Neler yeni

Reflüden Kurtulmanın Yolları ve Mide Asidinin Önemi

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
Rennie, Gaviscon vs. etken maddesi karbonat. Aralarındaki tek fark aromaları ve yoğunluğu. Bir de bazıları çok az da olsa ağrı kesici koyuyor içine.

Tesla

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Ben sabahları aç karnına 1çorba kaşığı tahin içiyorum çok şükür sıkıntı yok ben öğle yemeği için 5 farklı restoran değiştirmiş biriyim olmadı şuan evde yiyorum öğle yemeğini

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Ev yemeğinden iyisi yok tesla usta ben ne zaman dışarda yemek yesem hemen mide,de yanma başlıyor misafirim haricinde yememeye özen gösteriyorum:ciks

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Hayret tüm tavsiyeleri okudum ama “her akşam manda yoğurdu… Onun içine Medine hurması doğrayıp 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf” atmayı kimse önermemiş! ?

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Hayret tüm tavsiyeleri okudum ama “her akşam manda yoğurdu… Onun içine Medine hurması doğrayıp 3 tane veya 5 tane. Ona biraz çay kaşığı kestane balı ve bir de içine yulaf” atmayı kimse önermemiş! ?
ııı biz performans macunu bakmıyorduk abi :tara :haha

silletokat

Yeni Üye
Yeni Üye
Midemde Aşırı mide yanmasına sebep olan Helikobakter Pylori bakterisi vardı. yaklaşık 5 yıl önce doktora gittiğimde Endoskopi sonrası Trio Tedavisi vermişti .1 Klaritromisin antibiyotik ,1 Amoksisilin Antibiyotik ve 1 tane Lansor (Proton Pompası İnhibitörü). 15 gün süreyle kullandım. Hiçbir işe yaramadı bağırsak düzenimi de bozdu.
Kendi çözümlerimi aramaya başladım. Yaklaşık 1 ay boyunca her sabah 7-9 yeşil zeytin çekirdeğini (köşelerindeki sivri uçları törpüleyerek ) su ile aç karnına yuttum. Şu an yanmalarım %80-85 oranında azaldı. 5 yıldır midemin yandığı gün sayısı 10 günü geçmez.
Denemekte fayda var bence. (limon,sirke ,greyfurt gibi besinleri rahatlıkla yiyebiliyorum )
Çiğ Soğan, Yağlı patlıcan yemekleri, domates kabuğu , portakal,poğaça gibi besinlere dikkat ederseniz yanma şikayetlerinizin çoğu ortadan kalkacaktır.

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Ben senelerdir mecbur olmadıkça dışarıda yemek yemiyorum.Devlet memuru olmadan önce özel sektörde gıda üzerine çalışıtım.Bu sırada restoranlara,pastanelere,lokantalara malzeme dağıtırken mutfaklarını,imalathanelerini,fırınların durumlarını gördüm.Ön taraflar ışıl ışıl,arka taraflar rezalet içinde.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Ben senelerdir mecbur olmadıkça dışarıda yemek yemiyorum.Devlet memuru olmadan önce özel sektörde gıda üzerine çalışıtım.Bu sırada restoranlara,pastanelere,lokantalara malzeme dağıtırken mutfaklarını,imalathanelerini,fırınların durumlarını gördüm.Ön taraflar ışıl ışıl,arka taraflar rezalet içinde.
sen bide oralardan alınan makineleri gör :censored:

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com

Bu insanlar biz kendimiz yapıyoruz ama şu varki baş neyse kuyrukta oraya gider bizimde entepe bozuksa arkadakiler nasılsa arayan yok soran yok denetlemeye gelenlere,de 3,5 verildimi ver coşkuyu gitsin bu sadece yiyecek sektörü değil,ki tüm a,dan Z,ye böyle ama kim sorarsa biz Müslüman ülkeyiz Allah,tan korkariz

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com

Bu insanlar biz kendimiz yapıyoruz ama şu varki baş neyse kuyrukta oraya gider bizimde entepe bozuksa arkadakiler nasılsa arayan yok soran yok denetlemeye gelenlere,de 3,5 verildimi ver coşkuyu gitsin bu sadece yiyecek sektörü değil,ki tüm a,dan Z,ye böyle ama kim sorarsa biz Müslüman ülkeyiz Allah,tan korkariz
ooo abi seni bu saatte :)