DAEWOO 65DM54U LED TV Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri
 1. Anasayfa
 2. Televizyon

DAEWOO 65DM54U LED TV Fiyat, Yorum, İnceleme ve Panel Teknik Özellikleri

8

DAEWOO 65DM54U LED TV VESTEL tarafından Manisa’daki fabrikalarda üretilen bir modeldir. DAEWOO 65DM54U LED TV Teknik Özellikler‘i başlığında sizlerle detaylı bilgi paylaşacağız. DAEWOO 65DM54U UHD 4K Smart Led TV 17MB180E anakart ile üretilmiş olup Android özelliği taşımamaktadır. 

 

DAEWOO 65DM54U LED TV İŞLETİM SİSTEMİ VE TEKNİK DETAYLAR

Linux İşletim Sistemi ve QUİ menüye sahip olan bu televizyonda 2.0 destekli 3 adet HDMI yanısıra yine 2.0 destekli 1 adet USB portu bulunmaktadır. Bunların yanısıra DAEWOO 65DM54U model bu üründe Ethernet- SPDIF Optic out ve CI+ var olmakla birlikte VGA-Scart bağlantısı bulunmamaktadır.

Smart Desteğinde lisans sorunu yaşamadan Youtube Netflix Amazon Prime Video uygulamalarına rahatlıkla erişebilmekle birlikte henüz Disney tarafında destek sunulmadığından dolayı Disney+ aboneleri bu üründe ilgili uygulamayı kullanamayacaktır. Dsmart Tivibu HBBTV Youtube Netflix APV gibi uygulamaların lisanslarına sahip üründür. 

Wifi (Wireless Fidelity) – Widi (Wireless Display) – Bluetooth – CEC_ARC – DLNA/AVS var

Amazon Alexa – Amazon Dash – Embedded Microphone Yok

Ses konusunda DAEWOO 65DM64U model üründe 2×12 Watt çıkış gücüne ilaveten Speaker Box + Atmos + GERMAN+NICAM STEREO bulunmakla birlikte üründe INTERNAL SUBWOOFER ve Partner Desteği sunulmamıştır.

En önemli ve en çok merak edilen detaylardan birisi olan Görüntü sunan panel teknolojisinde ise panel üreticisi olan firma Lucky Goldstar yani LG firmasıdır.  İn Plane Switch, bilinen tanımı ile IPS panel ile üretilmiş olan bu televizyonun aydınlatma tipi Direct led BLU yani arkadan aydınlatma havuzunda tabana yerleştirilmiş led barlar ile sağlanmıştır. 

DAEWOO 65DM54U LED TV PANEL ÖZELLİKLERİ

Panel özelliklerine gelecek olursak;

Öneri:  ONVO 55F950 Tüketici Deneyimi ve Ürün İnceleme

Tipik Kontrast Oranı 1300:1

Tepki süresi 6ms

Renk Desteği 8+2FRC (1,07 Milyar renk)

Donanımsal yenileme hızı 60hz

Parlama Önleyici (Anti Glare) katman oranı %3

Sert Katman (Çizilmeyi önleyici) 2H

Chip On Film (COF) Sayısı 8

Geçit Chip yok

Çözünürlük 3840 x 2160

SRGB Oranı %85

Adobe RGB Oranı %71

DCI P3 Oranı %70

REC 2020 %51

Panel özelliklerinin haricinde ürünün görüntü işleme teknolojisi olarak HDR10 ve Dolby Vision desteği mevcuttur

HDR10 VAR

DV VAR

WCG (Wide Color Gamut) YOK

MEMC YOK

Pixellence YOK

Ürün kozmetik olarak evinize şık bir görünüm katacak olmakla birlikte, duvar montajı yapılmayacak durumlarda ürünün ”Yengeç Ayak” diye tabir edilen iki kenar noktada ayaklara sahip olduğunu hatırlatmak isteriz. 

DAEWOO 65DM54U LED TV ÜRETİCİ VE GARANTİ

DAEWOO 65DM54U ürün 3 Yıl üretici (VESTEL) Garantisi altındadır. Ücretsiz montaj hizmeti sunulan ürün içerisinden duvar askı aparatı çıkmamaktadır. 

Satış Sonrası Hizmet koşulları ile ilgili olarak üretici firmadan 0850 222 4123 numaradan bilgi alınabilir.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (8)

  1. Bu üründen satın aldın. Dün vestel servisi kurulum yaptı. Panelde hata yoktu çok şükür. Vestel servisi eğer 1 ay içinde hata çıkarsa değişim taleple servis desteği vereceğini söyledi ( bu ne kadar doğrudur bilemem) . Açık konuşayım satış sonrası için vestel servis ağı bana güven verdi.

   Ürüne gelecek olursak cidden baya şaşırdım. Çok daha düşük bir kalite bekliyordum ve ön yargım vardı fakat gerek ses gerek görüntü kalitesi baya şaşırttı beni.

   Maç yayınlarında belki bir tık üzer bilemiyorum fakat hd kanallardaki kalite ( tv8 vb yerel kanalları denedim) beni çok tatmin etti.

   Fiyat performans ve servis ağı ile 3 yıl garantili old düşününce çok kötü bir tercih olmadığı hatta mantıklı bir tercih olduğu düşünülebilir.

   Satın almamı etkileyen en büyük etken Adem Bey’in 65 inch modelde LG IPS panel olduğunu belirtmesi yani inceleriz.com incelemesi ‘dir.

   Teşekkürler

   • Güzel günlerde kullanmanız dileğiyle o halde :) Doğru ürüne, uygun fiyata ulaşabilmenize katkı sağlayabildiysek ne mutlu bize :) Bu ürün de sunduğu özellikler göz önünde bulundurulduğunda fiyatını hak ediyor hatta piyasa koşullarında uygun kalıyor bizce.

    • Destekleriniz için öncelikle çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Ben yatmadan önce sadece netflix izlemek için almak istiyorum. AppleTV kullanıyorum. Yeterli olur diye düşünsemde sizin fikirlerinizi alabilirsem çok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler.

  2. 4 Kasım 2022

   Blutv uygulamasını kullanabilir miyiz

  3. 8 Kasım 2022

   Hocam mayıstan sonra çıkanlar hkc panel deniyor ama bunu sorgulayabilme şansımız var mı ?

  4. 11 Ağustos 2023

   Slm Adem abi. Bir şey öğrenmek için videolarınızı takip ediyorum. Sorum olacak; DAEWOO 50—55DM54U modellerinde karma panel üretildi. Fakat 65DM54U modelinde tek IPS panel kullanıldı doğru mu anladım?

  5. Bende Aldım Bu Tv’yi Panel Hkc Yapısı Fsa Kontrast 5000:1 Cof 12 İyimi Kötümü Bilemedim Cevaplarsanız Sevinirim

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir