Neler yeni

Murat ALA

Moderator
Moderator
Vestel Panel Bilgi Hattı başlığında Vestel ve üretimi olan Toshiba, Regal, Telefunken, Nexon, Seg, Hilevel, Hitachi, Techwood, Daewood, jvc , Luxor, Tvision Gibi markaların hangi panelle üretildiği bilgisini sizlerle paylaşıyoruz.

İnceleriz olarak bir televizyonun en önemli parçasının paneli olduğunu hatta bir televizyonun ömrünün de belirleyicisi olduğunu sevgili takipçilerimize ve televizyon dünyasına biz anlattık. Çünkü bir panelin fiyatı aşağı yukarı televizyonun fiyatı kadardır. Bu da o panelin zarar görmesi halinde karşılaşılabilecek maaliyetler açısından bize fikir verir. Diğer yandan bir televizyondan alacağınız görüntü kalitesinin de baş aktörüdür. O yüzden yerli üretim olduğu için ülkemizde sıkça satılan Vestel televizyonlarının bilgilerini sizlere Vestel Panel Bilgi Hattı başlığında sunmaya çalışıyoruz.

Cihaz seri numarası paylaşarak sizde öğrenebilirsiniz. Örnek görsel:
1674156808037.jpeg

Bazı durumlarda ne yazık ki biz de göremiyoruz bu durumda videodaki gibi bakabilirsiniz;
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.
Ya da servis görseli eklerseniz bizde yardımcı oluruz.

Örnek görseller ektedir

1674156822288.jpeg

Paneller konusunda Adem hocamız bilgilendirme videosu yapmıştır.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Vestel x model televizyonumda hangi panel var?
Toshiba x model televizyonumda hangi panel var?
Regal x model televizyonumda hangi panel var?
Seg x model televizyonumda hangi panel var? gibi soruların cevabını bu başlık altında bulabilirsiniz.

Vedat demir

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar cihaz seri noya göre hangi panel ve IPS ekranmi farklı ekran mi öğrenme sansimiz olabilir mi acaba ? Toshiba 50ua2263dt modelimiz

Ekli dosyalar

• IMG_20230127_212525.jpg
    IMG_20230127_212525.jpg
    69.4 KB · Görüntüleme: 112

Hunter

Yeni Üye
Yeni Üye
Servis menüsünde yazan

VESUNVSN02_2D_FHD_E_SOFO_V_96_156330

Hangi panel aceba?

Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• 5D8DB4D1-F7A5-4F99-964A-9E9BF220A9A7.jpeg
    5D8DB4D1-F7A5-4F99-964A-9E9BF220A9A7.jpeg
    100.9 KB · Görüntüleme: 177

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem hocam bu 2014 üretimi anladığım kadarıyla . babamlarda da 2013 üretimi var tam 10 yıl oldu ne bir led arızası ne anakart arızası verdi? Ayrıca aynı görüntü kalitesini de yeni üretimlerde göremiyorum asla.
2015 2016 dan sonra üretilen ürünler için sürekli olarak ''bundan sonra ürünler ortalama 5 yıl çalışır'' dedim ve halen bu lafımın arkasındayım. Yeni üretimlerde Dayanıklılık, Ömür yok ama özellik var maşallah :D

Hunter

Yeni Üye
Yeni Üye
2015 2016 dan sonra üretilen ürünler için sürekli olarak ''bundan sonra ürünler ortalama 5 yıl çalışır'' dedim ve halen bu lafımın arkasındayım. Yeni üretimlerde Dayanıklılık, Ömür yok ama özellik var maşallah :D
Forum sayfanız hayırlı olsun Adem hocam . Tüketici elektroniği için uzun süreden beri çok ihtiyaç duyulan bir sayfaya sizlerin sayenizde kavuştuk. Başarılarınızın devamını dilerim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Forum sayfanız hayırlı olsun Adem hocam . Tüketici elektroniği için uzun süreden beri çok ihtiyaç duyulan bir sayfaya sizlerin sayenizde kavuştuk. Başarılarınızın devamını dilerim.
Kıymetli dostlarımız ile uzun yıllardır mücadele veriyoruz tüketici elektroniği konusunda doğru ve tarafsız bilgiyi paylaşabilmek adına.

Destek olan herkes adına teşekkür ediyorum güzel dileklerinizden ötürü :ok

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Bizimkinde fsa falan yok herhalde. Görüntü kalitesi çok kötü ustam. Bu HKC panellerin ortak özelliği mi?
FSA likit kristallerin diziliminde kullanılan teknolojidir, yazıyı okumanızı tavsiye ederim.

kater1977

Yeni Üye
Yeni Üye
FSA likit kristallerin diziliminde kullanılan teknolojidir, yazıyı okumanızı tavsiye ederim.
Adem Bey merhaba benim kast ettiğim ustamız benim panele HKC demiş bir sonraki arkadaşın paneli için de HKC FSA destekli demiş. Acaba benim panelde de fsa teknolojisi var mı diye merak ettim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Adem Bey merhaba benim kast ettiğim ustamız benim panele HKC demiş bir sonraki arkadaşın paneli için de HKC FSA destekli demiş. Acaba benim panelde de fsa teknolojisi var mı diye merak ettim.
Kontrol ettim sizin panel de FSA, Ustanın yazısını düzelttim başkalarında da kafa karışıklığı olmaması adına.

HKC nin 65'' grubunda FSA dışında üretimi yok. Sanırım 80 dolayında ayrı kod üretiyor, bu kodların sadece 4 ü IPS tabanlı, gerisi tamamı VA tabanlı yani FSA.

Bahsi geçen IPS olanlar ise 3 ü UHD 1 i FHD 55 50 ve 43''