Apple Watch Modellerinin Arayüz Tasarımı Yenileniyor!
  1. Anasayfa
  2. Donanım

Apple Watch Modellerinin Arayüz Tasarımı Yenileniyor!

0

Apple, 5 Haziran’da yapılacak olan WWDC 2023 etkinliğinde işletim sistemiyle ilgili büyük güncellemeler duyurmaya hazırlanıyor. Düzenlenen etkinlikte yeni iOS ve macOS sürümlerini tanıtacak olan şirket, yeni watchOS güncellemesini de tanıtmaya hazırlanıyor. Yeni güncelleme ile birlikte Apple Watch modellerinde arayüz tasarımı önemli oranda değişebilir.

Apple, watchOS 10 ile birlikte arayüzü değiştiriyor

watchOS 10 ile birlikte Apple Watch modellerinde yeni bir arayüz tasarımı sunmaya başlayacak olan şirket, önemli bir değişikliğe imza atmayı hedefliyor. Gelen bilgilere göre yeni watchOS sürümünde iOS 14 ile birlikte kullanılmaya başlanan widget’lar yer alacak.

Ünlü Apple analisti Mark Gurman’a göre Apple yenilenen işletim sisteminde widget’ları saatin merkezine konumlandıracak ve bu widget’lar kullanıcının isteğine göre şekilendirilebilecek. Gurman ayrıca, ilk Apple Watch modellerinin bir parçası olan Glences sisteminin ögelerinin de geri geleceğini iddia ediyor.

Bunun yanı sıra Apple’ın Apple Watch’ın fiziksel düğmelerine yönelik bir ince ayarı test ettiğide gelen bilgiler arasında. Yeni arayüz tasarımı ile birlikte akıllı saatin dijital kurma koluna basmak, kadranın şu anda watchOS 9’da yaptığı gibi sizi ana ekrana götürmek yerine işletim sisteminin kullanıcıyı yeni widget’lar görünümüne yönlendirmesi bekleniyor.

watchos 10 apple watch 2

Bu dramatik değişim nedeniyle müşterilerinin kullanıcı deneyimlerinin zarar görmesini istemeyen Apple, bu arayüz tasarımını ilk etapta opsiyonel olarak sunabilir. Böylelikle eski arayüz tasarımına alışık olan kullanıcıları, saatlerini eski şekilde kullanmaya devam edebilecekler.

Apple’ın WWDC 2023 etkinliğine henüz 1 aydan daha uzun bir süre var. Önümüzdeki süreçte Apple’ın watchOS dahil olmak üzere işletim sistemlerinde yapacağı yenilikler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmayı planlıyoruz. Peki siz watchOS 10 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Öneri:  Zoom H8 Ses Kayıt Cihazı İncelemesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri
    İlginizi Çekebilir

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir