Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici
 1. Anasayfa
 2. IoT Ürünleri

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici

0

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici yazımızda akıllı hava temizleyiciler ile ilgili sıkça sorduğunuz sorulara cevap vereceğiz. Bunun için ofisimizde Xiaomi akıllı hava temizleyici testlerine başladık.

xiaomismartairpurifier

Akıllı hava temizleyicilerin temel mantığı ortamdaki havayı vakumlayarak filtreden geçirmek ve daha temiz bir şekilde ortama geri göndermektir. Haliyle bu ürün de bir adet filtre, bir adet pervane ve bir adet de led ekrandan oluşuyor.

Vaat ettiği ise yemek pişirirken ortaya çıkan duman, tütün dumanı, toz, polen, kepek, evcil hayvan kokusu, havada uçuşan bazı virüsler ve bakteriler gibi olumsuz şartları mümkün olduğunca filtreleyip ortama bu etkenlerden arındırılmış bir hava salıvermek. Bunu ne kadar başarabildiğini testlerimiz süresince bu yazıyı güncelleyerek sizlerle paylaşacağız.


Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici Teknik Özellikleri

 • 360° çok yönlü hava girişi
 • 25-43 m² etkili kapsama alanı
 • Üçü bir arada filtre ve 0,3 μm parçacıklar için %99,97’lik filtreleme oranı
 • Aktif karbon yüksek bir emilim oranına göre 1,8 kat daha yüksek
 • 150m³/h hava temizleme kapasitesi
 • Kullanıma bağlı olarak 6-12 ay filtre kullanım ömrü
 • 20.000cm² Yüksek verimlilikli filtreye ait genişletilmiş alan
 • Filtrede 450.000mg Yüksek kaliteli aktif karbon içeriği
 • Akıllı uygulama desteği ve filtre değiştirme hatırlatıcıları
 • Zaman ayarlı açma kapama
 • Çocuk kilidi
 • Otomatik, gece ve favori olmak üzere 3 ayrı mod seçeneği
 • Led ekran üzerinde ortam sıcaklığı ve nem göstergesi
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici

Biz şu anda ürünü ofisimizde test ediyoruz. Ofisimizde ortalama 20 m²’lik bir odada sürekli çalışır halde ve göstergeye bakacak olursak ilk çalıştırdığımız andan bu yana (yaklaşık 24 saat) PM2.5 olarak adlandırılan ince partiküllerin oranı 001-004 arasındaydı hep. Hava kirliliği göstergemiz yine koyu yeşil. Yani ferah ve temiz havaya sahip olduğumuz anlamına geliyor. Dolayısıyla daha yüksek PM2.5 değerine sahip ortamlarda da testimizi yapacağız ve bir süre sonra ortam değerinin ne kadar değiştiğini de gözlemleyip sizinle paylaşacağız.

Öneri:  NAND Flash ile SPI Flash Arasında Ne Fark Var?

Ürün oldukça şık ve kullanışlı. Ön kısımdaki led ekranda PM2.5 değeri, ortam sıcaklığı ve nem göstergesi yer alıyor. Hava çıkışının da olduğu üst kısımda açma/kapama ve mod değiştirme için 2 adet dokunmatik düğme yer alıyor. Ürünü iki parça gibi düşünürsek alt kısımda 4 tarafta da delikler yer alıyor. 360 derece hava temizleme özelliğini sağlayan da bu. Ürünün iki tarafında da birer düğme yer alıyor. Bu düğmelere aynı anda basarak ürünü iki parçaya ayırabiliyorsunuz. Bu sayede filtre temizliğini ya da değişimini oldukça kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Bu üründe kullanılan filtre Xiaomi’nin yüksek verimlilikli filtre olarak adlandırdığı kendi filtresi. Xiaomi geleneksel HEPA filtrenin özelliklerini barındırırken filtreden daha fazla hava geçmesini sağlayarak daha sessiz çalıştığını ve daha az enerji tükettiğini söylüyor. Favori moduna aldığımızda ürün gerçekten oldukça sessiz çalışıyor.

Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite Akıllı Hava Temizleyici Görselleri

xiaomiairpurifier
20230808 103059
20230808 103739
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir