Neler yeni

TCL 65c835 Alındı. Kısa Deneyimlerim

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Herkese merhaba,

Başta @Adem Helvacı hocama, daha sonra da forumda ki arkadaşlara teşekkür ederim. Fikir ve önerileri sayesinde TV konusunda biraz da olsa bilgi sahibi oldum ve TV'mi aldım.
Amazon.com.tr üzerinden 65c835 modelini aldım.
Ürünü 22.Mart.2023 tarihinde sipariş verdikten 2 gün sonra 24.Martta teslim ettiler, ve 1 gün sonrasında kurulumu yaptılar. Şu an 5 günlük bir deneyimim oldu.

Artı eksi olarak geniş değerlendiremeyeceğim ama kısaca şöyle özetleyeyim; TCL markayı ilk defa burada duydum kalite ve güven konusunda şüphelerim vardı.
TV kurulumu için sadece 1 kişi geldi o da yaşlı bir amca, kurulumu yapıp gitti çokta fazla kendisini test için tutmak istemedim, zira ramazan ayı, oruçluydu günaha girmek istemedim :) ve testlerini ben kendimce yaptım. Panelde herhangi bir bulutlanma, ölü pixel vs. sorun göremedim, belki daha deneyimli biri test yapmış olsa farklı sonuçlar çıkabilir bilmiyorum. Ancak, 5 gündür gayet memnunum, Ses kalitesi çok başarılı. Kendi ses sistemim olduğu halde ona gerek duymadan tv'nin kendi sesi yetiyor. Dolby vision görüntüler, Imax sinema deneyimi, PS5 için 100/120hz kullanım hepsi şu an için efsane ve beni çok memnun etti. Umarım uzun kullanımda da aynı şekilde memnun kalırım.

Şu an için aklıma gelenler bunlar, Sormak istediğiniz bir şey varsa TV ile ilgili, deneyip size iletebilirim.

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Herkese merhaba,

Başta @Adem Helvacı hocama, daha sonra da forumda ki arkadaşlara teşekkür ederim. Fikir ve önerileri sayesinde TV konusunda biraz da olsa bilgi sahibi oldum ve TV'mi aldım.
Ürünü 22.Mart.2023 tarihinde sipariş verdikten 2 gün sonra 24.Martta teslim ettiler, ve 1 gün sonrasında kurulumu yaptılar. Şu an 5 günlük bir deneyimim oldu.

Artı eksi olarak geniş değerlendiremeyeceğim ama kısaca şöyle özetleyeyim; TCL markayı ilk defa burada duydum kalite ve güven konusunda şüphelerim vardı.
TV kurulumu için sadece 1 kişi geldi o da yaşlı bir amca, kurulumu yapıp gitti çokta fazla kendisini test için tutmak istemedim, zira ramazan ayı, oruçluydu günaha girmek istemedim :) ve testlerini ben kendimce yaptım. Panelde herhangi bir bulutlanma, ölü pixel vs. sorun göremedim, belki daha deneyimli biri test yapmış olsa farklı sonuçlar çıkabilir bilmiyorum. Ancak, 5 gündür gayet memnunum, Ses kalitesi çok başarılı. Kendi ses sistemim olduğu halde ona gerek duymadan tv'nin kendi sesi yetiyor. Dolby vision görüntüler, Imax sinema deneyimi, PS5 için 100/120hz kullanım hepsi şu an için efsane ve beni çok memnun etti. Umarım uzun kullanımda da aynı şekilde memnun kalırım.

Şu an için aklıma gelenler bunlar, Sormak istediğiniz bir şey varsa TV ile ilgili, deneyip size iletebilirim.
Marka ne olursa olsun bakın tüm kalbimle söylüyorum sizlerin şu mutlu geri dönüşleri benim hep yüzümü güldürüyor :D

Yine bir TCL SSH konusu burada dikkatimi çekti. Bu klasmanda ve 65'' bir ürün için bir kişinin hizmet vermesi kabul edilir bir durum değil.

Bilkom ve TCL çok acil hatta çok çok acil şekilde servis konusunda bir değişikliğe gitmeli.

Üründen memnun kalmanız çok sevindirici. Güzel günlerde kullanmanızı diliyoruz. Umuyoruz uzun yıllar boyunca ara sıra uğrar bir selam verip ürün ile ilgili ufak tefek bilgi paylaşırsınız. :)

Bu başlık sizden sonraki ürün arayanlar için çok faydalı olacaktır, gönülden teşekkürlerimi sunuyorum :ok

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Marka ne olursa olsun bakın tüm kalbimle söylüyorum sizlerin şu mutlu geri dönüşleri benim hep yüzümü güldürüyor :D

Yine bir TCL SSH konusu burada dikkatimi çekti. Bu klasmanda ve 65'' bir ürün için bir kişinin hizmet vermesi kabul edilir bir durum değil.

Bilkom ve TCL çok acil hatta çok çok acil şekilde servis konusunda bir değişikliğe gitmeli.

Üründen memnun kalmanız çok sevindirici. Güzel günlerde kullanmanızı diliyoruz. Umuyoruz uzun yıllar boyunca ara sıra uğrar bir selam verip ürün ile ilgili ufak tefek bilgi paylaşırsınız. :)

Bu başlık sizden sonraki ürün arayanlar için çok faydalı olacaktır, gönülden teşekkürlerimi sunuyorum :ok
Sevgili üstadım tabiki de, ne demek. Sık sık sayfayı ziyaret halindeyim.
Hem bilmediğim farklı konularda olsa bilgi sahibi oluyorum hem de bildiğim bir konu varsa bende bilgimi aktarmaya çalışıyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Tv ile ilgili farklı bir gelişme olursa mutlaka haberdar edeceğim. ?‍♂️

Adem Helvacı

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Web sitesi
www.inceleriz.com
Sevgili üstadım tabiki de, ne demek. Sık sık sayfayı ziyaret halindeyim.
Hem bilmediğim farklı konularda olsa bilgi sahibi oluyorum hem de bildiğim bir konu varsa bende bilgimi aktarmaya çalışıyorum. Bilgi paylaştıkça çoğalır.
Tv ile ilgili farklı bir gelişme olursa mutlaka haberdar edeceğim. ?‍♂️
Var olunuz :ok

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
Herkese merhaba,

Güle güle kullanın, ben de c835 modeline baktım geçende güzel özellikleri ve tasarımı olan bir cihaz. Onkyo ses siteminin fark yaratacağını düşünüyordum, sizden detaylı bir onkyo yorumu bekliyorum bass hissiyatı ve tizlerin netliği nasıl acaba?

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Güle güle kullanın, ben de c835 modeline baktım geçende güzel özellikleri ve tasarımı olan bir cihaz. Onkyo ses siteminin fark yaratacağını düşünüyordum, sizden detaylı bir onkyo yorumu bekliyorum bass hissiyatı ve tizlerin netliği nasıl acaba?
Merhabal teşekkür ederim. Gerçekten beni pişman etmedi şuana kadar ne görüntü ne de ses konusunda. Kendi 5+1 ses sistemimi kullanmıyorum, gerek bile kalmadı. Yaklaşık 29 m2 lik bir salonum var ve 30-40 barına gelince bile gayet net ve tatmin edici tiz be bassları alabiliyorum. Benim için gayet yeterli. Ses sistemimi bile satmayı düşünüyorum:)

DeepState

Süper Üye
İnceleyenler Kulübü
Merhabal teşekkür ederim. Gerçekten beni pişman etmedi şuana kadar ne görüntü ne de ses konusunda. Kendi 5+1 ses sistemimi kullanmıyorum, gerek bile kalmadı. Yaklaşık 29 m2 lik bir salonum var ve 30-40 barına gelince bile gayet net ve tatmin edici tiz be bassları alabiliyorum. Benim için gayet yeterli. Ses sistemimi bile satmayı düşünüyorum:)
Teşekkür ederim yanıtladığınız için. :)

tvmania

Yeni Üye
Yeni Üye
Herkese merhaba,

Güle güle kullanın. Ben de aldım gibi ama kafam karışık. İptal etsem mi onu da bilemiyorum. Fiyatı 31k civarına gelecek ama hediye, çek, vs yok.

Kurulum sırasında testleri nasıl yaptınız? Biraz bilgi verir misiniz?

Bir de ilave garanti vs yaptırdınız mı?

Son olarak şu ana kadar deneyiminiz nasıl? Bu televizyonlarda yeni tip HDMI almak lazım mı yoksa kutu içinden çıkıyor mu :) Teşekkürler

burakb

Meraklı
Meraklı
Güle güle kullanın. Ben de aldım gibi ama kafam karışık. İptal etsem mi onu da bilemiyorum. Fiyatı 31k civarına gelecek ama hediye, çek, vs yok.

Son olarak şu ana kadar deneyiminiz nasıl? Bu televizyonlarda yeni tip HDMI almak lazım mı yoksa kutu içinden çıkıyor mu :) Teşekkürler
Benim kutudan kablo çıkmadı hocam. Tam performans için HDMI 2.1 almak lazım.

tvmania

Yeni Üye
Yeni Üye
Benim kutudan kablo çıkmadı hocam. Tam performans için HDMI 2.1 almak lazım.
Çok teşekkür ederim. HDMI 2.0 da iş görüyor mu? ya da önereceğiniz bir kablo var mı?

Siz ek garanti yaptırdınız mı?

Son olarak TV yi alınca mutlaka şu ayarı yapın dediğiniz şeyler var mı?

Kusura bakmayın çok soru oluyor ama kullanıcı deneyimi bulmak gerçekten zor ve önemli. Zamanınız için sağ olun.

burakb

Meraklı
Meraklı
Hocam HDMI konusunda çok emin değilim açıkçası. Bende bir HDMI kablosu vardı monitörden çıkan, PC mi bağladım onunla. 4K 120hz 10 bit görüntü alabildim. 144hz de ise 8 bit alabildim. HDMI kaçtır kablom bilemiyorum tam olarak ama işimi gördü.

Kurulum için aradığımda müşteri hizmetleri ek garanti teklif etti ama ben istemedim. Tam hatırlamıyorum fakat afaki 1 yıl 3 bin 2 yıl 5 bin 3 yıl için de 7 binli rakamlardı.

TV ayarları için de şu videoyu kullandım tavsiye ederim.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Aliozde

Meraklı
Meraklı

Merhaba. Mesajı yeni farkettim kusura bakmayın. Ekstra garanti almadım. Testleri youtube da bulunan pixel vs test videoları ile yaptım. İçinden hdmi kablosu çıkmıyor. Ps5 olduğu için onun 2.1hdmi kablosunu kullanıyorum

tuncer

Araştırmacı
Araştırmacı
Hayırlısı olsun güle güle kullanın.

Aliozde

Meraklı
Meraklı
IMG_4338.jpeg

Ekli dosyalar

• IMG_4279.jpeg
    IMG_4279.jpeg
    66 KB · Görüntüleme: 60
  • E785EA75-87BA-4335-8002-84D333A308C0.jpeg
    E785EA75-87BA-4335-8002-84D333A308C0.jpeg
    49.6 KB · Görüntüleme: 57
  • 06464C63-AA43-492B-BB7F-D4280342988E.jpeg
    06464C63-AA43-492B-BB7F-D4280342988E.jpeg
    48 KB · Görüntüleme: 53

Aliozde

Meraklı
Meraklı
Merhabalar, benim de TV bugün geldi ve kuruldu. Maçlarda futbolcuların etrafında harelenme var yoğun. Bunu nasıl önlüyoruz?
Merhaba,

Tam olarak bende bilmiyorum ama resim seçeneklerinden modu değiştirerek deneyebilirsiniz. Ya burada ki arkadaşlardan bilgisi olan varsa, yazarsa iyi olur.