Neler yeni

Reflüden Kurtulmanın Yolları ve Mide Asidinin Önemi

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Eczacı Farkıyla vitamin ve mineraller, ilaçlar, besin destekleri, kozmetik ürünlerle ilgili tüm bilgiler; ve topluma koruyucu halk sağlığı için bilgilendirme ve destek amacıyla sizlerleyiz...
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Acı ve baharat pek kullanmıyorum, çay kahve tüketimi de çok etkili ?
Sabahları aç karnına pandev gün boyu koruyor. Bu aralar kullanmıyorum bile. Bazen dönemsel yaşanıyor

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Acı ve baharat bende kullanmıyorum ama çay ve sigara çok tükettiğim için olsa gerek bende yaklaşık 6 aydır var bende NEXİUM kullanıyorum yanmalara karşı en iyilerden biri ama yanma yok fakat gece uyurken ağızdan su gelmesi oluyor yüksek yastık kullan dedi doktor ama ne yazıkki yine aynı bu kötü alışkanlıklarda çay ve sigaradan artık vazgeçmemiz gerekiyor ama maalesef olmuyor önce kafada bitirmemiz lazım videonun birinde izlemiştim bir karışım yapıyorlar bir süre onu kullandınmı iyi geliyormuş birde düz biryerde yatarak sadece düzenli hareket öneriyorlar rabbim cümlemizi sağlıktan ayırmasın inşallah.

eketen

Yeni Üye
Kadim Üye
Acı ve baharat bende kullanmıyorum ama çay ve sigara çok tükettiğim için olsa gerek bende yaklaşık 6 aydır var bende NEXİUM kullanıyorum yanmalara karşı en iyilerden biri ama yanma yok fakat gece uyurken ağızdan su gelmesi oluyor yüksek yastık kullan dedi doktor ama ne yazıkki yine aynı bu kötü alışkanlıklarda çay ve sigaradan artık vazgeçmemiz gerekiyor ama maalesef olmuyor önce kafada bitirmemiz lazım videonun birinde izlemiştim bir karışım yapıyorlar bir süre onu kullandınmı iyi geliyormuş birde düz biryerde yatarak sadece düzenli hareket öneriyorlar rabbim cümlemizi sağlıktan ayırmasın inşallah.

Osman abi. Yüksek yastık hiçbir işe yaramıyor. Uyuyunca iniyorsun üstünden. Bunun en iyi yolu hastane yatağı gibi olan ayarlanabilir yataklar. Bir de yatmadan iki saat öncesinde yeme içmeyi bırakmak. ?

Rüstem

Süper Üye
Yeni Üye
Ben senelerdir rennie sonrasında etki etmemeye başlayınca gaviscon şurup kullandım. Şu an karbonatlı suya döndüm. Yatmadan önce 1 litre suya 1 çay kaşığı karbonat atıp içiyorum. Ancak karbonatı da düzenli tüketmenin böbrek taşı oluşturma riski var.

Puzik

Süper Üye
Kadim Üye
Osman abi. Yüksek yastık hiçbir işe yaramıyor. Uyuyunca iniyorsun üstünden. Bunun en iyi yolu hastane yatağı gibi olan ayarlanabilir yataklar. Bir de yatmadan iki saat öncesinde yeme içmeyi bırakmak. ?
Arttırıyorum 4 saat olursa çok zinde uyanıyorsunuz. Su dışında hiçbirşey girmezse mideye yatmadan 4 saat öncesine kadar mükemmel rahatlıyor bünye. Suyuda abartmamak lazım tabi :)

osmanke

Müdavim
Kadim Üye
Web sitesi
turkvod.com
Vallaha ne yapacağımızı şaşırdık kulak,burun,boğazcı ve dahiliye sizin dediklerinizi diyor öte yandan üroloji bol,bol su ve vitamin ortapedik yastık aldım ama eketen,in dediği gibi bir süre sonra yastıktan aşağıya iniyorsun bu gaviskonun bir değişini yazdı aile hekimi uzman doktor ama yaklaşık 1 ay oldu daha bir değişiklik yok şimdi bizde birazda stres var evde hasta var,ya onunla uğraşması zor hanımın psikolojisi bozuldu hani derler,ya insan eti ağırdır diye aynen öyle çekmeyen başına gelmeyen bilemez yaşlı olduğu için laf anlatamıyorsun kalkamıyor,altını alıyoruz olur,olmaz konuşuyor falan neyse sizleride şimdi üzmeyeyim rabbim kimseyi kimsenin eline baktırmasın emanetini kimsenin eline düşürmeden alsın inşallah .sağlıcakla.

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Ben bir zamanlar çok ilaç kullandığım için doktor mide koruyucu yazmıştı.Daha sonra kullandığım ilaç adedi azalınca Gastroloji doktoru mide koruyucuyu da bıraktırdı.Bünyeye alınan her ilaç başta mide olmak üzere,sindirim sistemi ve böbreklere zarar veriyor.Mecburi olanlar hariç mümkün olduğunca ilaç kullanmamak gerekiyor.Sonuçta hepsi kimyasal madde. :ok :bye

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Ben bir zamanlar çok ilaç kullandığım için doktor mide koruyucu yazmıştı.Daha sonra kullandığım ilaç adedi azalınca Gastroloji doktoru mide koruyucuyu da bıraktırdı.Bünyeye alınan her ilaç başta mide olmak üzere,sindirim sistemi ve böbreklere zarar veriyor.Mecburi olanlar hariç mümkün olduğunca ilaç kullanmamak gerekiyor.Sonuçta hepsi kimyasal madde. :ok :bye
Aynen öyle, misal bende sinüzit var, herkese yarayan bir ağrı kesicia vardır. Benimkisi mazajik, resmen kurtarıcım. Ne zaman dozu artsa, miğde öksürmeye başlıyor, sonra pandev

H.YILDIRIM

Süper Üye
Kadim Üye
Aynen öyle, misal bende sinüzit var, herkese yarayan bir ağrı kesicia vardır. Benimkisi mazajik, resmen kurtarıcım. Ne zaman dozu artsa, miğde öksürmeye başlıyor, sonra pandev

Geçmiş olsun,bende yüksek tansiyon,prostat büyümesi,migren,kalp dengeleyici için günde standart 4 ilaç kullanıyorum.Bazen artı olarak ağrı kesici kullanıyorum.Uzun yıllar ağrı kesici kullanırım.Ağrı kesicilerde marka olarak denemediğim ilaç kalmadı.

Fikoloji

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.youtube.com
Geçmiş olsun,bende yüksek tansiyon,prostat büyümesi,migren,kalp dengeleyici için günde standart 4 ilaç kullanıyorum.Bazen artı olarak ağrı kesici kullanıyorum.Uzun yıllar ağrı kesici kullanırım.Ağrı kesicilerde marka olarak denemediğim ilaç kalmadı.
sizde faydalı olan ağrı kesici nedir