit ile program tablosuna dair bir bilgi de aktarmış olalım.

image 35

Bu ürünün yani A101 mağazalarında saışa sunulan SEG IP 8000 model çamaşır kurutma makinesinin üretiminde ısı pomparı üreticisi olarak GMCC ile çalışılmış olduğu bilgisini paylaşabiliriz. 6,8CC/40ml olan bu kompresör özellikle kurutma işleminde başarıya ulaşılabilmesi için ihtiyaç duyulan sıcaklığı en verimli şekilde elde edebilecek kompresördür. Aynı zamanda kurutma esnasında hareket halinde olacak olan tamburu çevirmekle görevli olan motorun üreticisi ise WELLING dir.

SEG IP 8000 Çamaşır Kurutma Makinesi Motoru

image 36

Ürünün tamburu ise İNCİ Grubu 100LT galvanizdir.

image 37

SEG IP 8000 model üründe kullanılan evap ve kondenser alüminyumdur. Tahliye pompası HANYU ve ASKOLL ile çalışılmıştır. Enerji tüketim verilerine dair ise aşağıdaki tabloya gözatabilirsiniz.

image 38

Olur da ürün ile ilgili teknik bir sorun yaşar ve ekranda bazı hata kodları görürseniz, kodların ne anlama geldiğini de aşağıdaki tablodan anlayabilirsiniz.

image 39

2 Yıl garantili ve VESTEL güvencesi ile satılan, ücretsiz kurulum hizmeti sunulan bu ürün ile ilgili olarak satın alınmasında sakınca olmayan bir üretim olduğunu belirtmek isteriz. Ek garanti yaptırmayı ve ürünlerinizi www.egaranti.com sisteine kayıt etmeyi lütfen unutmayınız.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir