Renault Clio’nun İkizi Mitsubishi Colt’un tanıtım tarihi açıklandı!
  1. Anasayfa
  2. Otomotiv

Renault Clio’nun İkizi Mitsubishi Colt’un tanıtım tarihi açıklandı!

0
 

 

Mitsubishi, uzun süren sessizliğinin ardından yeni model ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Colt modeli ile süper mini sınıfında model üretecek olan Mitsubishi bu aşamada Renault’dan ciddi bir yardım aldı. Yeni model, yakında yenilenecek olan Renault Clio’nun ikizi olacak.

Yeni Mitsubishi Colt, 8 Haziran’da Tanıtılacak

Mitsubishi yayınladığı yeni ön tanıtım görseli ile birlikte aracın arka bölümünün bir kısmını ve tanıtım tarihini ortaya koydu. 8 Haziran’da tanıtılacak olan hibrit güç ünitesi ile iddialı olmak istiyor. Yakında tanıtılacak olan model, ön bölümdeki birkaç değişiklik dışında Renault Clio ile aynı tasarıma sahip olacak.

Mitsubishi Colt 2

Renault ve Mitsubishi ortaklığının ikinci ürünü olacak olan Colt’ta tıpkı Renault Captur ve Mitsubishi ASX modellerinde olduğu gibi bir yol izlenmesi muhtemel görünüyor. Mitsubishi bu aşamada tıpkı ASX modelinde olduğu gibi ön ızgara değişimi yapacak ve kendi logolarını kullanacak.

 

Mitsubishi, yakında tanıtılacak olan Colt’un hibrit güç ünitesi de dahil olmak üzere birden fazla aktarma organı seçeneğine sahip olacağını onaylamış durumda. Renault Clio ile aynı motorlarla sunulması beklenen modelde 90 beygir gücündeki 1,0 litrelik turbo beslemeli ünitenin yanı sıra 145 beygir güç üretebilen 1,6 litrelik hibrit seçeneğin yer alması bekleniyor.

Yeni Mitsubishi Colt, 2023 sonbaharında Avrupa pazarına girecek ve Türkiye’deki Bursa fabrikasında Renault Clio ile birlikte üretilecek. Yeni model, Peugeot 208, Volkswagen Polo, Skoda Fabia, Seat Ibiza ve Toyota Yaris gibi otomobillerden pazar payı kapmaya çalışacak.

Mitsubishi Colt 4

Mitsubishi, 2025 yılına kadar 16 yeni model planlıyor. Bu plan çerçevesinde ilk model ASX olurken ikinci ise Colt olacak. Daha önce bir görseli daha paylaşılan Colt ile ilgili ilerleyen dönemde daha fazla detayın ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Öneri:  DETAILING NEDİR? UCUZ ÜRÜNLERLE NASIL KANDIRILIYORUZ?

Mitsubishi, yeni model atağı ile birlikte otomobil pazarında yeniden iddialı olma hedefinde. Peki siz Mitsubishi’nin yeni modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir