Harry Potter Serisi Dizi Olarak Yeniden Çekilecek
  1. Anasayfa
  2. Haber

Harry Potter Serisi Dizi Olarak Yeniden Çekilecek

0

JK Rowling’in yedi kitabının uyarlanmasıyla hayatımıza katılan Harry Potter serisi, bugün büyük haberlerle gündeme geldi. Bloomberg’in ‘konuya yakın iki kaynaktan’ elde ettiği bilgiye göre Warner Bros. Discovery, kitaplara dayanan yeni bir yapım için anlaşma imzalamak üzere.

Paylaşılan detaylara göre yeni Harry Potter yapımı, çevrimiçi platformlarda yayınlanacak bir dizi olacak. Dizinin her bir sezonu, JK Rowling’in yedi kitabından birini baz alacak. Bir diğer deyişle orijinal seri, yeni diziyle yeniden canlandırılacak.

JK Rowling de diziyi yönetenlerden biri olacak:

0e40ac6d1b56591f828ded969e7f025279a04e13

Kaynakların aktardıkları diğer bilgilere göre yazar JK Rowling, dizinin kitaba sadık kalması için geliştirilme sürecinde rol üstlenecek. Fakat dizinin ana yaratıcıları arasında yer almayacak.

JK Rowling’in dizi projesine ikna edilmesi içinse Warner Bros CEO’su David Zaslav ve HBO Başkanı Casey Bloys’un bir araya geldiği söyleniyor. Anlaşmanın ne zaman tamamlanacağı ise bilinmiyor.

Dizi HBO Max’te yayınlanacak: Üstelik Harry Potter gibi birkaç örnek daha görebiliriz!

c9af0a445fe5c373ad52e199c0e2b6cda7708d36

Ne yazık ki Harry Potter dizisi ile ilgili elde edilen bilgiler bu noktaya kadar sınırlı durumda. Dizideki kadro, sezonların kaç bölümden oluşacağı gibi detaylar ancak anlaşma tamamlandıktan sonra belli olabilir.

Öte yandan Harry Potter dizisi, elde edilen bilgilere göre buzdağının görünen kısmı bile olabilir. Zira Warner Bros.’un önümüzdeki günlerde HBO Max için yeni bir yayın stratejisi duyurması bekleniyor. Bu stratejinin temel noktalarından biri ise halihazırda tanıdığımız karakterleri yeniden canlandırmak olacak.

Tabii bu karakterlerin hangileri olacağını söylemek şu an için mümkün değil. İddialar hakkında Warner Bros. tarafından da henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Öneri:  Google, Artık Türkiye’de Play Store Üzerinden Kumar Uygulamalarına İzin Verecek.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir