NOVATEK Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

NOVATEK Kimdir?

0

Nedir ve Kimdir içeriklerimiz kapsamında sizlere bu yazımızda NOVATEK KİMDİR sorusunun cevabını paylaşacağız fakat öncelikle neden bu NOVATEK önemli onu izah edelim.

Özellikle Televizyon araştırmaları yapanlar sosyal mecrada mutlaka ADEM HELVACI ismi ile karşılaşır zira toplumun büyük bir kesimi özellikle tarafsızlık ve doğruderin teknik bilgi aradığında cevabı bu isimden bulacağını bilir :)

Dolayısı ile bu KİMDİR içeriklerini arttırmak gerekliliği doğmuştur zira satına ldığımız ürünlerin ne olduğunu bilmek gerektiği kadar o ürünlerde kullanılan teknik donanımları da bilmemiz gerekmektedir. İşte bu bağlamda Televizyonlarımızın en önemli unsuru olan panel üreticilerini nasıl merak ediyorsak, o panel üreticilerinin panelelrin üretiminde kullanılan ve en çok merak ettiğimiz diğer husus olan COF sayısındaki COF yani Chip On Film üreticilerini de merak etmeliyiz zira onlar da bu kalite zincirinin bir parçasıdır.

Novatek Microelectronics Corp dünya genelinde flat panel teknolojilerinde kullanılan chip ihtiyacını karşılayanbir tedarikçidir. ekran sürücüleri, sürücü IC komponentleri, SOC çözümleri ve tasarımı konusunda 1997 yılından beri faaliyet halindedir. Yonga setleri ve ileri fabrikasyon teknolojiler üzerinde uzmanlığı bulunan Novatek firması Mayıs 1997 deki kurululundan bu güne uzanan önemli bir büyüme gelişme sergilemiştir.

Şirket Merkezi Tayvan da bulunan Hsinchu Bilim Parkı içerisindedir. 10.000m2 den büyük bir alan üzerinde 3200 üzerinde personel ile faaliyet halindedir. Şirket, TFT-LCD ekran sürücüsü entegre devreleri (IC’ler) üretimi ve dünya genelinde birçok tüketici elektroniği üreticisine bu ürünleri sağlamaktadır. TFT-LCD ekranlar, özellikle televizyonlar, monitörler, dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletler gibi birçok elektronik cihazda kullanılan popüler bir ekran teknolojisidir.

Bilindiği üzere bu işin ana üssü Tayvandır. Tayvan, elektronik üretim ve yarı iletken sanayi için önemli bir merkezdir ve birçok büyük yonga üreticisi ve elektronik şirketi burada faaliyet göstermektedir. Novatek gibi fabrikalar da bu ülkelerdeki güçlü gruplarından ve yetenekli iş gücünden faydalanmaktadır.

Öneri:  Klimanızı Doğru Kullanmanın Yolları

Novatek markası biz Televizyon meraklıları için en çok COF üretimi konusunda önemlidir ve buna somut bir örnek vermek istersek TCL 58P635 ve NEXT YE58020 gibi modellerde Novatek COF malzemeleri kullanılmıştır. Aşağıdaki foto, bu ürünler üzerinde yaptığımız testler esnasında bizim tarafımızdan çekilmiştir.

Novatek COF NT61937

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir