Neler yeni

TCL 65c835 Alındı. Kısa Deneyimlerim

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Ben bu yüzden philips 65plm9507 aldım. P5 görüntüleme motoru sayesinde bu sorun olmadığı için. 120 hz lerde var bu durum malesef

tvmania

Yeni Üye
Yeni Üye
Ben bu yüzden philips 65plm9507 aldım. P5 görüntüleme motoru sayesinde bu sorun olmadığı için. 120 hz lerde var bu durum malesef
Yayın 120 hz olmasa bile bu durum oluyor mu? Yani o zaman bu bir hata değil midir? Bir kaç ayar ile düzeliyor diye biliyorum ama ben bulamadım.

pear

İnce Eleyen
Kadim Üye
Yayın 120 hz olmasa bile bu durum oluyor mu? Yani o zaman bu bir hata değil midir? Bir kaç ayar ile düzeliyor diye biliyorum ama ben bulamadım.
60 hz de olmuyor. kaynak yayınlar 25-30 fps olduğu için bu durum var. Matematiksel bir şey. Ben birebir ayarları denedim samsung ve tcl 120 hz tv lerde gözüme yine akıcı gelmedi. Hareketli sahneleri izlemek yordu. O yüzden philips aldım çünkü nerdeyse hiç takılma yok. P5 görüntüleme motoru sayesinde. Tek çözümü frame rate matching özelliği olan apple tv almak görünüyor diğer tv ler için.

wolf1404

Yeni Üye
Yeni Üye
Selam bende bu tv yi Adem beyin videoları sayesinde gördüm beğendim ve 17 Nisan 2023 te Hepsiburada dan sipariş verdim .1 gün sonra tv elime geçti.ertesi gün servis gelip kurulumu yaptı.(kuruluma yaşlı bir amca geldi,bu boyda bir tv yi 2 kişi gelse daha iyi olurdu)kutu açılımı ve kurulumu yapılırken yanında değildim.Akşam 17:00 den sonra gelebilirmisiniz talebim maalesef yetkili servis tarafından kabul edilmedi.Servise kurulum bitikten sonra telefonla ekranda ölü piksel gibi herhangi bir sorun varmı diye sorduğumda tv bin gayet güzel olduğu ve sorun olmadığı söylendi.7 mayısa kadar tv den oldukça memnundum,ses ve görüntü gerçekten çok kaliteli ve güzel.Daha sonra aklıma YouTube dan ekranla ilgili test yapmak aklıma geldi.Maalesef sonuç hüsran ,ekranın 1 karış üstünde 3 adet leke (fotoları paylaşacağım)olduğunu gördüm ve hemen servisi aradım.servis yine ben işte iken gelip bakmış ve raporuna ürün reflektöründe leke var ibaresini yazmış ve bilkoma göndermiş.Bilkomdan servise gelen raporda ürünün iade ve değişim talebime olumlu cevap geldi.11 mayısta ürünü kardeşimle beraber 3 kere paketleyip sökmek zorunda kaldık çünkü ayağı ve diğer parçaları nereye koyacağımızı bulamadık sebebi açılırken yanında değildik.(bence iade durumlarında yetkili servis paketlemeyi yapmalı)18 Mayıs günü iade ve değişim talebimiz para iadesi olarak gerçekleşti.Hepsiburada da sanırım aynı tv yoktu o yüzden değişim olmadı,34999₺ kartıma iade edilecek.başka platformlarda 41000₺yada 45000₺den satılıyor.şimdi ben kardamıyım zarardamıyım.IMG_7519.jpegIMG_7518.jpegIMG_7517.jpegIMG_7515.jpegIMG_7515.jpeg

Tesla

Moderator
Moderator
Web sitesi
www.inceleriz.com
İzler simetrik görünüyor bu da bana panelin içe göçmesini engellen taşıyıcıların izlerine benziyor ister istemez görünür çözümü yok

Ekli dosyalar

• taşıyıcı.jpeg
    taşıyıcı.jpeg
    15.2 KB · Görüntüleme: 13

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Selam bende bu tv yi Adem beyin videoları sayesinde gördüm beğendim ve 17 Nisan 2023 te Hepsiburada dan sipariş verdim .1 gün sonra tv elime geçti.ertesi gün servis gelip kurulumu yaptı.(kuruluma yaşlı bir amca geldi,bu boyda bir tv yi 2 kişi gelse daha iyi olurdu)kutu açılımı ve kurulumu yapılırken yanında değildim.Akşam 17:00 den sonra gelebilirmisiniz talebim maalesef yetkili servis tarafından kabul edilmedi.Servise kurulum bitikten sonra telefonla ekranda ölü piksel gibi herhangi bir sorun varmı diye sorduğumda tv bin gayet güzel olduğu ve sorun olmadığı söylendi.7 mayısa kadar tv den oldukça memnundum,ses ve görüntü gerçekten çok kaliteli ve güzel.Daha sonra aklıma YouTube dan ekranla ilgili test yapmak aklıma geldi.Maalesef sonuç hüsran ,ekranın 1 karış üstünde 3 adet leke (fotoları paylaşacağım)olduğunu gördüm ve hemen servisi aradım.servis yine ben işte iken gelip bakmış ve raporuna ürün reflektöründe leke var ibaresini yazmış ve bilkoma göndermiş.Bilkomdan servise gelen raporda ürünün iade ve değişim talebime olumlu cevap geldi.11 mayısta ürünü kardeşimle beraber 3 kere paketleyip sökmek zorunda kaldık çünkü ayağı ve diğer parçaları nereye koyacağımızı bulamadık sebebi açılırken yanında değildik.(bence iade durumlarında yetkili servis paketlemeyi yapmalı)18 Mayıs günü iade ve değişim talebimiz para iadesi olarak gerçekleşti.Hepsiburada da sanırım aynı tv yoktu o yüzden değişim olmadı,34999₺ kartıma iade edilecek.başka platformlarda 41000₺yada 45000₺den satılıyor.şimdi ben kardamıyım zarardamıyım.Ekli dosyayı görüntüle 4183Ekli dosyayı görüntüle 4184Ekli dosyayı görüntüle 4185Ekli dosyayı görüntüle 4186Ekli dosyayı görüntüle 4187
Şimdi ben anlayamadım, siz iade mi tercih ettiniz? Neden değişim istemediniz?
Aynı ürünü kullanmaya devam edeckseniz değişim isteyin, yerine getirmekle mükellefler.
Ayrıca neden servis toplamıyor ki ürünü?
Mal ayıplı çıkmış sonuçta. Ürünü yetkili servis kursun diye veryansın eden sistemin, toplamaya gelince işi tüketiciye ihale etmesinin aklıl ile izah edilir yanı yok bana göre.

wolf1404

Yeni Üye
Yeni Üye
Aynı ürünü kullanmaya devam edeckseniz değişim isteyin, yerine getirmekle mükellefler.
Mal ayıplı çıkmış sonuçta. Ürünü yetkili servis kursun diye veryansın eden sistemin, toplamaya gelince işi tüketiciye ihale etmesinin aklıl ile izah edilir yanı yok ba

wolf1404

Yeni Üye
Yeni Üye
Adem bey bana fikrimi soran olmadı değişim yada iade mi istiyorsunuz diye .müşteri hizmetleri ile görüştüğümde ellerinde aynı ürünün olmadığını söylediler o yüzden değişim yapmadılar sanırım .bu sabah da karta para iadesini yapmışlar.TV çok güzeldi lakin şimdi başka arayışlara girdim .ona muadil bir tv arıyorum.ama iade edilirken de ürünü yetkili servis paketlemesi konusu grçekten iyi olur ,bu şekilde yapan servis varmı onuda merak ettim açıkçası.bu arada tcl 65c835 e muadil bir tv öneriniz var ise yine bu paralara tavsiyenizi bekliyorum.iyi çalışmalar .

ArGoDa

Araştırmacı
Araştırmacı
Benim tcl 65c935 2 gün önce değiştirdiler banada stok yok dediler beklemeniz gerek dediler benim için sorun yok beklerim dedim 3 hafta sonrada sıfır tv geldi kurulumu yapıldı çok şükür sıkıntısıda yok...

Tugral

İnce Eleyen
Araştırmacı
Adem bey bana fikrimi soran olmadı değişim yada iade mi istiyorsunuz diye .müşteri hizmetleri ile görüştüğümde ellerinde aynı ürünün olmadığını söylediler o yüzden değişim yapmadılar sanırım .bu sabah da karta para iadesini yapmışlar.TV çok güzeldi lakin şimdi başka arayışlara girdim .ona muadil bir tv arıyorum.ama iade edilirken de ürünü yetkili servis paketlemesi konusu grçekten iyi olur ,bu şekilde yapan servis varmı onuda merak ettim açıkçası.bu arada tcl 65c835 e muadil bir tv öneriniz var ise yine bu paralara tavsiyenizi bekliyorum.iyi çalışmalar .
Muadil olarak Philips 65Pml9507 geliyor aklıma ama stok çoğu yerde yok.

Tugral

İnce Eleyen
Araştırmacı
Mal ayıplı çıkmış sonuçta. Ürünü yetkili servis kursun diye veryansın eden sistemin, toplamaya gelince işi tüketiciye ihale etmesinin aklıl ile izah edilir yanı yok bana göre.
Sorma abi aynısını Philips yaptı bende 3-4 kere kutula çıkar yaptım bir şeyleri unuta unuta.
Çarşamba öğleden önce iadeyi mağazaya yaptım Cuma günü getirecekti servis amaaa MediaMarkt takım lideri izinde olduğu için onu bekliyorlarmış :)

wolf1404

Yeni Üye
Yeni Üye
Benim tcl 65c935 2 gün önce değiştirdiler banada stok yok dediler beklemeniz gerek dediler benim için sorun yok beklerim dedim 3 hafta sonrada sıfır tv geldi kurulumu yapıldı çok şükür sıkıntısıda yok...
bana öyle bir seçenek sunmadılar maalesef iadenin 1.gününde karta parayı yatırdılar

bdoker

Yeni Üye
Yeni Üye
Merhabalar, benim de TV bugün geldi ve kuruldu. Maçlarda futbolcuların etrafında harelenme var yoğun. Bunu nasıl önlüyoruz?
Ayni sorunu ben yeni aldigim 65c735 de yasadim. Bu konuda forumda bir yazi da bulamadim. Tam soracaktim yeni konuyla ama fark ettim ki sorun yayinlardan kaynaklaniyor. Ben TV seyretmek icin TivibuGo ve Beinconnect kullaniyordum. Kumanda karmasindan dolayi DigiTurku kumandasi yuzunden kullanmiyordum.
Yayinlarin cok dusuk kalitesinden dolayi hareketli sahnelerde mesela kosan birinin kolunun etrafinda bir hare olusuyor.
Digiturku aradim ve kutuyu modulle degistirtip 4K yi actirdim. 4K dan bagimsiz olarak genelde tum kanallarin yayinlari cam gibi oldu.
Yani kisacasi uydu yayini kullaninca o hare yok oldu ve rahatladim.
Net uzerinden tum yayinlarda o hare oluyor, Her ayari defalarca denememe ragmen gideremedim. Tek cozum uydu yayini!

tanerss

Yeni Üye
Yeni Üye
Herkese merhaba,

Başta @Adem Helvacı hocama, daha sonra da forumda ki arkadaşlara teşekkür ederim. Fikir ve önerileri sayesinde TV konusunda biraz da olsa bilgi sahibi oldum ve TV'mi aldım.
Amazon.com.tr üzerinden 65c835 modelini aldım.
Ürünü 22.Mart.2023 tarihinde sipariş verdikten 2 gün sonra 24.Martta teslim ettiler, ve 1 gün sonrasında kurulumu yaptılar. Şu an 5 günlük bir deneyimim oldu.

Artı eksi olarak geniş değerlendiremeyeceğim ama kısaca şöyle özetleyeyim; TCL markayı ilk defa burada duydum kalite ve güven konusunda şüphelerim vardı.
TV kurulumu için sadece 1 kişi geldi o da yaşlı bir amca, kurulumu yapıp gitti çokta fazla kendisini test için tutmak istemedim, zira ramazan ayı, oruçluydu günaha girmek istemedim :) ve testlerini ben kendimce yaptım. Panelde herhangi bir bulutlanma, ölü pixel vs. sorun göremedim, belki daha deneyimli biri test yapmış olsa farklı sonuçlar çıkabilir bilmiyorum. Ancak, 5 gündür gayet memnunum, Ses kalitesi çok başarılı. Kendi ses sistemim olduğu halde ona gerek duymadan tv'nin kendi sesi yetiyor. Dolby vision görüntüler, Imax sinema deneyimi, PS5 için 100/120hz kullanım hepsi şu an için efsane ve beni çok memnun etti. Umarım uzun kullanımda da aynı şekilde memnun kalırım.

Şu an için aklıma gelenler bunlar, Sormak istediğiniz bir şey varsa TV ile ilgili, deneyip size iletebilirim.
Merhabalar şu an piyasada 65 inç yok, zoraki 55 inç alma durumum var Amazondan , güncelde tecrübeleriniz ne yöndedir, paylaşabileceğiniz olumlu olumsuz tecrübeleriniz varsa iletebilir misiniz rica etsem?

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Merhabalar şu an piyasada 65 inç yok, zoraki 55 inç alma durumum var Amazondan , güncelde tecrübeleriniz ne yöndedir, paylaşabileceğiniz olumlu olumsuz tecrübeleriniz varsa iletebilir misiniz rica etsem?

Merhaba, Genel olarak cihazın görüntü performansından memnunum. Dijital Platformlar olsun diğer yayınlar olsun gerçekten çok tatmin edici. 65" ile 55" arasında panel teknik özellik vs. farkı var mı bilmiyorum. Eğer fark yoksa kesinlikle tavsiye ediyorum. Ses konusunda da tatmin edici. 5+1 sistemim var ama ihtiyaç duymuyorum, bazen sadece filmler de gaza geleyim diye ses sistemimi açıyorum :)
Olumsuz diyebileceğim sadece ilk zamanlar görüntüler de atlama vs sorunlar oluyordu o da görüntü ayarıyla alakalıymış, düzeltince sorun kalmadı. Açıkcası negatif bir tek fiyatını diyebilirdim ama ben aldıktan bir kaç gün sonra neredeyse 10.000 tl üzerine koydu. Bir yakınıma önerdim o da alacaktı ama şimdi de stok yok hiç bir yerde.