Halkbank Paraf RingPay Nedir, RingPay Nedir?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Halkbank Paraf RingPay Nedir, RingPay Nedir?

2

Halkbank Paraf Ringpay reklamları yayınlanmaya başladığından bu yana “RingPay Nedir?” aramaları artmaya başladı. Biz de RingPay’in çalışma prensibini sizin için inceledik.

Aslında kredi kartlarından farklı bir mantıkla çalışmıyor. RFID dediğimiz Radyo Frekans ile Tanımlama teknolojisiyle çalışıyor. RFID bir etiket ve bir okuyucu sistemiyle çalışır. Etiket kredi kartı, yüzük gibi ürünlere eklenirken okuyucu da pos cihazı gibi bir güce ihtiyaç duyan cihazda bulunur. Etiket bulunan ürün okuyucuya 3 santim kadar yaklaştırıldığında veri radyo frekans ile etiket tanımlanır ve bu aşamadan sonrası etiket sağlayıcının sistemiyle bağlantı kurmaya kalır.

Paraf banka kartı veya kredi kartına sahipseniz 750 TL ödeyerek bu yüzüğü edinebiliyorsunuz. Ardından Paraf kart bilgilerinizi yüzüğünüze tanımlatıyorsunuz. Burada vaat edilen kart bilgilerinizi kimseyle paylaşmadan ödeme yapabilmek ve uygulama üzerinden anlık olarak ödemeleriniz takip edebilmek.

Bu yöntemin ne kadar kullanışlı olduğu ve telefonla ödeme gibi seçenekler varken ne kadar gerek duyulacağı tartışılır. Şayet böyle bir yönteme sahip olabilmek için 750 TL ödemek gerekiyor. Bunun yanında yüzüğün kişinin zevkine hitap edip etmemesi, kilo alma ve verme durumlarından etkilenebilme ihtimali gibi durumlar da göz önünde bulundurulmalı.

Halkbank Paraf RingPay Nedir

Halkbank Paraf RingPay Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sanırım bu kampanya başlatılırken yapılan en büyük hatalardan biri bu. Çünkü Google’da bu konuda bir arama yapıldığında hiçbir sonuç bulunmamaktadır. Bu da bize sürecin doğru yönetilemediğini düşündürüyor.

Bir reklam kampanyası başlattığınızda hedef kitlenizin o konuyla ilgili yapacağı aramaya karşılık bir cevap bulabilmesi ilk olumlu etkiyi alabilmenin yollarından biridir diye düşünüyorum. Arama yapıldığında bir sonuç bulunamazsa hedef kitle bunu acemice yönetilmiş bir süreç olarak değerlendirebilir.

Öneri:  Sony, akıllı televizyon dünyasına 5 yeni model daha kazandırdı

İlerleye dönemde ne kadar yaygınlaşır bilinmez ancak bu yenilikçi yaklaşımın öncüsü olmanın bankanın prestijine katkı sağlayacağı aşikar.

Halkbank Paraf RingPay Nedir?

Halkbank’ın duyurduğu yeni bir ödeme yöntemidir. Bu yöntemin kullanılabilmesi için bankadan Radyo Frekans ile Tanımlama teknolojisine sahip bir yüzük sipariş edilmelidir. Ardından kart bilgileriniz bu yüzüğe yüklenir ve bu yüzükle temassız ödeme yapılabilir.

RingPay Nedir?

Temelde Radyo Frekans ile Tanımlama teknolojisiyle çalışan bir ödeme yöntemidir. İçine bir etiket yerleştirilmiş yüzüğe banka/kredi kartınızı tanımlatmanızın akabinde bu yüzüğü bir okuyucuya yaklaştırarak temassız ödeme yapabilmenize olanak sağlar.

İlginizi Çekebilir : İnceleriz Forum Açıldı!

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    Yorumlar (2)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir