ARÇELİK Buzdolabı Kompresörleri 2024-2025 Döneminde Değişiyor
 1. Anasayfa
 2. Haber

ARÇELİK Buzdolabı Kompresörleri 2024-2025 Döneminde Değişiyor

0

ARÇELİK Buzdolabı Kompresörleri 2024-2025 Döneminde Değişiyor yazımızı bir duyum üzerine sizlere paylaşma gereği duyduk. İlerleyen dönemde daha geliştireceğimiz bu yazımızda sizlere geçmiş yıllarda bizlerin düşüncesine göre Temmuz Ağustos dönemlerinde buzdolaplarının YETERSİZ SOĞUTMA veya ERKEN KOMPRESÖR ARIZASI gibi şikayetlerin artmasının sebebinin kompresörlerin kalori değerlerinin yetersiz kalmasındna kaynaklandığını belirtmiştik.

Arçelik firmasının 2022 Faaliyet Raporunda bu durum öngörülmüş olsa gerek ki Eskişehir Kompresör Fabrikası için Sanayi Bakanlığından Hamle Teşviği onaylanmış ve 2022 yılındaki yatırım tutarı 1,5 milyon euro olmuştur. Yine 2022 Faaliyet raporuna göre Arçelik beyaz eşya, televizyon, klima, çay ve kahve makinesi üretim faaliyetlerinin %65’i Türkiye’de, %35’i yurt dışında gerçekleşmektedir. Kompresör, motor ve elektronik kart üretimlerinin ise %100’ü Türkiye’de gerçekleşmektedir.

Arçelik ile LG nin çok uzun yıllar öncesine dayanan bir iş ortaklığı olduğu da herkes tarafından bilinir. Dolayısı ile birçok LG ürünün Arçelik fabrikalarında üretilip sahaya sürüldüğü de bilinir. Dolayısı ile birazdan paylaşacağımız bilgi de bu anlamda şaşırtıcı bir durum değildir.

Daha önce Embracco Jiaixipera ve Donper gibi firmalarla çalışan ve buzdolabı üretimlerinde bu kompresörleri kullanan Arçelik, Embracco kompresörlerin pahalı olması nedeniyle ağırlıklı olarak Jiaixipera, sonradında görece daha ekonomik olen Donper ile de çalışma yapmış olsa da görülüyor ki istenen sonuç tam olarak elde edilememiş ve henüz resmi bir açıklama olmasa da 2024 ve 2025 yıllarına ait buzdolabı üretimleri LG kompresrler ile yapılacak bilgisi kulağımıza geliyor.

Eskişehir’de bulunan Buzdolabı üretim fabrikalarında buna dair hazırlıklar yapıldığı da dikkatlerden kaçmıyor.

WhatsApp Gorsel 2023 08 11 saat 18.08.15

Alınan bu kararın ve yapılacak olan bu hamlenin Arçelik tüketicilerine hayırlı olmasını diliyoruz. Tüketiciler adına atılan her iyileştirici adım bizler için mutluluk kaynağıdır. Öte yandan bazı konuları tartışmaya açıyor olan bu kararın sonuçları ile ilgili ilerleyen zamanlarda elbette ki tekrar sizlerle bilgi paylaşımında bulunacağız. Bu yazının yazıldığı 12 Ağustos 2023 tarihinden henüz kimse bilmiyorken bu bilgiyi sizlerle paylaşmak da inceleriz.com ailesinin bir farkı olsun :)

Öneri:  Klima Isıtma Modunda Neden Bazen Soğuk Üfler?

LG Buzdolabı kompresörleri Arçelik ailesine hayırlı olsun. Bu kompresörler ile yapılmış üretimlerin ilk partisinden ürün satın alıp inceleme sonuçlarını mutlak asizlere paylaşacağız.

WhatsApp Gorsel 2023 08 11 saat 18.08.15 1

Değişiklik kararının hangi segmentleri kapsayacağı, R134 – R600 soğutucu akışkan (Gaz) ile nasıl bir ayrım yapılacağı, İnverter mi yoksa sadece sabit frekans kompresörlerde mi bu değişikliğe gidileceğinin detayları ile yine karşınızda olacağız.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (0)

  1. 01/04/2024

   Merhaba, Beko 670561 EGC buzdolabı satın aldım üzerinde Embraco FMXD9C Kompresör var. LG, Embraco, jixp, donper vs arasında en iyisi hangisi oluyor ?

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir