Şımart Teknoloji’den Teknolojiye Yönelik Büyük Atılım
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Şımart Teknoloji’den Teknolojiye Yönelik Büyük Atılım

0

2023 Senesinde bir röportaj çekimi için gittiğimde tanıştığım Şımart Teknoloji ile ilgili o zaman da sizlere ”bu marka yerinde durmayacak belli” demiş ve yeni atılımlar geleceğini belirtmiştim. Çok geçmedi ve planlı şekilde büyüyen Şımart Teknoloji yeni yerinde tüketicilere çok daha geniş ürün gamı ve çok daha profesyonel bir alanda hizmet sunmaya başladı. O halde bu ziyaretimizde gözümüze çarpan ince detaylardan bahsedeyim.

1R7A1525

İnceleriz.com platformu olarak bizler marka ve ürün pazarlama odaklı yaklaşmak yerine daha çok insan ve tüketici önceliği odaklı yaklaşmayı tercih ettiğimiz için ilk olarak Şımart Teknolojinin kadın istihdamı konusundaki hassasiyeti ile başlayalım istedim ve markanın gülen yüzlerinin açılış esnasında yakalayabildiğim bir kısmını mutlulukla yazıma ekliyorum. Hanımlar, gülen yüzünüz hiçbir zaman solmasın :)

1R7A1438
image 10

Planlamada, üretimde, yönetimde, sunumda, karşılamada, uğurlamada her alanda bir kadın dokunuşu gördüğümüz Şımart Teknolojide tam da adını yansıtacak şekilde ciddi bir teknolojik yatırım da yapılmış.

1R7A1445

Yine platform farkı olarak bizler kutu açılışları ve tek çekimlik tanıtım videoları yerine uzun soluklu testlere odaklanmayı ve tanıştığımız firmalarla uzun soluklu yol yürümeyi tercih etmiş olmamız nedeniyle geçen seneden beri halen elimizde testte bulunan ve halen her gün aktif kullandığımız birçok Şımart Akıllı ürünlerinden, örneğin birkaç hafta içerisinde 1 senelik kullanım sonrası ürün genel durumu ve batarya genel durumu bilgilerini paylaşacağımız Katza Z akıllı robotun Katya T olanı gelmiş :D

ilt kopya

Robot ürünlerin her türlü halı yüzeyinde ve deseninde verdikleri tepkilerin testlerini yapmak üzere bölümlendirilmiş test alanı ve ürün ambalaj güvenliğine dair drop testi de aşağıdaki videolarda görülmektedir.

İşte sizlere, gözümüzün önünde yerden yere çarpılan Robot ambalaj testinden bir kesit.

3500m2 kapalı alanda Tasarım, planlama, üretim, yönetim, depolama, lojistik, müşteri hizmetleri, test alanına ilaveten personel sosyal etkinlik alanı gibi ince detayların dışında en önemlisi ise Akıllı Ev Teknolojilerini tüketici ile buluşturabilmek adına isteyenlerin diledikleri gibi test edip, tecrübe edinmeleri ve ürüne dokunmaları, görmeleri, verilen komutların karşılığını izleyebilmeleri tam bir ev ortamında tüketicinin hizmetine sunulmuş.
Mesela şu aşağıda gördüğünüz yatak odası alanında hem başucunuzda bulunan akıllı ampullerin renk ve ışık değerlerini değiştirip, hem perdenizi açıp kapatabilen akıllı perde robotunu, hem de duvardaki prizinizde bulunan akıllı prizinizi nasıl kontrol edebileceğinizi tecrübe edebilirsiniz.

Öneri:  HANYU Pompa Üreticisi Kimdir?
School 1

Yine akıllı ev sistemlerini aynı zamanda GÜVENLİK anlamında da evinize entegre etmeyi başaran Şımart Teknoloji’nin MUTFAK olarak oluşturduğu bölümde akıllı parmak, su baskın alarmı, duman (yangın) alarmı, gaz alarmı gibi ürünlerini nasıl uygulayıp kullanabileceğinizi öğrenebilir, ürünleri görüp kontrollerini sağlayabilirsiniz. Geçen sene testlerini yaptığımız su baskın dedektörü sadece bulunduğu alana sesli alarm verip cep telefonunuza uyarı yollarken bu sene eve entegre edilmiş olan Şımart Akıllı Vana sayesinde sadece size haber vermekle kalmıyor ve evin ana vanasını da kapatabiliyor. Sistemin nasıl çalıştığını anlatan sevgili Taner’e sevgilerimle :)

Aşağıda sizlerin deneyimine sunulmuş olan mutfaktan bir kare ve bu mutfakta bizleri güler yüzü ile karşılayan Elif Hanım’ı görebilirsiniz.

School
Anlik goruntu

Diğer yandan üretim alanı yine aynı kompleksin içerisinde bulunuyor ve emekçi dostlarımızın hepsi ile tek tek tanışmaya gayret ettik. Kendileri ile minik tanışmamızın videosunu yazı sonunda izleyebileceksiniz.

1R7A1485
1R7A1487

Akıllı ev sistemlerinin üretim ve testlerinin yapıldığı alanları bizlere gezdiren sevgili Mustaf Emrah Babur bütün kompleksi tek tek tanıttı ve her ziyaretçi ile tek tek ilgilendi. Açılış günü olmasına rağmen ayak üstü teknoloji konuşmayı ve geleceğe dair fikirsel proje üretmeyi de ihmal etmedik :)

20240302 115533

Kendisini gönlümüzün ayrı bir köşesinde konumlandırdığımız Genar Bey’i unutacağımız nasıl düşünülebilir ki?

20240302 155153

20240302 155202

Bu cevher saçan gözleri ve bizleri sürekli gülen yüzleri ile ağırlayan Şımart Teknoloji bünyesindeki her personelde görmeniz sizleri şaşırtmasın zira biz bu gülen yüzlere çok alıştık.

1R7A1434 1
20240302 162806
1R7A1522
1R7A1499
image 11
image 12
image 13
20240302 115949

Teknoloji demişken konu sadece mutfak, banyo, lavabo, gaz, duman, yemek, akıllı su vanası, termostatik vana gibi detaylarla kalmıyor bu işin bir de camları silme kısmı var ki genelde hepimizin korkulu rüyasıdır.
Neyse ki Şımart Teknoloji Akıllı Cam Temizleme Robotu ile bu konuya da bir çözüm üretmişler :)

Öneri:  Termoboyler Nedir?

Tabi ki deftere Çin’ce bir temenni yazmayı da ihmal etmedim. Neyse ki Mustafa Bey Çin’ce biliyor :D

20240302 151559

Peki siz hiç, bir firma açılışına gidip de tuvalet lavabo kontrolü yapan birisini tanıdınız mı?
O halde tanışalım. Merhaba, Biz İNCELERİZ :)

20240302 214636

Belki önemsiz gibi görünen bu detay aslında personelin çalışma güvenliğinden, konukların firmaya bakış açısını önemli ölçüde etkileyecek kadar önemli bir nokta ve bu anlamda ben kendi adıma Şımart Teknoloji yönetimini bir kere daha kutlamak isterim. Şımart Teknoloji’nin tüketici elektroniğine kattığı değeri zaten yıllarca konuşacağız fakat yeri gelmişken bu ince detayı da sizlere aktarmak istedim.

Yukarıda da belirttiğim üzere Şımart Teknoloji ve teknolojik atılımları bundan sonra önümüzdeki yıllar boyunca sıklıkla ele alacağımız konular olacak fakat ben sizlere hem bir genel bakış açısı çizmek hem de biraz daha farklı bir pencereden durumu göstermek istedim. Tabi ki bu işe değer katan kıymetli emekçi dostlarımızı anmadan ve onları da onore etmeden bu yazıyı bitirmek olmazdı o nedenle son paylaşımımızı da kendilerinden derlediğimiz gülen yüzlerini ve içtenliklerini yansıtan bir video ile yapmış olayım.

Yazıyı buraya kadar okuyan kıymetli okuyucu unutma;
Sen de az önce bizlere bir değer kattın ve seni de çok seviyoruz :)

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir