A101 SEG BM6001X Bulaşık Makinesi
  1. Anasayfa
  2. Beyaz Eşya

A101 SEG BM6001X Bulaşık Makinesi

1

A101 SEG BM6001X İnox Bulaşık Makinesi ile ilgili tüketici bilgilendirme yazımızda sizlere A101 mağazalarında 15 Aralık 2022 tarihinde satışa sunulacak olan İnox 6 Program bulaşık makinesi ile ilgili teknik detayları aktaracağız. Vestel markasının Manisa’da bulunan fabrikalarında üretilen SEG bulaşıkmakinesi A101 işbirliği ile tüketicilere 5599TL fiyat ile 2 yıl garantili olarak sunulmaktadır. Üründe ücretsiz nakliye ve montaj hizmeti var olmakla birlikte istenirse +4 yıl garanti hizmeti de satın alınabilmektedir. Ek garanti ile ilgili görüşlerimizi https://www.inceleriz.com/a101-seg-cx482-inox-kombi-buzdolabi/ yazımızda sizlere belirttik ve avantajlı olduğunu vurguladık. Standart 12 kişilik sepete sahip olan üründe tüketiciye hızlı 30 dakika 40 derece – Eko – Süper 50 dakika 65 derece – Hijyen 70 derece / Yoğun 70 derece ve ön yıkama gibi seçenekleri sunmaktadır. 54desibel ses seviyesine sahip olan ürünün senelik enerji tüketim değeri 254kw olarak değerlendirilmiş olmakla birlikte henüz tarafımızdan ölçüm ve testleri yapılmamıştır. 60cm grubunda 12 litre su tüketimi olan bu makinenin üretiminde sirkülasyon pompası TONLON firmasından kullanılmış. Görseli aşağıdadır.

Tonlon Yikama Motoru

Tahliye pompası olarak ise YINHAU ile çalışılmış. Bizim yakın takip edenler, Vestel markasından Beyaz eşya ürün grubu kolay kolay önermediğimizi bilmekle birlikte sadece ve sadece Bulaşık Makinesi ürün grubunda GÖZÜ KAPALI ALINIR diye tanımlamada bulunduğumuzu da bilirler. Bulaşık makinesi üretiminde çok stabil bir istikrar içerisinde olan Vestel markası ve Vestel üretimi diğer markalar için yıllar boyunca tüketicilere öneride bulunduk ve hiç yüzümüzü kara çıkarmadı. SEG BM6001X (Seg SBM6001X) model ürünün üretiminde kullanılan donanımlar içerisinde TONLON sirkülasyon pompası (Yıkama Motoru) kullanılmış olmasına dikkat çekmek isteriz. TONLON MOTOR ile ilgili bilgi vermek gerekirse eğer, 2001 yılında kurulan, ev ve endüstri alanı için elektrik motoru tasarımı ve üretimi yapan, 18 yıllık geçmişi ve yıllık 10 milyon motor üretim kapasitesi olan Çin’li üreticidir.

Öneri:  A101 SEG CX482 Inox Kombi Buzdolabı

Sirkülasyon pompası bir bulaşık makinesinin en ana unsurudur bu nedenle üreticisi hakkında da bilginiz olmasını istedik. Tahliye pompası konusunda ise HANYU ve YINHAU ile uzun yıllardır çalışılıyor, rüştünü ispat etmiş donanımlardır. Elbette ki yıkama suyunu ısıtacak olan reziatansa da değinmezsek olmaz. 1800Watt gücündeki bu rezistansın görseli yine aşağıdadır.

r1

Anakart dizaynı Vestel mühendislerine aittir ve takip ettiğimiz kadarı ile kendi kendine arıza oranları düşüktür. (Şebeke gerilimi etkilerine dikkat) Anakartımız ise aşağıdaki şekildedir.

r2

Ürünler ücretsiz nakliye+ücretsiz montaj hizmeti ile 2 yıl garantili olarak sunulmakla birlikte ek garanti konusuna mutlaka dikkat etmenizi ve ilk 6 ay içerisinde indirimli fiyat ile ek garantilerinizi mutlaka yaptırmanızı öneriyoruz. Bunun yanısıra ürünün INOX (inox) olması nedeniyle özellikle kapı sacı bölümünde paslanma ve çürüme yapmaması adına sıvı temaslı temizliklerden kaçınmanız konusunda şiddetle uyarıyoruz. Erken çürüme, paslanma gibi sorunların önüne geçebilmek adına ya firmanın sunduğu ya da inceleriz.com üyelerine indirimli olarak Cleanmaster tarafından sunulan İnox özel spreylerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ürün her ne kadar leke tutmayan inox diye pazarlansa da bu konuda tüketicileri uyarmak isterim ki İnox ürün kullanmak beyaz ürünlere nazaran daha fazla özen ister ve beyazlara oranla daha sık temizlenmesi gerekir. Leke tutmayan kısmı %100 doğru bilgi değildir. Beyaz ürünlere oranla İnox ürünlerde dokunma izleri çok daha yoğun belli olur bu nedenle sık temizlenmesi ancak temizlik esnasında kesinlikle SIVI KULLANILMAMASI gerekir. Asitik içerik veya direkt su bazlı temizleyiciler gövde ve/veya kapının erken paslanmasına neden olur ve ürününüz ne kadar garantili olursa olsun fima buna garanti dahilinde hizmet vermeyecektir. İnox yüzeylerin temizleyicileri de özeldir ve Alifatik Hidrokarbon içeren ürünler kullanılır. Bu tarz bir ürün için mutlaka İnox Yüzey temizleyici/parlatıcı ürünler kullanmanız gerektiğini unutmamanız gerekir. Böyle bir durum için üretici firmanın size sunduğu veya aşağıdaki gibi Cleanmaster firmasının İnceleriz.com takipçilerine özel indirimli olarak sunduğu ürünleri tercih edebilirsiniz. İndirim kuponlarına sitemizdeki şu yazıdan ulaşabilirsiniz.

Öneri:  AISI 430 Nedir? Kurutma Makinesi Tamburu Çelik mi Alüminyum mu?
Cleanmaster inox parlatici 1

A101 Bulaşık Makinesi, çamaşır makinesi ve buzdolabı konularında uygun çözümler sunmaya devam ediyor. A101 Bulaşık Makinesi başlığına baktığımızda Vestel tarafından üretilen SEG ve Regal ürünleri sıkça yer almaktadır. Yerli üretim olan bu ürünler uygun fiyatıyla son tüketicinin ilgisini çekiyor.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir