Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi (Daewoo D-TR 6) Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Beyaz Eşya

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi (Daewoo D-TR 6) Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

10

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi (Daewoo D-TR 6) Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri başlığında D-Tr 0601 W6 model adı ile 6 Program olarak üretilip Vestel güvencesiyle satışa sunulan bu bulaşık makinesinin donanım özelliklerini ve makinenin sizlere ne verip ne veremeyeceğini bu yazımızda ele aldık. Öncelikle belirtelim ki ürün evcut Ülke koşulları ile oldukça ekonomik satılıyor olması nedeniyle sıkça sorulan ve akıllarda ”Ucuz ise nesini eksilttiler?” sorusu uyandıran bir ürün olmakla birlikte bu modelin üretiminde kullanılan sirkülasyon motoru, Tahliye pompası, Isıtıcı Rezistans, kasa gövde sac kesit değerine varana kadar tüm değerler ve komponetler VESTEL ile aynı. Yine komple çelik kazan olan üründe kullanılan hiçbir donanımda eksiltme inceltme veya azaltma yoluna gidilmemiş çünkü Daewoo D-Tr 0601 yani dtr6 ile vestel modellerini bizzat kıyaslayıp kontrol ettim.

Daewoo Bulasik makinesi d tr 0601 teknik ozellikler

Burada akıllara gelen husus elbette ki şu oluyor. Bugün kıymetli bir okuyucumuza yazdıım şu cevabı direkt olarak buraya paylaşmak isterim ”Bu bilgiler ışığında RAKAM anlamında 6 Programlı bir makinenin bu fiyata satılmasını ben HOOVER taktiği olarak görüyorum çünkü Hoover gibi bir markanın H-DISH 500 (HF 6C2S0FS-17) gibi 16 kişilik 12 programlı wifi bluetooth ve sesli komut destekli bir makineyi  6.000 lira bantlarında satmasının sebebi ne ise, 6 programlı bir makineyi Vestel’in Daewoo adı altında satmak isteme sebebi de bu. Her iki markanın da emsalleri çok daha pahalı. Kendilerinin ucuz olma sebepleri belli ve ne yazık ki geçici. Amaçladıkları gibi sahada tutunmaya başladıklarında fiyatları emsalleri kadar olacak.”

Bugün 3 Eylül 2022 ve yukarıda yazdıklarımın bundan 1 yıl sonra çok doğru olduğunu göreceksiniz çünkü bu makineleri bu fiyatlara (Dönemin koşullarına göre emsalleri ile kıyaslandığında ortaya çıkan rakamdanbahsediyorum) bulamayacaksınız.

Öneri:  A101.com.tr'de Satışa Çıkan Samsung RT46K6000WW No Frost Buzdolabı Ön İncelemesi

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi satın alıp, üstüne bir de +4 yıl garanti yaptırıp bu fiyata 6 programlı makine ile yıllarca kendimi güvenceye almak yapılabilecek en mantıklı alışverişlerden birisi olur.

Daewoo Bulasik makinesi d tr 0601 program ozellikleri

Uzun zamandır beni takip edenler bilir ki VESTEL söz konusu olduğunda önerdiğim tek beyaz eşya ürünü bulaşık makinesidir.

Bu makinede kullanılan Yıkama (sirkülasyon) motorunun üreticisi Welling, Standart AC motordur ve 90watt gücündedir. Kullanılabilecek en istikrarlı motorlardan birisidir.

yikama

Tahliye pompası olarak LEILI ve HANYU kullanılmış ki HANYU pompaları ben 15 seneye yakın zamandır bilirim, istisna durumlar dışında bulaşık makinelerinde sorun çıkardığını ben görmedim (Çamaşırda durum değişir) Elektronik kart mühendisliği çok uzun yıllardır vestel mühendislerinin elinden çıkar, evinde Regal Bulaşık makinesi kullananbirisi olarak hem tüketici, hem eski servis, hem de bir teknoloji takipçisi olarak güvenle satın alabileceğinizi belirtmek isterim.

Daewoo Bulasik makinesi d tr 0601 teknik ozellikler 2

Bulaşık makineniz ilk kurulduğunda yetkili servisten mutlaka kireç testi uygulamasını rica edin. Kendiniz yapmak isterseniz aşağıya detayları ekliyorum. Merak ettiğiniz tüm teknik detaylar için SORU SOR bölümümüzü kullanabilirsiniz.

Daewoo Bulasik makinesi d tr 0601 kirec test

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (10)

  1. 26/09/2022

   Çok faydalı ve detaylı bir anlatım olmuş, teşekkür ederiz.

  2. Detaylı incelemeniz için çok teşekkürler. Özellikle kullanılan parça detayları biz son tüketicilerin normal şartlarda ulaşması mümkün olmayan bilgiler. İncelemeniz içimi rahatlattı. Umarım uzun yıllar sorunsuz kulanırız.

  3. Evet.Bende sizin bu incelemenize güvenerek bu makinadan almış bulunuyorum.Fakat malesef ek kurutma opsiyonunu kullandığımız halde yıkanan tabak bardağın üzerinde öbek öbek su birikintileri kalıyor.Bunun olmaması için bir tavsiyeniz varmı?

  4. 12/01/2023

   Merhaba,
   YouTube,sosyal medya ve internet sitelerinizde tüketicileri bilgilendirdiginiz için İlteriş YILMAZ , Adem HELVACI ve ekibine teşekkür ederim.Yaptiginiz Daewoo bulaşık makinesini hb den 23.12.2022 de 4200 TL ye sipariş verdim 02.01.2023 de teslim aldığım gibi 6 bin TL yi gördü bugün 6299 TL genel olarak güzel sorun şu bütün programları denedim ekstra kurutma +hijyen vs kullanmama rağmen kuruluk az kapağı program bitince acsakta acmasakta aynı evde son 2 ayda 2 makine daha denedim birtanesi Bosch electronic 2 programlı 12 senelik makina diğeri Beko 2001 D kurutma performansi ve kurutma sonrası bardak tabak sıcaklığı yüksekti ıslaklık yoktu hepsi bind act.. tablet deterjanla yıkandı ve parlatıcı ve tuz kullanmadan yapıldı köy suyu şebekesine bağlı ve su da kireç yok servis sertlik ayarını 1 olarak ayarladı kurutma performansını yada suresini yükseltmek mümkün mü son olarak program tablosunda p6 seceneginde otomatik yazan kısım var suyu program süresi değişebiliyor o moda nasıl geçilir bilgi verirseniz sevinirim iyi çalışmalar Rize’den selamlar

  5. 20/02/2023

   merhabalr kullanım klavuzunda eco modda otomatık kapak açma var yazıyor acaba mevcutmu

  6. Sizin gibi bilini kişilerin yorumu biz tüketici ler için çok faydalı oluyor çok teşekkür ederim
   Daewoo ürünü almak istiyorum tavsiye edermisiniz

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir