Şımart Akıllı Kamera İncelemesi
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Şımart Akıllı Kamera İncelemesi

1

Şımart Akıllı Kamera İncelemesi – Günümüz Teknoloji Çağı ve gerek güvenlik gerekse merak etkileri ile artık yaşam alanlarımızı görsel kayıt altında tutma gereksinimi eskiye oranla daha yüksek seviye artmış durumda. Bu koşullar altında birçok görüntüleme ve kayıt altına alma seçeneği de tüketicilerin karşısına çıkmakta fakat her biri için mutlaka bir eksik veya bir yetersizlik durumu söz konusu olabiliyor. Bu durumda Şımart Akıllı Ev Ürünleri Fabrikasından çıkan Şımart SM-IPC kamera bizlere neler sunabilir, ne gibi avantajları var buna bir göz atalım istedik.

Öncelikle Şımart Akıllı Ev Teknolojileri bu ürün ile ilgili teknik olarak neler belirtmiş ona bir bakalım.

Ürün AdıAkıllı Kamera
ModelSM-IPC
Piksel2.0MP
Video SıkıştırmaH.264 Yüksek Profil
Görüntü İyleştirmeGeniş Dinamik Aralık 3D Gürültü Azaltma
DepolamaMicro TF Kart
Kablosuz ŞifrelemeWEB/WPA/WPA2 Şifreleme
Güç Girişi5V 1A(Min)
Wi-Fi Frekansı2.4Ghz 802.11b/g/n
Desteklenen PlatformlarAndroid & iOS
VaryantGündüz-Gece/8-10m
Yazılım1.1.47.295 (Yazının yazıldığı tarih olan 17.06.2023 sürümü)

İnceleriz.com ofisimizde birkaç haftadır test ediyor olduğumuz bu kameranın özellikle hareket algılama desteği güvenlik konusunda pozitif bir katkı sunuyor. Güvenlikten kasıt illa ki evinize hırsız girmesi ile sınırlı bir kavram değil. Mesela ben sadece benim masamın bulunduğu bir alanda bilgisayarımın veya masamın etrafında kimsenin bir şey kurcalamasını istemiyor olabilirim. Dolayısı ile aşağıdaki gibi konumlandırılmış bir kamera sayesinde sadece bana ait olan bir alanın, ben yokken de sadece bana ait şekilde kalmasını sağlayabilirim.

Simart Kamera

Bu şekilde konumlandırılmış bir kamera, sadece görüntü kaydı yapmak yerine hareket algıladında devreye girer ve sizi bilgilendirir.

image 6

Ürün üzerinde bulunan depolama kartı desteği sayesinde görüntüler karta kaydedilirken siz dilerseniz anlık olarak cep telefonundan da kayıt veya fotoğraf alabilirsiniz. Aynı zamanda size kameranın lensinden durum nasıl ve hangi açı, hangi kalitede görünüyor bunu da göstermiş olayım :)

Öneri:  ASV Panel Nedir?
Simart Akilli kamera
image 7

20m2 olan bu alandaki mevcut ışık seviyesinde (TV testleri olduğu için karartma perdeleri kullanıyoruz) kamera lensinden görüntü kalitesi bu şekilde olmakla birlikte takribi 8-10 metre mesafeye kadar gayet kaliteli ve anlaşılır görüntüler sunabilmektedir.

Şımart akıllı ev sistemleri tarafından üretilen Şımart SM-IPC model kamerada hareket algılama özelliğinin dışında çevrimdışı bildirim özelliği de yine dikkat çekici bir detay. Sık bildirimleri önlemek amacı ile cihazın 30 dakikadan daha fazla süre ile çevrimdışı kalması durumunda size bildirim yollanmasını sağlamak yine sizin elinizde.

image 8

Şımart Akıllı Kamera da diğer tüm şımart ürünleri gibi geliştirilmeye devam ediliyor olması nedeniyle güncellemeleri hiç kaçırmamaktadır.

guncelleme

Şımart Akıllı Kamera ile ilgili kısa bir ön bilgilendirme yazısı girmek istedim. Keşfettiğim özellikleri ile birlikte bu yazıyı geliştirmeye devam edeceğim.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (1)

  1. 18/06/2023

   Adem Bey merhabalar. Ürünü bir nas cihazına onvif olarak tanıtıp görüntü alabiliyor muyuz? Nas cihazına kayıt yedeği aldırabilir miyiz? selamlar.

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir