Air Fryer Temizliği Dert mi?
  1. Anasayfa
  2. Küçük Ev Aletleri

Air Fryer Temizliği Dert mi?

0

Madem ki bilinçli tüketici toplumu oluşturabilmek adına bir mücadele içerisindeyiz, o halde elbette tüketicilere ürün satın almaları yönde doğru yolu göstermek üzere kılavuz olduğumuz gibi olası yan etkileri de anlatmak ve aktarmak zorundayız zira tüketiciler kararlarını bu doğrultuda vermeli.

Air Fryer Nedir?

Temelde bunun cevabı HAVA FRİTÖZÜ dür. Hava fritözü, yiyecekleri kızartmak için sıcak hava kullanan bir mutfak aletidir. Geleneksel fritözlerden farklı olarak, hava fritözleri, yiyecekleri kızartmak için çok az yağ kullanır ve hatta bazı durumlarda hiç yağ kullanmaz fakat bunun lezzete olan etkilerini ayrı kulvarda değerlendiririz.

Air Fryer Koku ve Duman Yapar mı?

Çok özel bazı istisna üretimler dışında tabi ki air fryer ürünleri koku ve duman yaparlar çünkü pişirme işlemi yaptıkları ortam ile, pişme esnasında çıkan koku ve dumanı tahliye ettikleri hava kanalı aynı ortam içerisindedir.
Koku yapmaz iddiası ile üretilen ürünlerde ise koku sorununun %100 çözülmesi mümkün değildir sadece belli oranda filtreleme yapabilirler.

Air Fryer Üründe Temizlik Bir Sorun mu?

Kişisel fikrimiz bu sorunun cevabının EVET olduğu yöndedir ve hatta bu iddialarımızı şu görsel ile izah etmeye çalışabiliriz. Aşağıda görmüş olduğunuz fotoğraf, Philips markasının üretmiş olduğu bir Air Fryer ürüne aittir ve kendi arşivimizdendir. Tüketicinin koku ve duman şikayeti ile uyuşmazlığa neden olan bu üründe görüleceği üzere pişirme esnasındaki yüksek oranda sıçrama ürünün rezistansının bulunduğu tavan bölümüne yapışmış durumdadır.

Öneri:  Android Tabletler İçin Gboard Bölünmüş Klavye Desteği çıktı!
WhatsApp Gorsel 2023 11 27 saat 12.20.16 43a54bd0
WhatsApp Gorsel 2023 11 27 saat 12.20.15 ec851bfa
Air Fryer temizlenebilir mi ve temizlenmezse ne olur?

Temizlenmezse ne olur sorusunun cevabını şu kısa video ile verebiliriz.

Koku Duman Olmaması için Ne Yapılmalı?

Her ne kadar sizlere satışı aşamasında bu bilgi verilmiyor olsa da biz bilmenizi isteriz ki bu ürünlerin periyodik bakımları söz konusudur ve hem dikkatli kullanılmadığı, hem de temizlik ve bakımlarının yapılmadığı durumlarda koku ve duman sorunu kaçınılmaz durum olur bu nedenle belirli zamanlarda ürününüzü YETKİLİ SERVİSİNE götürüp bakım yaptırmanızı öneririz.

Kendim Temizleyebilir miyim?

Eğer bu işin teknik tarafına hakimseniz, güvenlik önlemlerini almak ve tüm sorumluluüu üstlenmek şartı ile kendiniz de temizlik yapabilirsiniz fakat instagramda yayınlanan saçma sapan videolarda olduğu gibi sakın ürünü ters çevirip rezistans olan bölüme kimyasalilaç sıkıp temizlemeye kalkmayın bu durum ürününüze sıvı temasına ve elektronik kartların zarar görmesine neden olur. Detaylarını şu instagram içeriğimizde sizler için paylaştık.

https://www.instagram.com/reel/CsbAmoDg8rv/?utm_source=ig_web_copy_link

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir