FENOTI FN43250 43” FHD Android TV – ŞOK 8 Şubat
 1. Anasayfa
 2. Televizyon

FENOTI FN43250 43” FHD Android TV – ŞOK 8 Şubat

1

FENOTI FN43250 43” FHD Android TV – ŞOK 8 Şubat dedik ve elbette hemen sizlere 8 Şubat tarihinde satışa sunulacak olan Fenoti FN43250 model bu televizyonun panel ve anakart bilgilerini paylaşalım istedik. Full HD ve 43” Android olan bu TV Bizlere neler verebilir birlikte bakalım.

FENOTI FN43250

Hemen belirtmek isterim ki 3 aylık Beın Connect Eğlence Paketi bu satışlarda Hediye olarak tüketicilere sunulacak ve Servise Kurulum yapıldığı taktirde artı 1 Yıl Garanti Hediye edilecek. Biliyorsunuz bazı markalar örneğin X marka ürünü kendi bayilerinden alırsanız +1 yıl hediye ile 3 yıl garantili ama Spot satışlarında sadece 2 yıl garantili ve ücretli montaj hizmeti sunuyor. Burada da kurulumun yetkili servise (Ücretli elbette) kurulum yaptırılması karşılığında sizlere +1 yıl garanti hediye ediliyor. Bu garantinin önemli yanı ise market raflarında gofretmiş gibi satılan ve ihtiyaç duyulduğunda hiç bir işe yaramayan garantilerden olmaması. Garantiyi yine Mehmet Atmaca Elektronik bizzat kendisi sunuyor ve yine kendi yetkili servisleri hizmet sunuyor. Deplasman bölgelerdeki KM farkına bağlı ücretlendirmeler haricinde standart montaj bedeli 20KM sınır içerisinde 300tl ve 20KM sınırı dışındaki alanlarda 300tl + km bedeli olarak belirlenmiştir. Fazladan 1 yıl garanti konusundaki pozitif bakış açım herkes tarafından bilinir, diğer markaların üretimlerinde de 3 yıl garantili olanların tercih edilmesi gerektiğini ısrarla vurgularım.

Ürün özelliklerine bakacak olursak Full HD yani 1920×1080 çözünürlükte L3 Android işletim sistemi olan, 400hz FRR ve 60hz donanımsal yenileme hızına sahip dahili uydu alıcılı, dahili wifi özellikli smart ürün.

FENOTI FN43250 Panel Özellikleri

CSOT Panel

Tipik Kontrast4000:1
G to G6,5ms
Yapı TipiHVA
Çözünürlük ve PPI1920(RGB)×1080 (FHD) 51 PPI 
Renk Desteği8 Bit -16 Milyon Renk Desteği
Antiglare oranı%2
Sert Katman 3H
Geçirgenlik%6,60
Donanımsal Hız60hz
Kelvin Değeri12442K
COF Sayısı2
Teknolojia-Si (Amorf Silicon)
sRGB%97
Adobe RGB%72
DCI P3 %72
NTSC%69
REC 2020%52

Hemen COF sayısına dikkat etmişsinizdir yalnız bir minik hatırlatma yapalım ki ürün UHD değil FHD ve 43” Biliyorsunuz hücre sayısının çokluğuna göre COF sayısının doğru orantılı olmasını tercih ediyoruz. 8 milyon hücreyi 6 COF ile kontrol eden UHD paneller ile 2 Milyon hücreyi 2 COF ile kontrol eden FHD panel kıyaslaması ile de alternatif bir bakış sergileyebilirsiniz. 55” de 12 COF tercihe diyoruz. 55” de PPI değeri ile 43” de PPI değeri farklı ve ayrıca 55” de hücre sayısı ile 43” de hücre sayısı da farklı olunca bu koşullarda 43” de 2 COF itiraz edilecek bir durum yok görüşü ortaya sunabilir. Bir ara bu PPI hücre sayısı bilgilerini de yine sitemize bilgi olarak gireceğiz mutlaka.

Öneri:  TOSHIBA 50UA2363DT UHD ANDROID TELEVİZYON TEKNİK ÖZELLİKLERİ

HVA yapı tipindeki panel ile ilgili şu bilgiyi ve görseli paylaşalım.

Philips 50PUS7506

Yukarıdaki görselde ONVO bnun 43F900 modelinde kullanılmış olan INNOLUX üretimi VA tabanlı paneli görüyorsunuz.
Şok marketlerde satılacak olan 43” Fenoti marka televizyonda da CSOT nin VA tabanlı paneli kullanılmış olsa da her VA nın kendince ayrı bir yapı teknolojisi olduğunu unutmamak gerekir. HVA Panel Nedir başlıklı yazımızda belirttiğimiz üzere standart VA panellere nazaran (Yukarıdaki görselde olduğu gibi) daha geniş görüş açısı sunan HVA MVA AMVA gibi paneller belli oranda yine de Merkez dışı kontrast sapması yaparlar o nedenle oturma düzeni tv nin karşısında değil de çok fazla yanlarda olanlar ürünü satın aldıktan sonra ”Bu ürün arızalı” zannedip boşuna servis yazdırmasınlar şimdiden bu ayrıntıyı aktaralım isterim.

İşletim sisteminin L3 lisanslı olduğunu yine hatırlatalım ve L3 Lisans nedir? diye merak edenleri de yazımızı okumaya davet edelim.

Ürün hakkında bizlerin anlatmayı atladığı ancak sizin merak ettiğiniz her türlü soru için forumumuzun SORU CEVAP bölümünü kullanabilirsiniz.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (1)

  1. Şokdan aldık kurulum size ait servis ilgileez demisler

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir