Togg’dan Daha Ucuz Tesla Model 2!
  1. Anasayfa
  2. Otomotiv

Togg’dan Daha Ucuz Tesla Model 2!

0

Togg’dan Daha Ucuz Tesla Model 2 Geliyor! Elektrikli otomobil pazarının tartışmasız lideri Tesla, uygun fiyatlı modelleriyle model genişletmeyi planlıyor. Çinli medya kuruluşlarının haberine göre, önümüzdeki dönemde uygun fiyatlı Tesla Model 2 üretimine başlanacak.

Ucuz Tesla Model 2 Üretimine Başlanacak

Bugün ortaya çıkan Çin kaynaklı haberlere göre, yıllık 4 milyon araç üretim kapasitesi hedefleyen Tesla, sene sonuna kadar 20 milyon araç satışı hedefine ulaşmak için harekete geçti. Bu kapsamda, Model Y’nin kompakt bir versiyonu olacak uygun fiyatlı Tesla Model 2 piyasaya sürülecek.

uygun fiyatli tesla model 2

Tesla’nın, Kuzey Amerika’daki Gigafabrikası 2 milyon araç üretecek şekilde kapasitesini arttırırken, Almanya’daki Berlin fabrikası ve Şanghay’daki Lingang fabrikası her biri 1 milyon araç üretecek şekilde hırslı bir üretim kapasitesi planı geliştiriyor.

Uzun süredir söylentileri dolaşan uygun fiyatlı Tesla Modeli de ilk olarak şirketin CEO’su Elon Musk tarafından 2020 Batarya Günü sırasında bahsedilmişti. Model Q veya Model 2 olarak adlandırılacak bu otomobilin, yaklaşık 25 bin dolarlık bir fiyat etiketiyle otonom bir araç olması bekleniyor.

Tesla’nın hedefi, üretim maliyetlerini mevcut Model 3 veya Model Y’ye kıyasla yarı yarıya düşürerek, yaklaşık 150.000 yuan (23 bin 700 dolar) civarında daha uygun bir başlangıç ​​fiyatı sunmak. Aynı zamanda bu uygun fiyatlı araç Tesla’nın Volkswagen ve Toyota gibi büyük otomobil üreticileriyle rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Çin’de üretilen elektrikli otomobillere ek vergi uygulandığı için başlangıçta olmasa da ilerleyen yıllarda Türkiye’ye de gelecektir. Mevcut otomobil fiyatları üzerinden örnek verecek olursak, 800 bin TL civarında bire etikete sahip olacağını söyleyebiliriz.

Öneri:  Chery, Türkiye'ye Gelecek İlk Elektrikli Modelini Açıkladı

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir